8 sposobów, by uzdrowić usychający związek

31 Lipca 2015

Czujesz, że między wami źle się dzieje. Zaczynasz tracić grunt pod nogami. Spokojnie. Jeszcze nie wszystko stracone. Możesz pomóc waszej relacji.

love

Najpierw po trzech, a następnie po siedmiu latach pojawiają się w związku kryzysy, wynika z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii. To właśnie wtedy sytuacja między partnerami robi się najbardziej napięta. Mamy dla siebie coraz mniej ciepłych słów, nie prawimy sobie komplementów, za to coraz więcej się kłócimy i spieramy. Być może znasz to z autopsji. Kiedy w związku dzieje się coraz gorzej, często wpadamy w panikę. Albo przeciwnie – nie robimy nic, by uzdrowić relację. To błąd. Kryzys nie musi prowadzić do rozstania. Oto sposoby, by uratować związek.

Traktujcie związek priorytetowo

Na początku partner i wasze spotkania były dla ciebie najważniejsze. Dla niego zresztą też. A teraz? Teraz wasza wzajemna obecność jest czymś naturalnym, więc przestaliście zabiegać o czas spędzany we dwoje. A zepchnięcie relacji na margines nie może wróżyć niczego dobrego. Musicie więc przewartościować swoje życie i znowu zacząć traktować się priorytetowo. Oznacza to, że odmawiasz koleżance, bo wieczór zamierzasz spędzić z partnerem. Albo to z nim w pierwszej kolejności planujesz wolny weekend. Jeśli cierpicie na brak czasu, kolację z ukochanym możesz nawet wpisać do kalendarza – będziesz miała pewność, że nic ci wtedy nie wypadnie.

Weźcie się za siebie

Wielu mężczyzn (przejrzyj internet!) skarży się, że ich partnerki w długoletniej relacji zmieniają się nie do poznania. Na niekorzyść, niestety. To działa zresztą w dwie strony – coraz więcej Polek jest niezadowolonych z tego, jak wygląda ich partner. Możesz się zdziwić, ale z badań brytyjskich specjalistów wynika, że otyłość znalazła się na pierwszym miejscu wśród najczęstszych przyczyn konfliktów w związku. Skutek taki, że partner przestaje być dla nas atrakcyjny i zaczynamy oglądać się za zadbanymi facetami (a mężczyźni – za obcymi kobietami). Warto więc wziąć się za siebie, aby relacja miała się lepiej. Poza tym sport zbliża ludzi. Może zaczniecie trenować razem?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-05 21:36:07

re: 8 sposobów, by uzdrowić usychający związek

Jeżeli naprawdę było się zakochanym, to nie można tego zapomnieć ot tak. Jedynie czas może pomóc, choć i to nie zawsze. Byłam ze swoim chłopakiem ponad 4 lata więc coś o tym wiem. Było wspaniale, miałam dla kogo żyć, starac się, wracać do domu. Rozstanie przezywałam straszliwie, szukając wszelkich sposobów na Jego powrót. No i i udało się. Wszystko dzięki urokowi miłosnemu ze strony urok-milosny.pl , po 3 miesiącach oczekiwania i huśtawki nastrojów, mój misiek znowu jest mój: )

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-07-31 19:20:38

re: 8 sposobów, by uzdrowić usychający związek

Czasem odechciewa się walki nawet..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-01 12:27:36

Po co walczyć? Związek ma uszczęśliwiać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1