Polacy są przeciwnikami in vitro

17 Maja 2009

Twórcy ustawy zakazującej sztucznego zapłodnienia zebrali już 150 TYSIĘCY podpisów poparcia.

Polacy są przeciwnikami in vitro

Ludwik Skurzak z Inicjatywy Contra In Vitro poinformował, że na początku czerwca do sejmu trafi projekt ustawy całkowicie zakazującej stosowania zapłodnienia in vitro. Ustawa została napisana według nauk Kościoła Katolickiego. Dotychczas jej twórcom udało się zebrać 150 tysięcy popisów poparcia.

Nad projektem pracował między innymi arcybiskup Henryk Hoser, przewodniczący zespołu ds. bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski. W referacie, jaki wygłosił, powiedział, że nie można pozostawiać in vitro kwestii wyznania, trzeba narzucić jeden wspólny mianownik. Godność człowieka i istoty ludzkiej powinna być wartością nadrzędną.

Natomiast ks. Jacek Prusak z "Tygodnika Powszechnego" jest przeciwny wprowadzeniu zakazu in vitro. Podkreśla, że prawo nigdy nie wygra z instynktem macierzyńskim.

Oprócz społecznego projektu całkowicie zakazującego in vitro jest jeszcze kompromisowy projekt autorstwa Jarosława Gowina. Nad swoim pomysłem prace rozpoczął też PiS. Rząd na razie nie podjął decyzji, który projekt poprze i w jakiej formie. Tym samym rozwiązanie kwestii in vitro znowu się oddala. Środowiska konserwatywne i kościelne triumfują.

Zobacz także:

Brzuchy do wynajęcia

Surokatki to nowy zawód. Najważniejsza jest płodność, a zarobki potrafią być oszałamiająco duże.

Wasze listy: „Moje córeczki to dzieci z probówki”

Halina napisała do nas, chcąc pochwalić się swoją największą radością - córeczkami, które na świat przyszły dzięki metodzie in vitro.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (959)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-31 09:14:00

To są jakieś bzdury pewnie sfałszowali wynik. Każdy jest za in vitro. przeciwni są pewnie jacyś niewykształceni biedacy!!! a u nas ubywa takich w społeczeństwie!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-29 20:33:00

Nie wiem po co oni to robią. Są jacyś chorzy czy co, może mają coś z głową nie tak? Ja jestem za In Vitro. A nawet jeśli by zabroniono to na pewno by adoptowała dziecko jeśli nie mogłabym mieć własnych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-29 19:01:00

ja chce żeby w Polsce było in vitro

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-29 18:52:00

też jestem za...rozumiem że każdy może być przeciwny, bo znajdzie tysiące kontrargumentów, ale niech się postawi w sytuacji rodziców, którzy nie mogą mieć dziecka z różnych powodów, i to ich ostatnie wyjście, bo bardzo jego pragną.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-28 15:39:00

jestem całkowice przeciw. żeby urodziło się jedno dziecko niszczą 50 embrionów. o mogłyby byc dzieci !!!! dzieci to nie produkt, ktory mozna otrzymywac, to nie tranzakcja, ale sa one owocem milosci. powstaje coraz wiecej klinik naprotechnologii. dzieki niej mozna leczyc bezplodnosc

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-28 20:01:41

ha ha ha ha ha ha. myslisz, ze bezplodnosc jest uleczalna? ha ha ha ha. Te embriony sa jeszcze bardziej rozwijane, maja swietne warunki do rozwijania sie, myslisz, ze pozniej ludzie je wyrzucaja? smieszna jestes. JESTEM !!!ZA!!! IN VITRO

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-27 11:06:00

Btw, że tak tylko przypomnę - 1/3 wszystkich zapłodnień kończy się poronieniem, NATURALNYM, bo zarodek ma zbyt małe szanse przeżycia - to zwykły dobór naturalny, istniejący od tysięcy lat. Gdyby zarodek o słabych, że tak powiem, parametrach, wszczepiono przyszłej matce, i tak by poroniła. Dlatego wybiera się najlepsze. Nie znajdziemy jednak takiego wyjścia, które by zadowoliło wszystkich - każdy ma inne spojrzenie na życie i na moment, w którym się to życie zaczyna. Dla jednej osoby zapłodniona komórka to już dziecko, dla innych to po prostu dzieląca się komórka. Która i tak może zostać naturalnie usunięta przez organizm, bo jest nieprawidłowa. biotechnolog

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-24 21:10:00

Ja również jestem za... Nie wiem dlaczego uogólniają, ze Polacy są przeciwnikami in vitro... Kościół twierdzi, że in vitro jest szkodliwe dla kobiety i jest nieetyczne dlatego, że podczas sztucznego zapłodnienia tylko jeden plemnik przeżywa reszta ginie... To chyba jakiś zart. Przecież jak mężczyzna kocha się z kobietą wpuszcza do niej spermę. W niej jest tysiące plemników. Ten, który najszybciej dotrze do jajeczka ten wygrywa reszta ginie co jest naturalne. Jaka w tym jest różnica?? Proszę.. niech Kościół przestanie wreszcie wtrącac się w sprawy antykoncepcji, aborcji czy in vitro. Bo wychodzi na to, ze nie powinniśmy planowac dzieci, kochac się bo jest to nieetyczne bo tylko jeden plemnik przezywa!!! nie skomentuje dalej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-23 21:59:00

A ja jestem za! Nie rozumiem, co kościół ma do tego, przecież podczas takiego zabiegu nie tworzy się niczego, absolutnie niczego nowego. Daje się tylko szczęście ludziom, którzy chcą mieć dziecko. A w jaki sposób, to już chyba nie jest takie istotne. Jak to jest, że małżeństwo, które chce mieć dzieci, a nie może, bo na przykład im się nie udaje, nie może wykonać zabiegu? Bóg jasno powiedział: "Idźcie i miejcie potomstwo" czy jakoś tak. Nie powiedział w jaki sposób, więc o co chodzi?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-23 21:36:00

co za problem, pojechać za granicę dać sie zapłodnic in vitro i wrócić do Polski...;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-23 21:36:00

A JA JESTEM ZA IN VITRO.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz