O czym może świadczyć huśtawka nastrojów?

08 Kwietnia 2015

Raz jesteś wniebowzięta, a za chwilę wściekła. Bliscy wytykają ci, że masz trudne do wytrzymania wahania nastrojów. Uważaj – to może być coś poważnego.

huśtawka nastrojów

Zdarza się czasem, że w ogóle nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nie zauważamy, że najpierw jesteśmy radosne, pełne zapału i podekscytowane, a później przybite, smutne, płaczliwe. Łatwo przechodzimy od euforii do złości. Potrafimy w ciągu jednej godziny wpaść w histerię i… histeryczny śmiech. Nie dostrzegamy problemu, dopóki ktoś nam tego nie wytknie. Usłyszałaś o sobie, że masz huśtawkę nastrojów? Nie lekceważ tego.

Huśtawka nastrojów zwykle występuje u kobiet. Oznacza ona przeżywanie skrajnych stanów emocjonalnych. Dla mężczyzn, który mają ją bardzo rzadko, taka błyskawiczna zmiana nastrojów jest często trudna do zrozumienia. Bywa też powodem żartów i uszczypliwości. A problem nie jest błahy. Za występowanie huśtawki nastrojów odpowiadają zmiany hormonalne. Ale nie zawsze. Huśtawka nastrojów może być również spowodowana czymś innym.

Stres i złość

Każdy człowiek radzi sobie z nimi na swój sposób. Niektórym wychodzi to lepiej, innym – gorzej. Kiedy nadmiar stresu zaczyna cię przytłaczać i nie znajdujesz dla negatywnych emocji ujścia, pojawienie się huśtawki nastrojów jest bardzo prawdopodobne. Opowiada o tym Agnieszka. „U mnie wahania nastrojów zawsze są reakcją na stres. Gdy mi się wszystko wali na głowę i czuję, że nie daję rady, jestem zła, wkurzona, przybita, smutna. Krzyczę, a potem płaczę. Warczę, a później chcę zostać przytulona… Nie wolno kumulować w sobie stresu”.

Depresja

To jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że depresję może mieć ponad 350 mln ludzi! Wciąż jednak wiemy o tej chorobie za mało. Często wydaje nam się, że depresja oznacza nieprzemijające uczucie smutku, apatię, nieumiejętność cieszenia się z przyjemności. To również. Ale nie tylko. Czasem depresja objawia się właśnie huśtawką nastrojów. Niektórzy w depresji bywają agresywni, złośliwi, głośni. Pamiętaj, że chorobę można i trzeba leczyć. To nie powód do wstydu.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-23 20:19:17

re: O czym może świadczyć huśtawka nastrojów?

Przechodziłam lekką depresję. Pomogło mi oczyszczenie aury ze strony rzeka-energii.pl , po kilku sesjach stanęłam na nogi i zaczęłam żyć tak jak zawsze marzyłam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Karol
(Ocena: 5)
2015-04-08 22:13:26

re: O czym może świadczyć huśtawka nastrojów?

A ja jako pierwsze bym stawiała na problemy z tarczycą, niedoczynność, nadczynność i pochodne :) czyli zamiast wybierać się do psychiatry najlepiej jest sobie najpierw oznaczyc TSH i FT4 :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-08 13:32:54

re: O czym może świadczyć huśtawka nastrojów?

Nie ma czegoś takiego jak "bordeline", jest "borderline" czyli pograniczne zaburzenie osobowości. Mam to.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-08 05:37:04

re: O czym może świadczyć huśtawka nastrojów?

W "innych" powinno być dopisane "środowisko idiotów, którego nie możesz opuścić."

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-08 16:49:42

a co, jestes zniewolona? ktos cie uwięzil? blagam....wszystko mozna jak sie chce

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-08 19:26:20

Nie uśmiecha mi się zmieniać dobrze płatnej pracy przez idiotów współpracowników.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1