MĘSKIM OKIEM: Jestem facetem i chcę Wam zakazać aborcji

23 Stycznia 2018

„Mój plemnik, moja sprawa”.

zakaz aborcji

Od dyskusji na ten temat trudno uciec. Ustawa aborcyjna rozpala naszą wyobraźnię i wraca jak bumerang. Co jakiś czas ktoś chce ją zaostrzyć, a ktoś inny zliberalizować. Wciąż powtarzane są te same argumenty, ale na razie nic się nie zmienia. A może jednak powinno? Oddaję głos innemu mężczyźnie, który prosi o możliwość zaprezentowania jego stanowiska. Tak, faceci też mają w tej kwestii coś do powiedzenia. Choć niektórzy robią wszystko, by ciąża i jej ewentualne przerywanie była sprawą tylko kobiet.

Kolejny raz dyskutujemy o legalnym przerywaniu ciąży i jak to zwykle bywa - wciąż słyszę jedną stronę, która przekonuje nas, że „moje ciało, moja sprawa”. Kobieta powinna decydować sama o sobie, a politykom - zwłaszcza facetom - nic do tego. To ciekawy punkt widzenia, bo z tego co wiem, zapłodnienie wciąż wymaga uczestnictwa przedstawiciela płci przeciwnej. Aż tak samowystarczalne nie jesteście. Może kiedyś, na razie nie ma innej opcji.

Przedstawicielki liberalnego nurtu wiele mówią o wolności i prawie do samostanowienia. Mój głos jest właśnie tego przykładem. Jako potencjalny ojciec powinienem mieć możliwość wypowiedzenia się w tej kwestii, bo dotyczy mojego potencjalnego potomstwa. Nie tylko potencjalnej partnerki. A ja pozostaję nieustępliwy i popieram wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji. Dlaczego?

Zobacz również: Najmocniejsze cytaty z projektu ustawy "ZATRZYMAJ ABORCJĘ". Jest się czego bać?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (51)
ocena
3.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2018-02-11 15:05:48

Pewnie sam autor jest gwałcicielem skoro tak bardzo się z nimi utożsamia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-11 15:02:48

Ratowanie swojego życia to unikanie odpowiedzialności?! Ciekawe co sam autor zrobiłby na miejscu takich kobiet. A swoją drogą... Sama z chęcią zakazałabym czegoś mężczyznom. Mianowicie: pisania artykułów. P.S. Powinna być dostępna aborcja na życzenie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2018-02-11 14:56:43

Nienarodzone życie? Życie od poczęcia? Skończcie z tym pierdoleniem!!!!!!!!!!!!!!!!! To tylko decyzja kobiety wy gnoje i szowiniści!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak ktoś chce mieć dzieci, ok, nie komentuję tego, ale niech nie zmusza do tego tych którzy nie chcą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Brak słów
(Ocena: 5)
2018-01-30 12:16:13

Twój plemnik-to też twoja odpowiedzialność. Również za poczęte w gwałcie, z wadami, w łonie matki chorej na raka i bez szans na chemię, bo musi urodzić. Umierające bezpośrednio po porodzie i zostawiające matkę w traumie. Fajnie polemizować, gdy nie trzeba nosić w łonie, rodzić i wychowywać (statystycznie samotnie) niepełnosprawne dziecko, bo facet nie wytrzymał presji. Dopóki brak męskiej odpowiedzialności za poczęte dzieci nie jest karalne, nie powinni nakazywać kobietom niczego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2018-01-24 18:01:37

Ty to sobie możesz... podrapać się najwyżej po jajkach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
uaaaaaa
(Ocena: 5)
2018-01-24 07:38:59

Jesli moja macica to nie jest moja sprawa, tylko nalezy ona do anti-choice, to idac ich tokiem rozumowania moge od pro-liferow wziac sobie nerki i sprzedac je po atrakcyjnej cenie, bo przeciez ich narzady to takze moja sprawa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-24 07:35:01

uaaaaa

Autor nie wspomnial o tym ile rocznie jest przypadkow, gdy ojciec nienarodzonego dziecka dowiaduje sie o wadzie plodu, zwija manatki i tyle go widzieli ( najczesciej ucieka za granice ) zostawiajac kobiete sama. Baaa....nawet sa mi znane przypadki, ze najpierw chcial dziecka, a pozniej jak juz byla w ciazy to mu sie odwidzialo i zwial.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
uaaaaaa
(Ocena: 5)
2018-01-24 07:31:00

Do tego sa jeszcze banki spermy oraz in vitro. Teoretycznie do zaplodnienia nie trzeba uzywac penisa. Wystarczy nasienie i odpowiedni zabieg. Mezczyzni chetnie ( za pieniadze ) oddaja swoja sperme.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
uaaaaaa
(Ocena: 5)
2018-01-24 07:29:18

Według opublikowanych w 2010 roku badań brytyjskiego Royal College of Obstetricians and Gynaecologists (królewskiego kolegium położniczek/położników i ginekolożek/ginekologów), płód nie jest w stanie doświadczać bólu w jakiejkolwiek postaci przed 24. tygodniem ciąży, gdyż nerwy nie są jeszcze połączone z korą mózgową. Wiec pierd....lenie o biednym zarodku czujacym bol, to ściema jakich mało. Syndrom poaborcyjny takze. To stygmatyzowanie kobiet przez srodowiska konserwatywne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-27 23:00:21

Czyli można komuś podać narkozę i go wtedy zabić bo nic nie czuje?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ola...
(Ocena: 5)
2018-01-24 03:13:08

Tak wszyscy mówicie że to tylko zlepek komórek i można sobie usunąć bo to nie dziecko. No jakby nie patrzeć to WSZYSCY jesteśmy tym zlepkiem komórek!!! Więc gdzie tu logika?!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-24 23:55:58

No bo tak się niektórzy nauczyli mówić na zygotę i powtarza jedna po drugiej. Dziecko to określenie na małego człowieka, który nie jest płodem. Jest to życie - ale w fazie prenatalnej, więc inaczej się je postrzega niż życie, które jest świadome - czy chociaż wykształcone.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz