ALCHEMIA MIŁOŚCI, CZĘŚĆ 1: Co się dzieje, kiedy kochasz?

04 Lipca 2011

Miłość działa jak narkotyk, sprawia, że ogarnia nas namiętność, ogień pożądania i niespotykana euforia.

chemia miłości

Miłość to jedna z największych tajemnic ludzkości. Jeszcze do niedawna ekspertami w tej jakże niezwykłej sferze naszego życia byli poeci. Opiewając gorącą namiętność i pożądanie łączące dwoje kochanków, zawsze podkreślali, że siedliskiem tych niezwykłych uczuć jest serce. Przedstawiając zalety swoich wybranek, głęboko wierzyli, że to właśnie alabastrowa cera, lśniące włosy i piękny uśmiech wzbudziły w nich ten olbrzymi żar.

Podobne odczucia mają również wszyscy zakochani. Dla ludzi przeżywających miłość, wydaje się ona niezwykłym cudem. Jak bowiem wytłumaczyć sobie na zdrowy rozum to, że nagle ktoś staje się centralnym punktem naszego życia? Wszystkie dotychczasowe sprawy i odczucia przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Zagadkowe jest to, dlaczego tak bardzo zachwyciła nas ta a nie inna osoba? Co spowodowało, że zwróciliśmy uwagę na delikatnego blondyna, chociaż zawsze podobali nam się dobrze zbudowani bruneci? Jak to się dzieje, że nagle stary kumpel zaczął nas tak niesamowicie pociągać, wzbudzać fizyczne i psychiczne zainteresowanie? Dlaczego w jednej chwili zdolni jesteśmy do robienia rzeczy, które nigdy wcześniej nawet nie przyszłyby nam do głowy?

Wydaje się, że odpowiedzi na te pytania udzielić mogą nam jedynie naukowcy. Otóż, według badaczy, miłość wcale nie jest jakimś niewytłumaczalnym stanem, boską siłą, której źródeł nigdy nie poznamy. Wręcz przeciwnie, potrafią oni precyzyjnie określić, czym tak naprawdę jest zakochanie. Opisać, co dzieje się w organizmie człowieka, kiedy dosięga go to gorące uczucie.

 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (37)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-20 20:20:52

re: ALCHEMIA MIŁOŚCI, CZĘŚĆ 1: Co się dzieje, kiedy kochasz?

Kiedy byłem samotny było mi strasznie ciężko. Na szczęście dzięki rytuałowi ze strony urokmilosny24.pl odzyskałem ukochaną. Jestem najszczęśliwszy na ziemi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-05 22:44:10

Ja przez 4lata związku widzę , że miłość rośnie a nie maleje. Niektórzy ludzie są ze sobą z przyzwyczajenia, niektórzy dla pięniędzy, niektórzy bo sa zauroczeni ale nie kochają. Przyglądam się temu aspektowi i widzę, że mało ludzi jest ze sobą z prawdziwej miłości.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-05 19:42:12

Jesteście dobrzy w laniu wody. ;] 4 strony tekstu, zero konkretów, takie rzeczy dzieci w podstawówce wiedzą. Zaczęło się od tego, że za zakochanie odpowiadają związki chemiczne i na tym samym się skończyło. JAKIE SĄ TO ZWIĄZKI CHEMICZNE? Beznadzieja.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-05 17:54:53

PS> Usuwanie komentarzy nic wam nie da, to oszustwo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-05 17:54:13

P L A G I A T ! Żywcem ściągnięte z Interii (dział FACET). Żałosne. To już było, tylko w innym miejscu i dużo wcześniej. Papilocie! Za to grożą sankcje prawne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-05 17:47:11

ja znalazlam milosc ;) znamy sie rok mieszkamy za soba pol roku ;) jest wspaniale;) czasem gdy czujemy rutyne i wieje nuda ona wychodzi z kumplami a ja ze znajomymi na calonocna impreze, oczywiscie mamy wspolnych znajomych i czesto bawimy sie razem ale raz na jakis zas osobno i wtedy czujemy jak bardzo za soba tesknimy ;) wtedy znowu wybucha w nas wielka milosc, bo wiem ze najlepiej jest nam razem;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-05 00:23:40

miłości nie ma. gdyby była, to czy istniałyby rozstania, rozwody? ta cała "miłość" to tylko chemia. endorfina potrzyma nas przez kilka dni/tygodni/miesięcy w stanie ooogromnej euforii i totalnego zauroczenia drugą osobą, natomiast potem wkracza rutyna, wielkie przyzwyczajenie i puf - bajka zamienia się w męczącą codzienność, ludziom wtedy dalej niż bliżej do siebie... gdyby istniała, byłaby od razu odwzajemniona, przeważnie bywa tak, że to jedna osoba "kocha" i cierpi, druga nawet nie wie, że istniejesz... i nie, nie jestem nieszczęśliwie "zakochana". mam partnera, który ma takie same poglądy, mimo to jesteśmy szczęśliwi. dużo do myslenia dał mi rozwód rodziców.; o tym jak kruche mogą być słowa "ślubuję Ci..", "kocham Cię..". Pomyślcie o tym, zanim znów komuś powiecie "Kocham Cię", a potem poczujecie, że powiedzieliście to po prostu pod wpływem chwili, a tak naprawdę były to słowa oznaczające "Lubię Cię". Pozdrawiam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-04 20:12:24

Wszystko się zgadza, zakochałam się chyba w pewnym chłopaku, nie mogę przestać o nim myśleć i cieszy mnie nawet samo to, że go widzę. Niestety nie wiem czy ja jemu się chociaż podobam, bo czasami jego zachowanie na to wskazuje, ale wydaje mi się że on woli inną dziewczynę. Nie mam też pojęcia czy on wie że się w nim zakochałam, a na pewno się go nie zapytam o takie rzeczy bo gadamy tylko czasami i staram się nie okazywać że go kocham, bo boję się że ja go pod tym względem wcale nie interesuję. Wiem, w takiej sytuacji mam przesrane, najgorsze , że na prawdę czuję że to ten jedyny, od kiedy go poznałam żaden inny facet mnie nie interesuje, a znam go już jakieś 4 lata :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-04 20:39:51

Przeżyłam to 5 lat temu... Przestałam go kochać jak wyjechał

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-04 19:00:05

tęsknię za tym uczuciem :) jest niesamowite.....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-04 17:47:16

Jestem z chłopakiem już 2 lata, nie zawsze było różowo, ale dzięki temu wiemy jak bardzo jesteśmy ważni dla siebie. Próby, których zostaliśmy poddani tylko wzmocniły nasz związek, więc wniosek jest jeden PRAWDZIWA MIŁOŚĆ ISTNIEJE;) Kc M;***

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-04 23:35:49

taa oczywiscia ja zawsze sie zakochuje bez wzajemnosci;/;/;/;/;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz