Wydało się! Grupa naukowców zmodyfikowała DNA ludzkich płodów. Powstaną potwory?

09 Lipca 2012

Na świat przyszło już 30 dziecięcych hybryd. Jednak to tylko początek!

DZIECKO

Jeszcze do niedawna jednym gorętszych problemów na świecie był kwestia in vitro. Ostatnio jednak amerykańskie media ujawniły dużo bardziej szokujący proceder.

Otóż okazało się, że w Stanach Zjednoczonych naukowcy już od wielu lat dokonują... genetycznych modyfikacji na ludzkich płodach. Łącząc materiał DNA nie dwojga, lecz trojga bądź czworga rodziców doprowadzają do narodzin dziecięcych hybryd, istot posiadających określone z góry cechy wyglądu i osobowości.

Jak podaje Fakt.pl, w USA urodziło się już 30 takich maluchów. Co więcej, mimo protestów etyków, genetycy nie mają zamiaru przerywać swoich szarlatańskich działań. Już teraz zapowiadają, że takie zabiegi będą wykonywane nadal, i to znacznie częściej.

Co myślicie o tej swoistej zabawie w Pana Boga? Czy może wyniknąć z niej coś dobrego?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Czym zarażają koty? Przez swojego pupila możesz stać się agresywna, a nawet...

Groźne pierwotniaki, które roznoszą domowe pupile, wywołują trwałe zmiany osobowości.

Czy Polki są suplementomankami?

Leki i suplementy diety kupujemy na tony – w internecie, aptekach, drogeriach. Po które preparaty sięgamy najczęściej i jakie mogą być skutki, jeśli z nimi przesadzimy?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (71)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Maciek
(Ocena: 5)
2013-11-20 12:57:34

pomyślcie!!

A czy nikt z was nie pomyśla, że ludzka pula genów jest ograniczona? Gdyby webrać do kupy wszystkie geny występujące u ludzi to uzbiera się jakaś ilosć np milion. I tak w uproszczeniu np Tomek X jest stworzony z genów 1,2,500, 785, a Marcin Z z genów 600, 7600, 4, 6, 43 itp. I to są tylko różne matematyczne kombinacje tych samych genów. Ktoś ma więcej genu odpowiadającego za wzrost, ktoś za czarne włosy tip ale to są kombinacje tych samych genów!!! Tylko że jest ich tak wiele że to powoduje że jestesmy różni z wyglądu i charakteru bo tak ogromna ilość genów pozwala na ogromną ilość matematycznych kombinacji. A naukowcy tylko zaczynają pozbywać ludzi tych genów które odpowiadają za choroby genetyczne, będa ulepszać wygląd człowieka tak żeby był ładniejszy itp ale to jest tylko manipulacja istniejącymi genami a nie tworzenie czegoś nowego. Jeśli bóg istnieje to on po prostu dał nam pulę genów z których teraz możemy sobie budować, ale nic już nowego nie stworzymy to tylko ulepszanie tego co jest.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-09-16 15:44:55

re: Wydało się! Grupa naukowców zmodyfikowała DNA ludzkich płodów. Powstaną potwory?

Po co im to??? Niszczenie ludzi jest potrzebna do czegoś? Jak będzie czuło się dziecko np. Z sześcioma nogami? Czytałam w sieci o różnych takich przypadkach, ale przecież myślalam, że to jakieś choroby czy coś. Jak można robić dzieciom taką krzywdę? To straszne być tak nieuleczalnie chorym! Poza tym moim zdaniem nie powinno się eksperymentować na żywych istotach. To okropne!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-16 12:41:12

to jest coś nienormalnego. jak można tak robić!? chcą żeby ludzie zamiast dzieci rodzili potwory!? to jest coś strasznego, takie coś powinno być karane a nie dozwolone! rozumiem pary które nie mogą mieć dzieci i kobieta zapładnia się in vitro ale nie takie rzeczy po co to!? chcą zniszczyć ludzkość i zastąpić ją jakimiś mutantami!?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-13 20:56:49

po*ebane!! moze niedlugo bd hodowac ludzi w doniczkach jak roslinki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-12 12:31:42

nowy wspaniały świat huxleya. zabawne, bo teoretycznie jest to modyfikowanie ludzi, modyfikowanie ich tak, żeby ci, którzy zajmują się pracą fizyczną byli niedorozwinięci, a ci od pracy umysłowej nadrozwinięci, zakaz czytania książek, et cetera - ale ludzie są szczesliwi, bo nie znaja nic innego. nie jestem temu przeciwna, chociaz oczywiscie za naszych czasow to nie przejdzie ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-11 21:26:23

po co ingerować w te sprawy... beznadziejnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-11 21:06:03

Kurde. Pomysł podobny do serialu Dark Angel

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-11 17:41:28

A co etyka ma do tego. To jest sposób na to aby ludzie rodzili się zdrowi i bez defektów ciała. Jak mi katolicy tu wylecą to od razu zaznaczam że tych naukowców Bóg stworzył w jakimś celu, może żeby naprawili to co sam spartolił. Tak samo myślę o in vitro. Wszystko jest dla ludzi i jest prywatną sprawą każdego człowieka. Nikt nie ma prawa narzucać innym sposobu życia i wiary jakiej wyznaje. Jak jakiemuś katolikowi się to nie podoba niech nie robi a nie krzyczy z krzyżem w ręku że inni do piekła pójdą!Jest tyle religii na świecie skąd może wiedzieć że wyznaje trafną hehe

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-14 03:43:34

żal mi ciebie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-02 02:09:48

mi ciebie tez...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-11 17:17:33

w Fakcie pisali nawet że mąż orał żoną pole czy pewien pan trzyma kredens w nocy.... no prosze.... nie macie już innych źródeł wiedzy nie zaczerpnietej z filmów sf ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-10 14:08:57

Niedługo nasze życie będzie wyglądało jak w książce "Wszczep".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz