Muszę ją mieć. Do jakich kobiet ustawia się kolejka adoratorów?

17 Marca 2017

Wbrew pozorom faceci nie patrzą tylko na twarz, piersi czy pupę. Co jeszcze jest dla nich ważne?

cechy idealnej partnerki

Wydaje ci się, że mężczyźni zwracają uwagę tylko na wygląd kobiety? Jesteś w poważnym błędzie. Poznaj 6 cech, które są dla płci męskiej o wiele bardziej istotne niż ładna buzia czy ponętne ciało...

Inteligencja

„Dla mnie najseksowniejszą częścią ciała u kobiety jest jej mózg” – podkreśla Krystian Wieczorek, gwiazdor serialu „M jak miłość”. Jego opinię potwierdziły badania naukowców z Uniwersytetu York, którzy przepytali blisko 12 tysięcy osób z różnych krajów i doszli do wniosku, że mężczyźni coraz większą wagę przywiązują do innych cech niż wygląd kobiety. Najbardziej intrygują ich panie wyróżniające się inteligencją, mające własne zdanie na różne tematy i chętnie je wyrażające.

Jednak warto wspomnieć, że jednocześnie sporo facetów niepokoi trochę wizja posiadania zbyt inteligentnej partnerki. Przynajmniej do takich wniosków doszła grupa psychologów z uniwersytetów w Kalifornii i Teksasie. Zdaniem badaczy, mężczyźni zwyczajnie boją się takich kobiet, bo gdy okazuje się, że są one równie mądre lub mądrzejsze, cierpi na tym ego i męskość, a sam facet czuje się wówczas mniej atrakcyjny.

Zobacz także: „Pocałowała mnie tak, że chciałem więcej i więcej…”. 8 całusów, o których marzy każdy facet!

Podobieństwo do matki

Dla wielu mężczyzn matka uchodzi za wzorzec prawdziwej kobiecości, dlatego mają podświadomą nadzieję na odnalezienie jak najbardziej zbliżonej do niego partnerki. I nie chodzi tylko o podobieństwo fizyczne, choć badania naukowe wykazały, że faceci poszukują kobiet o zbliżonym do matki wyglądzie, nawet kształtu ust czy stosunku szerokości ust do szerokości twarzy.

Jednak tak naprawdę chodzi o inne kwestie. „Mama to centrum mojego życia. Jest silna, szczera, zawsze mówi to, co myśli. Takich cech szukam w kobiecie, z którą chciałbym związać się na stałe” – przekonuje w jednym z wywiadów hollywoodzki gwiazdor Leonardo DiCaprio, który nie ukrywa, że jest maminsynkiem. Psychologowie uważają, że synowie dziedziczą po matkach emocjonalność, dlatego na zawsze pozostają z nimi związani, a także próbują powielić w swoich związkach modele ich zachowań. Nawet jeśli w młodości oceniali je krytycznie.

To dlatego mężczyźni liczą na znalezienie partnerki reprezentującej w każdym wymiarze model kobiecości zbliżony do rodzicielki. Gdy matka pracowała i odnosiła sukcesy na niwie zawodowej, jej syn często rozgląda się za równie przedsiębiorczą osobą. Mężczyźni wychowani przez kobietę zajmującą się głównie podsycaniem „ogniska domowego”, prawdopodobnie będą poszukiwali partnerki o podobnych aspiracjach.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz