W ciele staruszki skrywa się 11-letnie dziecko. Ashanti Smith od urodzenia zmaga się z progerią

17 Grudnia 2014

Lekarze dają jej kilka lat życia, ale mimo to dziewczynka nie traci pogody ducha. Ostatnio spełniła swoje wielkie marzenie.

Ashanti Smith

Ta urocza dziewczynka gościła na naszych łamach ponad 4 lata temu. Chociaż była poważnie chora, z pomocą rodziców starała się cieszyć swoim dzieciństwem. Od zawsze wygląda jak staruszka, co jest szczególnie charakterystyczne dla przypadłości, na którą cierpi. Ashanti Smith od urodzenia zmaga się z progerią, czyli zespołem chorobowym charakteryzującym się przyspieszonym starzeniem. Będzie coraz gorzej – już teraz boryka się z reumatyzmem, chorobami serca i łysieniem plackowatym.

Najważniejsze w tej historii jest jednak to, że pomimo upływu lat, wciąż możemy o niej pisać. Dzisiaj Ashanti ma 11 lat i pomimo dramatycznego stanu zdrowia, nadal potrafi się uśmiechać. Lekarze przewidywali, że nie przeżyje więcej niż 13 lat. Aktualne prognozy mówią już o 15 latach i mamy nadzieję, że na tym nie koniec. Zwłaszcza, że dosłownie przed chwilą spełniło się jej największe marzenie – wreszcie może pochwalić się piękną fryzurą. Stało się to możliwe dzięki hojności dobrych ludzi, którzy zebrali pieniądze na profesjonalną perukę z prawdziwych włosów.

Dziewczynka wcześniej była skazana na swoją łysinę lub niezbyt estetyczne peruki przeznaczone raczej do zabawy, niż noszenia na co dzień. Z poprzedniej, fioletowej, musiała zrezygnować na prośbę nauczycielki. Kobieta uznała, że kolorowe włosy mogą zachęcić inne uczennice do farbowania włosów. Z nową fryzurą nie będzie takich problemów. Zobaczcie, jak pozytywną jest osobą...

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2014-12-17 23:04:12

re: W ciele staruszki skrywa się 11-letnie dziecko. Ashanti Smith od urodzenia zmaga się z progerią

Pierwsze zdjęci mnie poruszyło. Takie biedne smutne oczka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-12-17 10:25:37

re: W ciele staruszki skrywa się 11-letnie dziecko. Ashanti Smith od urodzenia zmaga się z progerią

słyszeliście o akcji OLX ? za każdego "nakarmionego" kota lub psa witryna przekaże 20 kg schronisku dla zwierząt. Akcja trwa tylko do jutra wiec prosze o pomoc :) wystarczy wpisac w google nakarm psa z olx :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2014-12-17 13:24:40

Ja już nakarmiłam psa, ale można tylko jednego wybrać, a jest ich wszystkich dużo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-12-20 16:30:53

ja mam w domu swojego psiego darmozjada, na co mi jeszcze futrzaki z internetu...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1