8 sposobów, by utrzymać związek na odległość

15 Stycznia 2016

Współcześni socjologowie wprowadzili termin „rodzina światowa”, bo coraz częściej miłość utrzymujemy na odległość. Czy to może się udać?

związek na odległość

W dzisiejszych czasach wiele par żyje na odległość. Bywa, że zakochanych od początku dzieli dystans – dzieje się tak najczęściej, gdy poznają się przez internet. Bywa również, że rozłąka dotyka ich dopiero po pewnym czasie. Najczęściej ma to związek z pracą. Coraz częściej zdarza się, że jedna strona wyjeżdża do innego miasta albo wręcz kraju, a druga zostaje na miejscu. „Żyjemy w świecie, w którym ten ukochany jest często daleko, a ktoś daleki nierzadko bywa tym najbliższym” – piszą socjologowie Ulrich Beck i Elisabeth Beck-Gernsheim w książce Miłość na odległość. Formy życia w epoce globalnej” (PWN 2013).

Odległość może wydawać się ogromną przeszkodą dla związku. To prawda – dystans z pewnością zakochanym nie pomaga. Ale przy odrobinie wysiłku można postarać się, by relacja była udana. W jaki sposób?

Przygotujcie się, że będzie inaczej

Jeśli nie żyliście na odległość od początku, a rozłąka pojawiła się dopiero po pewnym czasie, musicie mieć świadomość czekających was zmian. Szczególnie jeśli do tej pory byliście ze sobą bardzo związani. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w ogóle jesteście na to gotowi. Rozłąka wymusi na was większe zaangażowanie w relację, stałe utrzymywanie kontaktu. Będziecie musieli wykazać się bezgranicznym zaufaniem do siebie. Bez tego nie ma mowy o udanym związku na odległość.

Kontaktujcie się ze sobą codziennie

Powinniście wprowadzić ustalenia, które pomogą wam zachować rutynę w związku. Na przykład takie, że witacie się SMS-em każdego dnia, a żegnacie rozmową telefoniczną. Codziennie powinniście prowadzić ze sobą rozmowę video (przez Skype’a, Facebooka). Korzystajcie z nowoczesnych technologii, szczególnie jeśli mieszkacie od siebie bardzo daleko. Możecie wysyłać sobie MMS-y, zdjęcia, maile albo komunikować się przez aplikacje (np. WhatsApp). Są po to, by można było utrzymywać ze sobą stały kontakt, a przy tym pozwolą wam zaoszczędzić pieniądze.

LIST: Mój chłopak pracuje w Waw, ja w Krk. Czuję, że nasza miłość umiera... (Co wybrać?)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-01-16 22:27:17

re: 8 sposobów, by utrzymać związek na odległość

Ja swojego byłego poznałam na Woodstocku. Mieliśmy do siebie ponad 500 km. Byliśmy ze sobą 2,5 roku i cóż, znudził mu się związek na odległość. To nie jest dobre rozwiązanie na dłużej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-01-15 23:48:40

re: 8 sposobów, by utrzymać związek na odległość

Poznalam chlopaka przez internet. On z Warszawy ja z Wroclawia. Dzisiaj doszlismy do wniosku ze chcemy zostac para i sprobowac zwiazku na odleglosc. Oboje robimy kariery w naszych miastach, wiec w tyjm momencie zadne z nas z tego nie zrezygnuje. Ale to dopiero poczatek. Trzymajcie kciuki zeby nam sie udalo :))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
sky
(Ocena: 5)
2016-01-15 16:31:38

re: 8 sposobów, by utrzymać związek na odległość

ja swojego chłopaka poznałam przez internet, po pół roku pojechałam do niego na 2 tygodnie i tak od tego czasu do siebie jeździmy co miesiąc- co dwa, zależy jak sie wszystko zorganizuje, bo ja studiuje, on pracuje, ale już niedługo i ma się do mnie przeprowadzić :) codziennie ze sobą piszemy, rozmawiamy. myśle, że przez właśnie czatowanie jesteśmy sobie bardzo bliscy nie mamy przed sobą tajemnic, dla mnie na początku też było to dobre, ponieważ jestem wstydliwa, przez wiadomości było mi lepiej mówić o niektórych sprawach, teraz już nie mam problemu z powiedzeniem mu prosto w oczy czego chce. mimo, że znamy się rok, mam wrażenie, że znam go całe życie i chce być z nim przez całe życie. mimo, że jest ciężko, tęsknimy, płaczemy kiedy musimy się rozstać, wiem, że niedługo jak przyjedzie bedzie idealnie, że te doświadczenia tylko nas umocnią. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1