10 zasad udanego małżeństwa

20 Października 2013

Bez względu na to, czy jesteś już po ślubie, czy dopiero masz go w planach, są pewne zasady udanego małżeństwa, z którymi warto się zapoznać.

ślub

Każdego roku w Polsce rozpada się kilkanaście tysięcy małżeństw. To sporo, szczególnie że liczba ta systematycznie rośnie. Powody bywają różne – żyjemy w pośpiechu, zatracając się w sprawach przyziemnych, ulegamy monotonii i rutynie, zaniedbujemy partnera. Nie ma recepty na idealne małżeństwo, warto jednak poznać zasady, na które zwracają uwagę specjaliści.

Musicie oboje kontrolować swoje emocje

Zacznijmy od spraw podstawowych. Hal i Jenny Runkel w książce `Projekt: szczęśliwe małżeństwo` piszą, że nie można utrzymać związku, jeśli nie kontroluje się własnych emocji. Dzieje się tak, ponieważ największą przeszkodą na drodze do stworzenia prawdziwej więzi między kobietą a mężczyzną nie jest brak czasu, ale właśnie emocje. `Umiejętność trzeźwego myślenia jest pierwszym i najważniejszym krokiem w stronę prawdziwej bliskości` – uważają autorzy.

Intymność zaczyna się od `ja`

Nie liczmy na to, że partner całym sobą zaangażuje się w związek, jeśli same mu tego nie damy. Hal i Jenny Runkel piszą, że odważne zaprezentowanie wybrankowi swojego wnętrza, najgłębszych uczuć i pragnień – czyli po prostu własnego `ja` – jest jedynym sposobem na osiągnięcie bliskości oraz niczym nieskrępowanej, wręcz duchowej intymności, do której wszyscy dążymy. W związku małżeńskim trzeba tę intymność stale pogłębiać, ciągle dając od siebie więcej i więcej. To zaprocentuje.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-18 02:07:08

re: 10 zasad udanego małżeństwa

W moim związku kilka razy się rozstawaliśmy, jednak za każdym razem wracaliśmy do siebie. Jednak za którymś razem on już nie chciał powrotu. Świat mi się zawalił. Nie widziałam co z sobą począć. Skorzystałam ze strony urok-milosny.pl i zamówiłam rytuał miłosny. Mężczyzna mego życia do mnie wrócił i wiem że już nie wypuszczę go z rąk.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-10-21 07:56:49

re: 10 zasad udanego małżeństwa

To prawda o związek trzeba dbać. Jak tak słucham tych, którym się "nie układa" to zauważam, że zazwyczaj z powodu braku szacunku do partnera. Bierzmy przykład z naszych dziadków, szanujmy uczucia i poglądy drugiej osoby.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-10-20 12:24:15

re: 10 zasad udanego małżeństwa

A wg mnie jest tak : 1. Rozmawiaj 2. Przytulaj 3. Pocieszaj 4. Smiej sie 5. Zapewniaj o uczuciach 6. Stawiaj na 1. Miejscu 7. Szanuj 8. Bądź wyrozumiały 9. Ufaj 10. Troszcz sie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-10-20 12:30:48

i 11.bzykaj

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-10-20 12:37:35

Macie rację :) i 12: Karm (chyba, że podciągamy to pod 10).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mia
(Ocena: 5)
2013-10-20 13:45:26

Zgadzam się w pełni z tym, co mówicie. Jednak co do artykułu i pasji partnera, to wiem, że nie musimy uczestniczyć w tym, jeśli nie lubimy. Ja nienawidziłam meczów całe życie, spotkałam faceta, którego pasją i sposobem spędzania wolnego czasu jest gra i oglądanie meczów piłki nożnej. Przemogłam się, chodzę na Jego mecze, oglądam z Nim też w tv i wiecie co... Cieszy się z tego, jakby milion w totka wygrał! Dla tej radości i najpiękniejszego uśmiechu na świecie mogę nawet sama stanąć na bramce :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
:)
(Ocena: 5)
2013-10-20 09:11:05

re: 10 zasad udanego małżeństwa

Prawda

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1