6 oznak, że starzejesz się... zbyt szybko

11 Marca 2018

Ten problem może dotyczyć każdej z nas.

szybkie starzenie ciała

Starzenie jest nieuniknionym procesem. Prędzej czy później doświadczy go każda z nas. Ale znaczące są właśnie słowa „prędzej” czy „później”. Dzięki przestrzeganiu pewnych zasad, możemy opóźnić starzenie, a jeżeli będziemy zaniedbywać pewne rzeczy, z pewnością pojawi się wcześniej niż powinno.

Chociaż może myślisz, że ciebie problem przyspieszonego starzenia nie dotyczy, mylisz się. Niektóre objawy nie są tak oczywiste, jakby się wydawało. Starzenie przyspiesza zła dieta, brak ruchu, zbyt mała ilość snu oraz nałogi. Jeżeli w pracy przeważnie siedzisz, pijesz dużo kawy, nie dostarczasz organizmowi wystarczającej ilości wody, nie stronisz od słodyczy i zdarza ci się często nie zmywać makijażu, jesteś na najlepszej drodze do przyspieszenia procesu starzenia.

Koniecznie przekonaj się, czy nie występują u ciebie pierwsze oznaki. Jeżeli zadziałasz szybko, możesz zapobiec najgorszemu.

Zobacz także: Oznaki starzenia się włosów

przedwczesne starzenie

Twoje oczy straciły blask

Od jakiegoś czasu widzisz, że twoje oczy nie mają takiego blasku jak kiedyś. Stały się podrażnione i zaczerwienione. Niewykluczone, że winny temu jest stan zapalny – czytamy na ohme.pl. Zadbaj o właściwą dietę (wzbogać ją w migdały, ogórki, czosnek, orzechy włoskie). Jeżeli to nie pomoże, udaj się do specjalisty.

Tyjesz (zwłaszcza w okolicy brzucha)

W pewnym wieku metabolizm spowalnia. Podobno większość kobiet tyje ok. 5 kilogramów, gdy dobiega trzydziestki. Wtedy nawet te dziewczyny, które dawniej nie miały problemów z dodatkowymi kilogramami, zobaczą różnicę. Tycie przeważnie dotyczy brzucha. Nie ma innego wyjścia, jak zdrowe jedzenie, ruch i duża ilość wody.

Kondycja twojej skóry pogorszyła się

Mówi się, że wygląd skóry jest odbiciem zdrowia organizmu. Złe nawyki żywieniowe, zaniedbana pielęgnacja oraz zbyt duży stres sprawiają, że zaczyna się łuszczyć, swędzieć i pojawiają się na niej zmarszczki. Kolejny sygnał świadczący o zbyt szybkim starzeniu to przesuszenie. Musisz zacząć szybko działać. Przede wszystkim zmień nawyki żywieniowe. Ważne jest zwłaszcza picie odpowiedniej ilości wody. Zainwestuj również w kosmetyki pielęgnacyjne.

przedwczesne starzenie

Masz problem z koncentracją

Jednym z objawów przedwczesnego starzenia się organizmu są kłopoty z koncentracją. Nie masz już takiej pamięci do nazwisk i numerów. Z trudem przypominasz sobie pewne informacje. Często nie możesz się też skoncentrować nad jakimś zadaniem. Możesz temu zaradzić, dbając o wysiłek intelektualny (na przykład rozwiązywanie krzyżówek). Pracę mózgu wspomoże też odpowiednia dieta.

Pojawiają się siwe włosy

U niektórych osób pojawia się przedwczesne siwienie. Winne mogą być geny, choroba, brak witamin albo nadmierny stres. Jeżeli chodzi o chorobę czy brak witamin, preces siwienia bywa odwracalny, ale tylko w przypadku, gdy włosy straciły kolor. Z martwymi włosami nic nie da się zrobić. Rozejrzyj się za odpowiednimi kosmetykami, zmień dietę i przede wszystkim zredukuj stres.

Zmiany na szyi

Pierwsze zmarszczki są mało widoczne. Może je powodować nieprawidłowa postawa i brak odpowiedniej pielęgnacji. Dbaj o to, aby siedzieć wyprostowana zwłaszcza wtedy, gdy spędzasz długie godziny przed komputerem. Ból szyi sygnalizuje problem. Dobrze jest także codziennie na noc smarować szyję i dekolt kremem nawilżającym.

Zobacz także: Kiedy powinnaś urodzić dziecko?
 

Komentarze (17)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-11 20:01:45

Kobiety postarza ciąża. Co do alkoholu się nie zgodzę. Dużo pije i nic nie jest mojej twarzy Ani zdrowiu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Stara baba
(Ocena: 5)
2018-03-12 01:06:47

Jeszcze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-12 11:35:57

Zgodzę się.Według moich obserwacji najbardziej postarzają: palenie,jedzenie dużej ilości cukru i przetworzonego badziewia i bachory.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonimka
(Ocena: 5)
2018-03-22 09:24:56

Niekoniecznie.Ja znam wiele kobiet ,któew wymłodniały po ciąży i w ciąży.Oczywiście są takie ,którym nie służy ale raczej bym powiedziała ,że małżeństwo postarza :) i ogrom obowiązków z tym związany .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-11 20:00:16

Mam w rodzinie takiego chora, żula na najwyższym levelu. Ma 60 lat i włosy jak dwudziestoletni włoski Armando. Ani jednego siwego kłaczka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
m.
(Ocena: 5)
2018-03-11 17:23:23

I tak wszyscy umrzemy, to co za różnica, jak szybko?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-11 14:03:04

Kobietę najbardziej postarza palenie papierosów, spożywanie dużej ilości alkoholu, brak demakijażu i nadmierne opalanie. Co do słodyczy - moja ciocia ma 45 lat a wygląda na 35 choć od dzieciństwa jadła dużo słodyczy i nadal je, ja również kocham słodycze i jem je niemal codziennie od dziecka, lat mam 26 a wyglądam na 16 hehe ale nie palę i prawie nie piję alkoholu. Do tego nawilżam skórę i codziennie na noc zmywam makijaż

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-11 17:28:47

Jak miałam 26 lat to wciąż proszono mnie o dowód - teraz mam prawie 32 i nikt nie daje mi więcej niż 23. Piję alkohol i palę, zdarza mi się nie zmyć makijażu :P Ale faktem jest, ze nie opalam się i nie używam gównianych kosmetyków. To też wszystko zależy od danej osoby :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-11 19:12:08

Bo słodycze nie "postarzają: :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-11 12:03:16

Na siwe włosy ma wpływ przede wszystkim stres, no i geny, ciemne włosy też szybciej siwieją. Mój tata (blondyn) w wieku 60 lat miał kilka siwych włosów, jego brat (brunet) mając 70 lat ma jeszcze większość ciemnych włosów, a dzieci tego brata (również bruneci) posiwieli przed 30. Teraz są takie czasy, że ludzie żyją w ciągłym stresie np. Przez ciągłą pracę i kredyty do spłacenia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
m.
(Ocena: 5)
2018-03-11 17:59:51

Tak, nadmiar stresu może też doprowadzić do wypadania włosów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-11 10:48:35

Kuzynka zaczęła siwieć w wieku ok 16 lat , mój mąż też był cały siwy w wieku 30 lat - oboje zachowali młode twarze . Ja już stara dość jestem bo przed 40 , a wyglądam bardzo młodo i mam może z 5 siwych włosów . Nie stosuję jeszcze żadnych zabiegów odmładzających , tylko że zawsze dbałam o siebie , zdrowo jadłam i dużo piłam różnych ziół skrzyp itp . Nie mam tego w genach bo mama szybko staro wyglądała . Więc to można wypracować zdrowo się odżywiając . Ja np. zawsze lubiłam warzywa , jajka i tłuszcze a nie lubiłam wędlin i serów , mleka , chleba . I chyba dobrze robiłam bo jajka wróciły do łask do tego okazało się że laktoza i gluten są be

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-11 03:36:46

Mam mnóstwo siwych włosów (żadna znajoma tyle nie ma i w rodzinie też nie), a mam zaledwie 21 lat :( Lekarz śmieje się, że to starość, rodzina twierdzi, że to pewnie geny i stres... Co mogę zbadać, by się upewnić? To koszmar przy ciemnych włosach

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-11 06:03:15

Mam znajoma która posiwiała w wieku 15 lat

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
m.
(Ocena: 5)
2018-03-11 17:23:57

Trawa pszeniczna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
inferno
(Ocena: 5)
2018-04-01 01:13:38

"Lekarz śmieje się, że to starość" Co? No ubaw po pachy... Zaś przede wszystkim kompletny brak profesjonalizmu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz