MĘSKIM OKIEM: Porzuciłem ciężarną dziewczynę. Zasłużyła na to!

26 Września 2017

Wszyscy myślą, że Paweł wystraszył się odpowiedzialności. A jaka jest prawda?

porzucenie ciężarnej dziewczyny

Wiadomość o nieplanowanej ciąży wywraca życie do góry nogami. Wbrew pozorom, to zaskoczenie nie tylko dla przyszłej mamy. Do tanga trzeba dwojga - ojciec dziecka przeżywa to równie mocno i ma prawo do wątpliwości. Czasami wieść o powiększeniu rodziny okazuje się gwoździem do trumny nawet najlepiej rokującego związku. Wina nie zawsze leży po jednej stronie, ale mało kto się nad tym zastanawia. Odpowiedzialność spada przede wszystkim na beznadziejnego faceta, który nie stanął na wysokości zadania.

Dobrze wie o tym Paweł, który kilka dni temu dowiedział się o tym, że zostanie tatą. Mało brakowało, a zostałby też mężem. Ostatecznie jednak się nie oświadczył i dziś żyje z piętnem mężczyzny, który porzucił ciężarną partnerkę. Nikogo nie interesują okoliczności. Jego dziewczynie udało się wszystkim wmówić, że stchórzył i uciekł ze strachu przed odpowiedzialnością. Dorosłość go przerosła. A jak było naprawdę i czy zasłużył na powszechne potępienie?

W emocjonalnym liście przesłanym do naszej redakcji młody mężczyzna tłumaczy, dlaczego do tego doszło. Wszystko wskazuje na to, że nie miał innego wyjścia…

Zobacz również: Historia B.: „Facet porzucił mnie, gdy poznał moje dziecko. Przez syna już zawsze będę samotną mamą?”

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (26)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Iwona
(Ocena: 5)
2017-10-08 22:36:30

"Później dobrowolnie będę wypłacał alimenty. Pod warunkiem, że nie będzie mi utrudniała kontaktu z dzieckiem" - jak nie będziesz wypłacał dobrowolnie to i tak zedrze z Ciebie komornik, łaski nie robisz, że na dziecko dajesz pieniądze. Szkoda dziecka, bo od urodzenia będzie widziało taką szarpaninę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
grzdyl
(Ocena: 3)
2017-10-06 17:32:48

No typowy facet ciota, byłeś dla niej ideałem a jak dowiedziałeś się że jest w ciąży to zacząłeś srać w gacie i dobrze cię ona opisała, gdybyś stanowczo przyjął swój los i nie był taką ciotą to by tak o tobie nie mówiła. PS jej wymagania co do mieszkania i utrzymywania nie były żadną przesadą to była norma ale dla takiej cioty to za dużo, bo mama z renty nie da tyle kasy co nie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-27 13:24:05

Mów ludziom ze to nie twój dzieciak,ze sie puszcza na prawo i lewo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Rev
(Ocena: 5)
2017-09-26 16:39:30

Nigdy nie zrozumie takich kobiet, które liczą tylko na kasę, sadzą, że ciąża to wystarczająca 'karta przetargowa'- w sensie "ja je wychowuje ty płacisz". W dzisiejszych czasach, gdzie pary, małżeństwa i związki się rozpadają również pod byle pretekstem, trzeba mieć plan na wypadek gdyby coś miało się popsuć. Zaradność i niezależność to cechy, które powinien mieć każdy z nas, ten kto decyduje się świadomie lub tez nie na dziecko. Sama za kilka miesięcy zostanę mama, nie wyobrażam sobie nie mieć pracy, zrzucić obowiązek utrzymania domu oraz innych finansowych spraw na partnera. Oczywistym jest, że w pierwszym roku dziecko potrzebuje matki, ale po urlopie macierzyńskim czy zasiłku czas wziąć się za siebie, wrócić lub poszukać pracy i wspierać. Wychowanie dziecka to nie praca na kilka miesięcy czy lat, "odchowa się i spokój"... to praca na całe nasze życie. Nie można wymagać od partnera ze nagle będzie pracował ciężej niż zwykle i stawiać mu wygórowane warunki, kiedy samemu nie ma się o tej presji pojęcia i wychodzi się z założenia jakoś to będzie... nie popieram opierniczania się tylko dlatego, że jestem w ciąży, urodziłam lub wychowuje. Wykształcenie nie ma nic do rzeczy osoba zaradna zawsze sobie poradzi, trzeba tylko chcieć, związek i wychowywanie dziecka to współpraca 2 osób, czasami pomoc rodziny... chłopak miał racje, że ja zostawił, nikt na dłuższa metę nie wytrzyma takiego maratonu zachcianek i wymagań.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
m
(Ocena: 5)
2017-09-26 15:17:23

jak ona tak obgaduje swojego faceta to ja na jego miescu mówiłabym wszytskim, że się puszczała i nie wiadomo z kim to dziecko ma. i dlatego ją zostawił :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-26 15:05:27

Mężczyzna, który zostawia kobietę w ciąży ZAWSZE spotka się ze społecznym linczem. Tak to już jest. Pierwsza myśl jest taka, że po prostu stchórzył, mało kto sobie zdaje sprawę z tego, jak kobiety potrafią zniszczyć facetowi życie. Jeżeli dwoje ludzi się rozstaje, to ich priorytetem jest zadbać o poprawne relacje, żeby maluszek nie wychowywał się w patologicznej atmosferze. O ile to jest zachowane, to moim zdaniem rodzice żadnego dziecka nie muszą być razem. Bycie ojcem i bycie partnerem/ partnerką to są dwie różne role. Niektórzy sprawdzają się w obu, inni w jedne, jeszcze inni w żadnej. Nic na siłę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-26 12:28:31

Zrobić test na ojcostwo... skoro partnerka czeka tylko po to by zaakceptować dziecko, może być, że to dziecko nie jest Twoje. Fakt, przyznam jednak że mężczyzna a żyjemy w takich czasach kiedy mimo to facet nawet jak pracuje na równi z kobietą nadal zarabia więcej. Powinien być w stanie zapewnić byt w rodzinie. Osobiście natomiast nie wyobrażam sobie by nie pracować dłużej niż macierzyńskie. Oczywiście, jeżeli mąż by zarabiał miliony to czemu nie? Sama mam zamiar odchować maluszka do roku, i odesłać do żłobka i wrócić do aktywności zawodowej. Też chcę coś zarobić na swoją emeryturę, i być niezależną i móc sobie w miesiącu kupić coś za swoje zarobione pieniądze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-26 11:32:15

Ja bym zrobiła testy na ojcostwo, no zgaduje, że dziecko nie jest twoje, a ona chce tylko pieniędzy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-27 13:24:49

Dokładnie!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-26 09:44:30

ale macie flow w redakcji :D który stażysta wam te listy pisze?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-26 09:34:55

Bardzo dobrze zrobił. Skoro chciała go wykorzystać to miała do tego okazję bo wzbudzała współczucie swoją ciążą. Niestety, ale niektóre kobiety to wyrachowane p*zdy i nic się nie poradzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-26 13:24:05

Jak wykorzystać, skoro on podobno jest bez kasy? XD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz