Niby nic a szkodzi zdrowiu...

25 Sierpnia 2015

Wydaje się, że to drobiazgi, błahostki, które nie mogą mieć większego wpływu na twój organizm. A jednak mają!

kobieta na łóżku

To właśnie te pozorne drobiazgi wpływają na twoje zdrowie – szczególnie jeśli zdarzają ci się często, bo przecież nie mogą ci zaszkodzić… Uważaj: negatywnych skutków zazwyczaj nie widać od razu, więc tłumaczenie w stylu: „Robię tak od dawna i nic się nie dzieje” nie ma racji bytu. Choroby często ujawniają się po latach. Niektórych symptomów możesz nawet nie wiązać z tymi drobiazgami – tylko nagle, nie wiadomo skąd, zaczyna brakować ci sił, masz problemy z pamięcią, trawieniem, pojawiły się boczki, nic ci się nie chce… Sprawdź, co wydaje się nieszkodliwe, a jednak takie nie jest.

Podjadanie między posiłkami

To ktoś poczęstował cię ciastkiem. To sięgnęłaś po przekąskę, bo miałaś dużo pracy przed komputerem albo nauki. To w drodze do domu wpadłaś na lody. To coś pochrupałaś… Uważaj! Właśnie jesteś na prostej drodze do przybrania na wadze i zniszczenia sobie metabolizmu oraz zdrowia. Problem jest poważny, bo z badania IRCenter przeprowadzonego w 2014 wynika, że blisko połowa Polaków codziennie sięga po różnego rodzaju przekąski – nie zdając sobie sprawy, ile dostarcza się wtedy organizmowi dodatkowych kalorii (i to zwykle pustych). Podjadanie niekorzystnie wpływa na przemianę materii i sprzyja tyciu.

Co możesz zrobić? Po prostu przestań podjadać. To jednak może okazać się wyzwaniem. Dlatego zacznij zapisywać wszystko (!), co jesz w ciągu dnia. Taki dzienniczek pomoże ci odzyskać kontrolę nad jadłospisem. Zadbaj również o to, by mieć pod ręką zdrowe przekąski: owoce, pestki, orzechy.

Narzekanie

Malkontentom naprawdę trudniej się żyje. I mają kiepskie zdrowie. Udowodniono to naukowo. Uczeni z uniwersytetu w Stanford odkryli, że ciągłe narzekanie i kiepskie samopoczucie wpływają negatywnie na funkcjonowanie mózgu. Okazuje się, że uszkodzeniu ulegają neurony w hipokampie – obszarze, który odpowiada m.in. za rozwiązywanie problemów oraz funkcje poznawcze. Bardzo szkodliwe jest również przebywanie wśród niezadowolonych z życia i wiecznie narzekających osób.

Co możesz zrobić? Zmień nastawienie do życia i otaczaj się radosnymi ludźmi. Naukowcy z Uniwersytetu w Zurychu przekonują, że optymistyczne nastawienie ma uzdrawiające działanie, a nawet może przedłużyć życie!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-19 18:44:46

re: Niby nic a szkodzi zdrowiu...

Moje problemy nawarstwiały się. Tymczasem mój stan psychiczny stale się pogarszał. Nie radziłam sobie kompletnie, a nie miałam nikogo, kto by mi pomógł, na kogo mogłabym liczyć. Kiedy już byłam na skraju wyczerpania, zdecydowałam się spróbować poszukać ratunku w ezoteryce. Zamówiłam oczyszczenie energetyczne na stronie moc-energii.pl . I rzeczywiście podziałało. Zaczęłam czuć się lepiej, mieć więcej energii, przez co poradziłam sobie z problemami, które wcześniej wydawały mi się nie do przezwyciężenia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-25 19:52:29

re: Niby nic a szkodzi zdrowiu...

POWIETRZE TEZ SZKODZI

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-25 18:09:25

re: Niby nic a szkodzi zdrowiu...

Nie wyobrażam sobie iść spać na głodnego - to nie jest zdrowe. Dlatego jeśli zjem kolację, a później siedzę jeszcze jakiś czas i staję się głodna, to sobie coś przekąszę, bo inaczej nie zasnę z burczącym brzuchem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-25 15:23:38

re: Niby nic a szkodzi zdrowiu...

podjadam przed snem bo jestem głodna :) nie jestem w stanie zjeść kolacje o 20 bo koło 22 jestem już głodna, zawsze podjadam między posiłkami bo jestem głodna i oczywiście narzekam :P nie mam nadwagi raczej mi to nie grozi mam prawidłową wagę 66 kg 178 wzrostu :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-25 18:04:09

a o której chodzisz spać? powinno się jeść ostatni posiłek 2h, a nawet 1h przed snem, jeśli jesteś głodna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-25 02:07:34

re: Niby nic a szkodzi zdrowiu...

z pomidora i ogórka nie zrezygnuję NIGDY - to najlepsze połączenie na świecie i nie wyobrażam sobie innych kanapek :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-25 18:03:16

brednie, łącząc pomidora z ogórkiem pozbywamy się tylko części witamin, więc posiłek jest po prostu mniej wartościowy, a to, jak mniemam, nie prowadzi do śmierci :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-25 02:00:39

re: Niby nic a szkodzi zdrowiu...

łączenie pomidora z ogórkiem - to wcale nie jest szkodliwe, po prostu pomidor stanie się "bezwartościowy", bo substancje z ogórka powodują utratę witaminy C z pomidora. Po prostu pozbawimy pomidora witamin, ale nic nam się nie stanie ;) za to słyszałam, że połączenie pomidora i białego sera już jest szkodliwe, bo powoduje stworzenie jakichś mikrokryształków :P które potem odkładają się w stawach i powodują ich choroby

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1