Męskim okiem: Wydałem 300 zł na pierścionek zaręczynowy

27 Marca 2018

Wiemy, jak zareagowała jego narzeczona.

tani pierścionek zaręczynowy

Teoretycznie to tylko biżuteria, praktycznie - namacalny dowód miłości i symbol oddania. Pierścionek zaręczynowy ma do spełnienia ważną rolę: pokazać kobiecie, że naprawdę nam na niej zależy, a w przyszłości - dać do zrozumienia innym, że ta jest już zajęta. Nie może być byle jaki. Czyli jaki? Przed tym dylematem staje każdy mężczyzna planujący oświadczyny. Są różne szkoły i niepisane zasady, które należy wziąć pod uwagę wybierając się na zakupy do jubilera. On najprawdopodobniej złamał je wszystkie.

Kamil to mój dobry kolega, a od pewnego czasu także szczęśliwy narzeczony Pauliny. Przy okazji również człowiek bardzo odważny i urodzony ryzykant, bo wybrana przez niego błyskotka raczej nie spełnia standardów. Zwłaszcza pod względem finansowym. Nie kosztowała trzykrotności jego pensji, ale zaledwie ułamek miesięcznych dochodów - 300 zł. Czy z tego powodu wygląda gorzej, narzeczona jest zrozpaczona, a symbol miłości mniej znaczy? Zdradza to w szczerej rozmowie.

Tę powinna chyba przeczytać każda przyszła narzeczona licząca na brylant wielkości pięści, który mógłby stanowić jej zabezpieczenie finansowe na przyszłość.

Zobacz również:LIST: „Czy poprosić narzeczonego o wymianę pierścionka zaręczynowego? Jest potworny!”

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (59)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Meg
(Ocena: 5)
2018-03-30 22:11:00

Na Facebooku, gdzie nie można dodać anonimowo komentarza do artykułu, dziewczyny piszą, że nie obraziłby się za tani pierścionek zaręczynowy. A jaka jest prawda? Widać tutaj. Osobiście zgadzam się z większością i byłabym rozczarowana otrzymując pierścionek wart tyle, co para dobrych butów na zimę. Taką biżuterię chciałoby się zachować w dobrym stanie aż do późnej starości, aby ją później przekazać córce lub wnuczce, więc niezbędne jest wykonanie z solidnych materiałów. Nie jestem osobą, która oczekuje od swojego faceta, że będzie mnie wszędzie woził albo za wszystko płacił, w tych kwestiach dzielimy się po równo. Chodzi o to, żeby mój mężczyzna RAZ W ŻYCIU się na mnie "szarpnął". Z pewnością odwdzięczyłabym się porządnym prezentem przy najbliższej okazji. Na wycieczki sobie pojedziemy jeszcze nie raz, a zaręczyny są z reguły raz w życiu. Uważam, że pierścionek wartości 1,5-2 tyś jest w zupełności ok.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Meg
(Ocena: 5)
2018-03-28 23:28:13

Ja tam chcialam tylko zeby mi o rekawiczki w pracy nie haczyl... po roku zgubilam cyrkonie, a potem pierscionek... jakie to ma znaczenie? Mam meza od 9 lat i nadal sie kochamy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Karolina
(Ocena: 5)
2018-03-28 21:26:27

Myślę, że autor ma racje... Wszystkie wyglądają tak samo. Osobiście bardzo lubię srebro i uważam, ze bardzo pięknie wygląda z bursztynem.Liczy się uczucie, a nie kto ile tys. zł. nosi na palcu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-28 20:28:56

Ja uważam, że jak facet naprawdę chce pokazać, że mu zależy to powinien kupić kobiecie mieszkanie albo najlepiej dom i oczywiście przepisać własność na nią. Wtedy wiadomo, że facet chce nam zapewnić wszystko co najlepsze a w razie rozstania jesteśmy ustawione. Tak to powinno wyglądać. Jak facetowi zależy i jest zaradny to nie będzie dla niego problemem kupienie dla nas mieszkania czy domku za gotówkę. I wręcz będzie szczęśliwy, że jego kobieta będzie spokojnie żyła na swoim. Także nie zadowalajcie się brylantami tylko wymagajcie więcej! Brylanty to są dobre na rocznicę, Walentynki, czy nawet bez okazji a na zaręczyny raz w życiu powinno być coś naprawdę wow.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Do 20:28:56
(Ocena: 1)
2018-04-04 07:42:16

Dobre. One i tak tego nie rozgryzą

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-28 20:22:22

nietrwale srebro i cyrkonia na zareczyny... juz mogl kupic tanszy a zloty. Nie wiem. Jak nie stac go na pierscionek to stac go na zalozenie rodziny?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Sanna
(Ocena: 3)
2018-03-28 19:28:08

No może tutaj trochę przesada, ale generalnie zgadzam się, że drogi pierścionek wielkiej miłości nie czyni. Wiadomo, najważniejsze są oświadczyny ;) A z drugiej strony chciałabym też, by przedmiot, który ma tak ogromny ładunek sentymentalny, był wykonany z dobrych materiałów, trwały, by można go było przekazać dzieciom i wnukom. Mój obecnie mąż na szczęście postawił na złoty środek i pierścionek zaręczynowy mam drobny, subtelny, pasujący do wszystkiego, a przy tym złoty z diamentem i bardzo elegancki. I najważniejsze, że za każdym razem, jak na niego spoglądam, to przywołuje dobre wspomnienia z dnia naszych zaręczyn ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-28 17:44:08

pierścionek powinien kosztowac okolo 5-7pensji faceta. tak jak w Stanach, to jest sprawiedliwe, bo jeden zarabia 1000zl, a inny 10tys. A odkladajac pieniadze bedzie mogl sie dobrze zastanowic, a kobieta bedzie wiedziala, ze facet sie postaral, a nie od tak poszedl i kupil pierscionek w cenie tanich butow za 300zl. zenada

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-28 18:06:43

wolalabym pierscionek zalozmy wart tysiac zloty a rownowartosc 5-7 pensji przeznaczyc na wycieczke z ukochanym...to tylko pierscionek, juz bez przesady...czulabym sie okropnie gdyby facet wydal n amnie tyle pieneidzy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-28 17:42:35

Nie kazda zadowala sie byle czym

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-28 11:47:05

Ja dostałam drogi, a i tak jestem rozwódką, więc...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-28 10:04:31

To ma być pamiątka na całe życie, zobaczysz jak to srebro z cyrkonia będzie wyglądało za 10 lat..no chyba że będzie leżał nieużywany w pudełku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz