O czym świadczy Twoja grupa krwi? Te informacje MUSISZ POZNAĆ

09 Sierpnia 2017

Co jeść, aby schudnąć i zredukować stres?

grupa krwi

Są cztery grupy krwi: A, B, AB i 0. Mało kto wie, że oprócz nich wyróżnia się 400 podgrup krwi, które dają pełniejszy obraz predyspozycji fizycznych oraz psychicznych osoby. Tego ostatniego dowiedli naukowcy. Najbardziej zaskakujące jest to, że na podstawie grupy krwi można ustalić nie tylko, jakie produkty spożywcze mają pozytywny wpływ na organizm, ale także cechy osobowościowe oraz podatność na powikłania w ciąży. Te fakty warto poznać.

Jakiej diety powinny przestrzegać osoby o danej grupie krwi?

Grupa A – dla Ciebie najlepsza będzie typowa dieta wegetariańska. Jedz warzywa, owoce, kurczaka, a także produkty zbożowe. Jeżeli chcesz zrzucić kilka kilogramów, zwiększ w diecie spożywanie warzyw, ananasa, produktów sojowych oraz olejów roślinnych. Niewskazane są dla Ciebie: mleko, ser żółty, jaja, halibut, sola, krewetki, małże, dziczyzna, baranina, cielęcina, wieprzowina, a także wołowina.

Grupa B – dieta osób o tej grupie powinna być zrównoważona. Jedz baraninę, dziczyznę, jagnięcinę, chude mleko, jogurt, ser feta, kefir, jaja, bakłażany, brokuły, ananasy, banany, buraki i brukselkę. Unikaj wieprzowiny, serów pleśniowych, owoców morza, kaszy gryczanej i jęczmiennej.

Grupa AB – Twoja dieta powinna opierać się na połączeniu produktów mięsnych, warzywnych i mlecznych. Jeżeli chodzi o mięso, wskazane są indyk oraz baranina. Poza tym jedz ryż, jogurty, kefiry, ser feta, mozzarella, jaja, bakłażany, brokuły, kalafiory oraz buraki. Jeżeli chcesz schudnąć, unikaj jedzenia czerwonego mięsa.

Grupa 0 – musisz dbać o dostarczenie organizmowi białka. Jedz baraninę, cielęcinę, wołowinę, dziczyznę, wątróbkę, jagnięcinę. Unikaj barakudy, suma, łososia wędzonego, mleka oraz jogurtów wszystkich odmian.

Zobacz także: Co jeść na kolację, żeby NIE PRZYTYĆ?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

A
(Ocena: 5)
2017-08-09 21:08:30

Grupa 0 nie jest dawcą uniwersalnym, ważny jest też czynnik RH. 0+ nie może być przetoczone do 0-

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-09 13:08:04

A co jeśli mam grupę 0 i wstręt do mięsa? A to typowo mięsna grupa... Co mam jeść?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-09 13:52:51

Te porody to bardziej sugestia. Jak nie lubisz mięsa to nie jedz na sile, ale pamiętaj o dostarczaniu odpowiednich składników pochodzących z mięsa :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-10 21:37:29

Ja to samo - grupa 0 i mięso mogłoby dla mnie nie istnieć :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
flamboyant
(Ocena: 5)
2017-08-22 18:50:33

Tu bardziej też chodziło o to, żeby nie przesadzać z węglowodanami, bo to podobno one właśnie utrudniają np. odchudzanie osobom z grupą 0 (jestem na to przykładem, chociaż za mięsem też jakoś nie szaleję). Gdzieś (patrz np.: http://www.vitanatural.pl/jedz-zgodnie-ze-swoja-grupa-krwi-cztery-diety) czytałam kiedyś takie szczegółowe rozpiski i dla zerówek była najdłuższa lista "produktów zakazanych", a najlepsza z tych najbardziej znanych diet okazała się Dieta Dukana. Jeżeli masz grupę krwi 0 i nie lubisz mięsa, to nie musisz się zmuszać - po prostu zamiast węgli z chleba czy makaronu stawiaj na warzywa i owoce.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
des
(Ocena: 5)
2017-08-09 11:34:22

"Grupa A – dla Ciebie najlepsza będzie typowa dieta wegetariańska. Jedz warzywa, owoce, KURCZAKA". --> no tak, kurczak to typowy wegetariański posiłek :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 2)
2017-08-09 12:04:49

Kurczak je pszenicę. Pszenica to zboże. Kurczak jest wegetariański.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1