8 sygnałów, które świadczą o tym, że Twój związek lada moment się rozpadnie

17 Lipca 2015

Być może wydaje Ci się, że wszystko między Wami gra, mimo że w Waszym związku nie dzieje się najlepiej. Co powinno zwrócić Twoją uwagę?

rozstanie

Łatwo można przegapić pierwsze sygnały zwiastujące kryzys – zwłaszcza gdy związek trwa już dobrych parę lat i zmienił się pod wpływem czasu. Może nam się wtedy wydawać, że zmiany są naturalne. I bagatelizujemy oznaki niezbicie świadczące o kryzysie. A na te trzeba szybko reagować, ponieważ ich zlekceważenie może fatalnie odbić się na relacji. Oto niepokojące sygnały.

Przestało ci zależeć

Oczywiście, gdyby ktoś cię o to zapytał, bez wahania (za to w sporych nerwach) odpowiedziałabyś, że zależy ci – i to bardzo. Ale czy za tymi słowami stoją konkretne czyny? Magda, lat 27, w swoim poprzednim związku zdała sobie sprawę, że coś jest nie tak, gdy dotarło do niej, że przestała się starać. „Nie zależało mi już, jak spędzimy wieczór, gdzie wyjedziemy na wakacje ani nawet jak wyglądam. Dopiero moja przyjaciółka to zauważyła i otworzyła mi oczy” – opowiada. Widzisz, w czym rzecz? Kryzys pojawia się wtedy, gdy oboje przestajecie dbać o związek i starać się. A stąd krótka droga do poważnych problemów.

Nie dotykacie się

Dotyk tworzy więź. Dotykacie się podczas pocałunków, seksu, powitań i pożegnań. Jeśli przestaliście to robić, sytuacja jest poważna. Według naukowców wystarczą dwa tygodnie bez intymnych zbliżeń, żeby na serio oddalić się od siebie. A to buduje mur, który z czasem może być bardzo trudno pokonać. Jeżeli relacja ma być trwała i udana, musicie się dotykać. Spontanicznie, czule, chętnie. Jak najczęściej. Dbajcie o to, bo bez czułości trudno utrzymać intymny związek.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (11)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz