Czas próby: Czy jemu przeszkadza, że robisz karierę?

05 Marca 2015

Współczesne kobiety zamieniły ciepło domowego ogniska na korporacyjne biurko. Sprawdzamy, co na to mężczyźni.

cara delevingne

Chociaż przez lata mówiono o nas, że jesteśmy słabą płcią, badania naukowe nie pozostawiają wątpliwości, jak jest naprawdę. Okazuje się, że to kobiety są bardziej przedsiębiorcze od mężczyzn, a także bardziej zaradne życiowo. Częściej odnosimy sukces w prowadzeniu własnej firmy. Takie odkrycia mogą być zaskakujące, jednak nie ma wobec nich wątpliwości autorka badań – prof. Donna J. Kelly z amerykańskiego Babson College. Raport na ten temat trafił do „Forbesa”.

Jak on to znosi?

Wśród najbardziej przedsiębiorczych kobiet z pewnością można wymienić Polki. W naszym kraju co trzecią działalność gospodarczą zakładają kobiety. A prawie co drugi menedżer wyższego szczebla jest płci żeńskiej. Jeśli chodzi o przedsiębiorczość kobiet, znajdujemy się w czołówce krajów europejskich. Obliczono, że co piąta z nas zarabia lepiej od swojego partnera.

Z badania TNS Polska „Polacy mówią o płacy” na zlecenie serwisu zarobki.pracuj.pl wynika, że dla większości Polaków nie ma znaczenia, kto lepiej zasila domowy budżet. Ankieta wykazała, że problemu z tym, że partnerka zarabia więcej, nie ma 73 proc. mężczyzn i 59 proc. kobiet. Teoretycznie. A jak jest w praktyce? Czy sukces zawodowy kobiety cieszy jej partnera? A może powoduje w nim zazdrość?

Bywa z tym bardzo różnie. Wystarczy spojrzeć na historię dwóch młodych kobiet – Małgosi i Ani. Obie zarabiają lepiej od mężów. Ta pierwsza prowadzi własną działalność. Ta druga jest na etacie. Efekt? „Mój mąż bardzo mnie wspiera, nawet pomaga mi w prowadzeniu działalność. Wziął na siebie opiekę nad naszym dwuletnim synkiem. Rozumie, że muszę zająć się firmą. Jest nieoceniony” – mówi Małgosia. Ale u Ani nie jest już tak różowo. „Pracuję w dużej firmie jako specjalista ds. sprzedaży. Dużo zarabiam na prowizjach. Odnoszę jednak wrażenie, że kiedy mam naprawdę świetny miesiąc, mój mąż nie cieszy się tak, jak powinien. Sam pracuje w urzędzie i zarabia znacznie mniej ode mnie. Dla mnie to nie problem, ale dla niego chyba tak” – opowiada.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-03-05 15:44:54

re: Czas próby: Czy jemu przeszkadza, że robisz karierę?

Jeśli mu przeszkadza że robisz karierę to czas go rzucić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-03-05 00:43:43

re: Czas próby: Czy jemu przeszkadza, że robisz karierę?

podsumowanie: tylko frajerzy nie cieszą się z sukcesów swoich partnerek. dobranoc :*

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1