Jakie kobiety nie mają szans na prawdziwą miłość?

19 Marca 2017

Jesteś ładna, inteligentna i zaradna, a bezskutecznie szukasz mężczyzny? Sprawdź, co może zniechęcać do ciebie facetów.

porzucona

Nadmiernie dominująca

Choć mężczyźni lubią czasami, gdy kobieta przejmuje nad nimi kontrolę, ale zazwyczaj ogranicza się to do seksu. W innych dziedzinach życia nadmierna dominacja może działać na panów zniechęcająco. Szczególnie nie lubią tak zwanych samic alfa. Psycholodzy definiują ten typ jako kobietę przejmującą role i zachowania stereotypowo przypisywane mężczyznom, co może przejawiać się zarówno w dążeniu do obejmowania ważnych stanowisk, zarezerwowanych niegdyś przede wszystkim dla facetów, jak i sposobie ubierania (na przykład przedkładaniu spodni nad spódnice).

Oczywiście „samica alfa” nie ogranicza swojej aktywności tylko do kariery zawodowej. Coraz częściej chce także przejmować pełną kontrolę nad związkiem i decydować o niemal każdym aspekcie jego funkcjonowania. Dla większości mężczyzn jest to jednak nie do przyjęcia.

Zobacz także: „Pocałowała mnie tak, że chciałem więcej i więcej…”. 8 całusów, o których marzy każdy facet!

Zbyt inteligentna

Choć wielu mężczyzn na pytanie o to, jaka jest ich wymarzona partnerka odpowie prawdopodobnie: przede wszystkim musi być mądra, to w rzeczywistości bardzo inteligentne kobiety budzą w facetach niepokój, a niekiedy nawet przerażenie, co potwierdziły zresztą badania amerykańskich naukowców.

Jedynie co drugi mężczyzna uczestniczący w eksperymencie zadeklarował, że byłaby zainteresowany znajomością z kobietą inteligentniejszą od niego, ale z ich zachowania i mowy ciała naukowcy wywnioskowali, iż tak naprawdę myślą co innego. „Mężczyźni twierdzą, że pociągają ich kobiety, które są inteligentniejsze od nich… dopóki nie poznają jednej z nich. W rzeczywistości, fizyczne obcowanie z taką kobietą drastycznie zmniejsza ich męskość, co sprawia, że raczej nie mają oni ochoty zaprosić jej na randkę” – przekonują autorzy badania.

Wieczna flirciara

Mężczyzna nie znosi, gdy kobieta okazuje zainteresowanie innymi facetami, ponieważ w takiej sytuacji czuje się bardzo niepewnie. Psychologowie tłumaczą, że skłonność do flirtowania może mieć różne powody. Niekiedy w ten sposób panie wzbudzają zazdrość partnera, który – w ich przekonaniu – nie okazuje wystarczająco mocno uczuć. Czasem interesując się innymi facetami, chcą się dowartościować i upewnić co do swoich mocnych stron i atutów.

Nie zmienia to faktu, że mężczyźni bardzo źle znoszą takie zachowanie kobiet. Niektórzy wpadają w przygnębienie albo depresję. Inni odreagowują w bardziej ekspresyjny sposób, jak Jake la Motta, bohater filmu „Wściekły byk”, który wielokrotnie bił żonę, interesującą się rzekomo innymi facetami. Większość po prostu nie chce się spotykać z flirciarami.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (15)
ocena
4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2017-03-20 15:14:56

Prawda jest taka, ze jedyny typ dziewczyny, ktory nie znajdzie sobie chlopaka to gruba i brzydka. Nic innego facetow nie interesuje i nie czarujmy sie, ze to nasz charakter. A szkoda...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-20 19:56:00

Oj wcale tak nie jest... tak gruba i brzydka szybciej znajdzie faceta niż piękność z dyplomem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Stara baba
(Ocena: 5)
2017-03-21 17:53:08

Tak, gruba i brzydka pewnie znajdzie sobie szybko jakies byle co. Pieknosc z dyplomem ma jednak jakies wymagania. :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2017-03-23 12:58:59

Jesli masz na myśli dziewczynę tylko do łóżka to z pewnością patrzą tylko na wygląd, jednak gdy szukają partnerki na całe życie - żony, to charakter jest równie ważny, albo i ważniejszy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-03-20 00:38:52

"Jakie kobiety nie mają szans na prawdziwą miłość?" Feministki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-21 17:53:44

Nietrafione. 8)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-03-19 14:04:59

Bez sensu trochę. W sumie wg. tego tekstu powinnam być w szczęśliwym związku, tymczasem jestem wieczną singielką. No i to dość słabe, że mężczyźni chcą czuć się lepsi, ale nie robią nic, żeby nad sobą pracować, tylko wymagają od kobiety, żeby udawała głupszą, nie zarabiała zbyt wiele i mało się odzywała. Dlatego jestem sama bo wolę być sama, ale wolna niż się męczyć. Tak, wiem, że fajni faceci też istnieją, ale nie w artykułach na tej stronie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ona
(Ocena: 5)
2017-03-19 11:11:17

Ja jestem typem bluszcza i wstydzę sie tego, ale to silniejsze ode mnie. Jestem bardzo ładna, wykształcona i z zamożnego domu. Teoretycznie nie powinnam byc taka zazdrosna, ale jak mi juz zależy na facecie to jestem okropnie zaborcza i zazdrosna. Nie tylko o inne kobiety, ale także o kolegów i jego rodzine. Chore to jest, wiem. Ale nie umiem z tym walczyć. Zastanawiam sie juz poważnie nad jakaś psychoterapia. Poza tym, ciagle odczuwam jakis irracjonalny lęk ze zdarzy sie cos złego któremuś z moich bliskich. Jestem wykończona juz życiem w takim wiecznym stresie i lęku. Koszmar

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aa
(Ocena: 5)
2017-03-19 14:11:02

Mam to samo kochana chcesz pogadac?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-19 15:17:24

tez tak mam :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ona
(Ocena: 5)
2017-03-19 15:45:31

Chętnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ona
(Ocena: 5)
2017-03-19 15:48:23

Chętnie bym porozmawiała z kimś kto ma podobny problem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Nat
(Ocena: 5)
2017-03-20 10:37:58

dziewczyny, jakbym czytala o siebie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Justi
(Ocena: 5)
2017-03-20 20:35:04

Moze po prostu brakuje nam wsparcia i ojcowskiej milosci... Czuje ze przez to taka jestem..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 4)
2017-03-19 11:10:11

Gruba

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz