Opłaca się rodzić dzieci! Więcej niż TROJE = dużo estrogenu = ZDROWIE

04 Grudnia 2011

Ryzyko zawału zmniejsza się trzykrotnie.

ciąża

Wychowywanie gromadki dzieci wymaga od kobiety sporego wysiłku. To nie tylko olbrzymi obowiązek i duży wydatek, lecz także wielkie obciążenie psychiczne. Wydawałoby się więc, że posiadanie dużej liczby potomstwa wpływa bardzo niekorzystnie na zdrowie przedstawicielek płci pięknej. Okazuje się jednak, że jest zupełnie inaczej.

Jak dowiedli amerykańcy naukowcy, kobiety, które urodziły dużo dzieci są mniej narażone na ryzyko chorób krążenia. W przypadku matek wielodzietnych rodzin ryzyko wystąpienia zawału zmniejsza się aż trzykrotnie – podaje Sfora.pl.

Dlaczego tak się dzieje? Naukowcy wskazują tutaj przede na dobroczynny wpływ kolejnych ciąż, przez które przechodzi kobieta. Organizm przyszłej mamy wydziela wtedy bardzo dużo estrogenu. Wysoki poziom tego hormonu sprawia, że jej organizm zachowuje się zupełnie inaczej. Przede wszystkim poprawia się wydolność układu krążenia, serce zaczyna lepiej pracować.

Badacze uważają również, że duże znaczenie dla zdrowia wielodzietnych kobiet ma fakt, że są one objęte lepszą pomocą socjalną i mają większe wsparcie ze strony najbliższych.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Kampania społeczna przeciwko zabieraniu bobasów do własnego łóżka (MOCNE!)

Kontrowersyjny plakat wywołał oburzenie.

"Każde dziecko kocham po równo!" - oto największe kłamstwo rodziców

Każdy rodzic ma swoją "ulubieńszą" pociechę.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (31)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-20 19:11:41

tak, tak, pomoc od najblizszych, chyba w snach, ja bylam sama po szpitalu, nawet matka nie pomogla

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-13 11:08:44

A weź i wykarm tyle dzieciaków za 1000 (x2) pensji mojej i męża, a tak... zapomnialam o kredycie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-07 02:46:32

ŻAŁOSNE!!!!!!!!!! PROBA PRZEKONANIA KOBIET ZEBY WIECEJ RODZILY!!!!!!! JAK MACIORY NIC TYLKO RODZIC I RODZIC ....JESZCZE CZEGO TE CO CHCA PROSZE BARDZO ICH SPRAWA ALE WIEKSZOSC KOBIET DZIS MA WIELE INNYCH CIEAWSZYCH RZECZY DO ZROBIENIA W ZYCIU A NIE RODZENIE DZIECI!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-07 02:44:45

JASNE KOLEJNA KAMPANIA REKLAMOWA ZMUSZAJACA PRZEPRASZAM PRZEKONUJACA KOBIETY DO RODZENIA DZIECI BO DOBRZE KAZDY WIE ZE PRZYROST NATURALNY W NASZYM KRAJU POWAZNIE SPADA A MLODZI LUDZIE DECYDUJA SIE DZIS NA JEDNO DZIECKO LUB W CALE!!!!!!!!!!! PRZESTAC PAPILOCIE BO TO JEST NUDEN I PONOIZEJ PASA......DZIS KOBIETA NIE CJCE BYC JEDYNIE KROWA ROZPLODOWA TYLKO CZYMS WIECEJ WIEC TAEGO TYPU KAMPANIE WSADZCIE SOBIE W DU....... SORRY ALE INACZEJ NIE DA SIE WYRAZIC!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-05 23:14:34

więcej niż troje = rozklapciocha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-05 15:09:03

w artykuł wdarł się błąd, podczas ciąży jest wydzielana mniejsza ilość estrogenów w zamian za duże ilości oksytocyny i prolaktyny , kobieta która urodzi kilkoro dzieci jest mniej narażona na raka piersi gdyż jest to rak estrogenozależny tzn że rozwija się szybciej gdy w organizmie mamy duże ilości estrogenu wykinającego np ze źle dobranych tabletek antykoncepcyjnych, artykuł tutaj zamieszczony jest wielkim nieporozumieniem, ciąże zmiejszają ryzyko raka piersi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-05 09:23:57

Wszystko jest kwestią nastawienia i osobowości. Jednej kobiecie sama myśl o ciąży i dziecku przysporzy siwych włosów na głowie a dla drugiej zmartwieniem będą bezskuteczne starania o potomstwo. Dla mnie ideałem jest 3-4 dzieci. Ale znam także rodzinę (fakt, dobrze sytuowaną) w której jest 6 dzieci i matka wygląda fantastycznie (to akurat kwestia dbałości a nie ciąż, jak kobiecie się nie chce to i bez ciąży będzie wyglądała na 10 lat więcej). Nie można stwierdzić, że ktoś jest nienormalny bo ma dużo dzieci albo nie chce ich wcale. Każdy jest inny i każdy ma inne wobec siebie i życia oczekiwania. Ot i tyle w tym temacie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-04 22:15:20

moja kolezanka ma szostke dzieci i chcialaby siodme i co jest nienormalna? normalna kobieta,figure ma,jest zadbana,dzieci zadbane

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-04 21:52:10

A potem rak piersi z powodu zbyt dużego poziomu estrogenów w organizmie... Także wszystko brać z przymrużeniem oka i BADAĆ PIERSI ! :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-04 20:58:47

prorodzinne bzdury...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz