Wszystko jasne: Czy faceci naprawdę myślą tylko o jednym?

23 Marca 2017

Erotyczne myśli podobno pojawiają się u mężczyzny średnio co siedem sekund. Czy tak jest w rzeczywistości?

myślenie o seksie

„Mam wrażenie, że mój facet ma tylko jedno w głowie. Ciągle gada o seksie, rzuca żarty na ten temat i nawiązuje do niego przy każdej okazji. Czasem, gdy jesteśmy w większym gronie, jest mi nawet za niego trochę wstyd, bo sprawia wrażenie niewyżytego. Czy każdy mężczyzna ciągle myśli o tych sprawach?” – zastanawia się Klaudia.

Według bardzo popularnej teorii erotyczne myśli pojawiają się u statystycznego faceta co siedem sekund. Jednak niedawne badania amerykańskich naukowców, których wyniki opublikowano w prestiżowym piśmie „Journal of Sex Research” obaliły ten stereotyp. W eksperymencie uczestniczyło 163 studentek i 120 studentów w wieku 18-25 lat, deklarujących się w większości jako osoby heteroseksualne.

Przez tydzień badani musieli klikać na małym liczniku, kiedy tylko przez ich głowę przebiegła myśl o seksie (dotycząca zarówno łóżkowych randek, jak też fantazji, wspomnień lub podniecenia), jedzeniu (gdy poczuli głód, mieli ochotę coś przegryźć albo gotować) czy spaniu, marzeniach sennych, drzemkach, a nawet potrzebie odpoczynku.

MĘSKIM OKIEM: Dlaczego niektórzy faceci celowo oszczędzają na pierścionku zaręczynowym?

Co się okazało? Przez męskie głowy przemykało dziennie zaledwie 19 myśli o seksie, tylko o dziewięć więcej niż u badanych równolegle kobiet. Niemal tyle samo przeciętny facet dumał o jedzeniu, a 11 razy – o spaniu.

Jak widać mężczyźni nie koncentrują się tylko na seksie, choć niewątpliwie myślą o nim częściej niż kobiety. „Mózgi męskie są ewolucyjnie nakierowane na seks. Struktury mózgowe ułożone są tak, że on ma częściej skojarzenia, fantazje i myśli erotyczne” – tłumaczy znany seksuolog, prof. Zbigniew Lew-Starowicz w książce „Lew-Starowicz o mężczyźnie”.

Co siedzi w męskich głowach? Zdaniem Lwa-Starowicza lepiej, żeby kobiety w to nie wnikały, bo mogą się… przerazić. Jest to bowiem zupełnie inny typ wyobraźni, przesyconej erotyzmem i zmysłowością, czasem bardzo dosłowną. „Wprawdzie są romantycy, którzy marzą o plaży w tropikach, po której idą z tą jedyną, trzymając ją za rękę. Ale to wyjątki. Wielu panów ma np. fantazje związane z przemocą. Wyobrażają sobie, że zdobywają partnerkę ale że ona uprawia seks z innym” – wyjaśnia prof. Lew-Starowicz.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-23 18:22:22

czy istnieją jeszcze inteligentni faceci z klasą? czy tylko tacy co myślą o seksie, spaniu i jedzeniu?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Do 18:22:22
(Ocena: 1)
2017-03-23 19:22:25

Czy inteligentne kobiety rozpoczynają zdanie małą literą? Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: Tak.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1