Skąd się biorą stare panny?

05 Sierpnia 2014

Grzegorz twierdzi, że samotność rzadko spowodowana jest życiowym pechem. Same jesteśmy sobie winne.

candice bride

Zacznijmy od pocieszającego wszystkie kobiety faktu – współcześnie starość przychodzi do nas o wiele później, niż jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. I nie chodzi wyłącznie o to, że styl życia i kosmetyki pozwalają nam dłużej zachować świeży wygląd. Oddala się także starość „starych panien”, które muszą poczekać na ten zaszczytny tytuł nie do 25 roku życia, ale przynajmniej do trzydziestki. Jeszcze niedawno podejrzenia wzbudzała niezamężna 20-latka, a dzisiaj macie nieco więcej czasu na stworzenie stałego związku. Co nie zmienia faktu, że piętno ostatniej samotnej wciąż nie jest zbyt przyjemne.

Dostrzegam w tym pewną niesprawiedliwość. Wyobrażając sobie starego kawalera, najprawdopodobniej widzisz kompletnie niezaradnego i uzależnionego od rodziców 40-latka. Jeśli facet nie jest aż taką życiową ofiarą, wtedy przestajemy go postrzegać w ten sposób. Po prostu jest singlem, niezależnym mężczyzną niestałym w uczuciach, królem życia. Niezamężna kobieta, bez względu na okoliczności, to zawsze dziwne, nienaturalne zjawisko, które zasługuje wyłącznie na współczucie. I potępienie. Stosujemy różne standardy, ale szybko nie pozbędziemy się takiego myślenia.

Kiedy wyobrażam sobie samotną 30-latkę, wcale nie widzę sfrustrowanej feministki, ale raczej życiowego pechowca. Czy jest mi jej żal? Tylko odrobinę. Spory udział w jej dramacie ma najbliższa rodzina i otoczenie, ale to nie oznacza, że sama nie jest sobie winna. W myśl zasady, że „każda potworna znajdzie swego amatora”, śmiem twierdzić, że większym wyzwaniem jest pielęgnowanie tej samotności, niż trafienie na kandydata na męża. Skąd się zatem biorą stare panny?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (106)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-15 12:32:51

Wolę być sama, niż dać się komuś znów wykorzystać, dawać a nic nie dostawać, po co takie "coś"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-11 19:26:32

re: Skąd się biorą stare panny?

Miłość to najdziwniejsze co jest na świecie… przychodzi niespodziewanie i tak samo szybko odchodzi. W każdym związku człowiek uczy się czegoś nowego, idzie na ustępstwa, wybacza, tęskni. W krótkim czasie oddajesz komus innemu swe serce i pragniesz by także je pokochał. Na twarzy masz uśmiech i zyjesz pełnią życia. Ale gdy to stracisz… tylko ból i cierpienie. U mnie to były kolejne doby płaczu. Po prostu depresja…. Kiedy już trochę się pozbierałam wiedziałam ze albo on albo żaden. Przeszukiwałam Internet w poszukiwaniu pomocy. I tak trafiłam na stronę urok-milosny.pl – zamówiłam urok i choć myślałam już że nie spotka mnie w życiu nic dobrego odzyskałam ukochanego mężczyznę. Dlatego nigdy nie warto tracić nadziei w lepsze jutro.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Dana
(Ocena: 5)
2015-06-06 12:52:55

re: Skąd się biorą stare panny?

Tym artykułem utrwalacie stereotypy i upraszczacie sprawę, stygmatyzując przy tym dziewczyny, które nie wyszły za mąż. Zamężna jest usprawiedliwiona, a mąż to alibi? Bzdura i zaścianek!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
POKER
(Ocena: 5)
2015-02-15 20:52:11

re: Skąd się biorą stare panny?

W naszym kraju deficyt mężczyzn jest PRZERAŻAJĄCY.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
guntek
(Ocena: 5)
2014-11-13 13:23:19

re: Skąd się biorą stare panny?

Samotność jest konsekwencją złych wyborów!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kami pani niemiecka
(Ocena: 5)
2014-10-19 16:20:15

z nikad

nam facet do szczescia nawet nie jest potrzebny ! pdrózujemy jezdzimy gdzie chcemy ,kupujemy co chcemy i nikt nas nie kontroluje i nie zmusza do garów ! to jest zycie niezwykle podróze i zabytki ? i mozna od czasu do czasu trohe pofiltrować i tyle ! rozmowa wystrczy niz zenic się ? wiec naszym zdaniem kobiet niemieckich facet poslki nie daje szczescia tylko podróze i jeszcze raz podróze i zakupy i zakupy ! tym zyjemy zakupami i podrózzami i sprzataniem nie factem tylko wolnoscią nie zwykła bez zobowiazań i jest super i jeszcze raz super

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kamila pani niemiecka
(Ocena: 5)
2014-10-19 16:10:07

re: Skąd się biorą stare panny?

kobiety polskie facet to nie wszystko ! nie ma jak kursowć po świecie i zwiedzać zabytki a nie siedzieć przy grach i facetom pitrasić , a to podaj jajeczko a to zrub kawiusie a to włacz telewizor ,bo facet bez telewizora nie moze zyć tak samo bez lodówki ! facet nie daje szczescia tylko wiezienie przy garach ! niemki inne jak chcecie sie zenic to sie zencie ? innym niemkom to wisi ? kochamy wolność i jezdzenie z terenu do terenu w siną dal to jest zycie ,a nie pitraszenie facetom bo to katusza ! przemyslcie to kobiety poslkie , w cale facet nie daje szczescia ,tylko jeszcze do datkowo zdradza was ! ukradkiem ? czy lepiej nie być kobietą wolną niz zamezną i do tego bez obowiazkow ! bo mając facta sie ma jeszcze wiecej obowiazków niz panie poslkie myslicie , a to podaj ziemniaczka , a to zrub sniadanko , a to wstaw pranie ,a to posrzadtaj ,a to coś ugotuj itd ? a facet uwalil by się na kanapie i by lezał bez obowiązkow jescze do tego najedzony !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-09-08 14:07:58

re: Skąd się biorą stare panny?

Zgadzam się z autorem. Kolejny ciekawy i trafiający w samo sedno artykuł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
gbsnghn
(Ocena: 2)
2014-08-30 17:32:49

re: Skąd się biorą stare panny?

co poradzę na to, że jestem nieśmiała, hę?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-13 13:26:33

i w czym problem ,wystarczy uśmiech, a facet musi działać,a jak cie gdzieś zaprosi ,to już a górki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-08-10 22:54:09

re: Skąd się biorą stare panny?

właśnie i w tym rzecz.faceci nie lubią jak kobieta ma ostre poczucie humoru i nie trawią jak wie więcej od nich.choć owszem zdarzają się tacy ale zazwyczaj są zajęci albo są cipami jak już tu napisano.ja osobiście już tak wszystko sobie poukładałam,ze teraz to facet przeszkadzałby mi.po za ty jak się przyzwyczai człowiek do czegoś i jest mu dobrze to po co to zmieniać?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz