Myślisz o KOREKCIE NOSA? Wywiad z dr Lubomirem Lembasem (2)

18 Września 2011

Ciąg dalszy rozmowy z chirurgiem, który zoperuje nos jednej z Czytelniczek Papilota.

lubomir lembas

Kilka dni temu ogłosiłyśmy konkurs prowadzony we współpracy z siecią LUX MED, w którym do wygrania jest konsultacja z chirurgiem plastycznym, dr n.med. Lubomirem Lembasem oraz korekta nosa, sesja zdjęciowa i zakupy ze stylistą. Jeśli jeszcze nie wysłałaś swojego zgłoszenia, możesz zrobić to teraz: KONKURS! Wygraj operację plastyczną nosa!

WYWIAD: CZĘŚĆ 1

D.D.: Czy nowy wygląd, mimo że oczekiwany, może być problemem dla pacjentki?

Dr n.med. Lubomir Lembas: Takie problemy mogą wystąpić głównie u ludzi starszych. Wina leży wtedy w kwalifikacji pacjentki do operacji. Dla pacjentki, która przez 40-50 lat żyła z niedoskonałym nosem i jej to nie przeszkadzało, nowy nos może być problemem. Osoby po 40. roku życia pytam o to, od kiedy ich nos jest dla nich problemem. Jeśli w odpowiedzi słyszę: rok, dwa albo trzy lata, wtedy wiem, że operacja nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli jednak pacjentka jest niezadowolona ze swojego nosa od kiedy pamięta, a np. dopiero teraz stać ją na operację - wiek nie jest przeciwskazaniem.

D.D.: Zdarza się Panu odmawiać pacjentom operacji? Często się to zdarza?

Dr n.med. Lubomir Lembas: Wykonuję bardzo dużo operacji nosów. Konsultacja przedoperacyjna jest niezbędnym elementem mojej pracy. Mam więcej konsultacji niż operacji. Oznacza to, że nie każdy pacjent konsultowany poddaje się operacji. Część z nich sama rezygnuje po uzyskaniu rzetelnej informacji na temat ryzyka. Części ja odmawiam - najczęściej osobom, które już przeszły operację nosa u innych lekarzy, a ich nos nie jest idealny, ale jest do zaakceptowania i uważam, że lepiej go nie ruszać. Czasem podejmuję się takich operacji, ale tylko wtedy, gdy jest duże prawdopodobieństwo, że mogę pomóc. Odmawiam podjęcia się operacji u pacjentów, u których stwierdzam te tzw. „czerwone flagi” (WYWIAD: CZĘŚĆ 1). Z doświadczeń pokoleń chirurgów plastyków wynika, że jest to przede wszystkim w interesie pacjentów.

D.D.: Wracają do Pana zadowolone pacjentki po to, by poprawić coś jeszcze?

Dr n.med. Lubomir Lembas: Oczywiście, że tak. Zauważyłem to w swojej 10 letniej praktyce. Bo od 20 lat jestem chirurgiem, a od 10 chirurgiem plastykiem. Istnieje takie zjawisko, jak nienasycenie operacjami plastycznymi. Jednak czym innym jest nienasycenie operacjami plastycznymi, a czym innym jest poddanie się kilku operacjom plastycznym. Żeby sobie to uzmysłowić, wyobraźmy sobie pacjentkę, która mając 20 lat decyduje się na operację garbatego nosa. Jest zadowolona. Ma trzydzieści parę lat, urodziła dziecko lub dwoje- piersi nie są już takie jak były, decyduje się więc na plastykę piersi. Ma czterdzieści kilka lat- chce odmłodzić twarz i poddaje się operacji powiek górnych. Po pięćdziesiątce poddaje się liftingowi twarzy. Czy to jest kobieta nienasycona operacjami plastycznymi? Nie.  Po drugiej stronie jest inna kobieta, która decyduje się na powiększenie ust.  Powiększa je, ale za chwilę chce więcej. Powiększa je po raz kolejny. Potem znów i znów, aż są nienaturalnie duże. To właśnie jest nienasycenie. Wtedy już nawet z daleka na ulicy widać, że twarz takiej osoby jest nienaturalna. Tej drugiej kobiecie należy w pewnym momencie powiedzieć „nie”.

 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (13)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

MK
(Ocena: 5)
2014-03-18 13:26:52

re: Myślisz o KOREKCIE NOSA? Wywiad z dr Lubomirem Lembasem (2)

Dr Lembas jest wyjątkowym lekarzem, który powinien być wzorem dla innych. Niespotykanie rzeczowy, cierpliwy i pełen zrozumienia dla obaw pacjentów. Poświęca pacjentowi całą swoją uwagę i skupia się na zapewnieniu mu maksimum komfortu. Przeszłam u Pana Doktora operację nosa, z której jestem bardzo zadowolona, i czułam się zaopiekowana od pierwszej wizyty. Dostałam odpowiedzi na wszystkie wątpliwości i pytania, Pan Doktor poświęcił mi tyle czasu, ile potrzebowałam. Ponieważ miałam bardzo średnie doświadczenia z lekarzami z Warszawy, Pan Doktor stał się moim odkryciem:). Jeden z lepszych chirurgów plastycznych w kraju, wygrywa podejściem do pacjenta. Bardzo dziękuję Panu Doktorowi, i jeżeli kiedyś zdecyduję się na kolejny zabieg, to tylko u Pana.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-07-04 11:05:02

re: Myślisz o KOREKCIE NOSA? Wywiad z dr Lubomirem Lembasem (2)

ja sama mam ten problem, że mój nos jest daleki od doskonałości, przymierzam się do tego, żeby go zmniejszyć. Przyznam, że lekko się boję, ale też mam nadzieję, że doktor Osuch mnie uspokoi, jak pojadę do niego na konsultacje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-03 09:40:19

ciekawy artykuł, sama myślę o korekcie nosa :) ale prawdopodobnie zdecyduję się na zabieg u dr Osucha, jak na razie oglądam jego filmiki na youtube, facet rzeczywiście wzbudza zaufanie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-18 18:46:08

ktoś wygrał czy nikogo nie wybrali? bo nie wiem....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-18 01:25:49

Jak mozna powierzyc takiemu lekarzowi swoj wyglad, skoro on sam wyglada jako tako...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-20 23:47:45

Ktoś pytał co się dzieje z węchem po operacji plastycznej.. ;) ja ponad 5mies temu miałam wykonywaną korektę oraz korektę przegrody nosowej i mogę śmiało to zdementować :) faktycznie, kilka dni po operacji można nie wyczuwać różnych zapachów, ale już tydzien, dwa tygodnie po operacji takie cos nie ma miejsca:) zapachy są normalnie wyczuwalne ;) pozdrawiam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-20 19:13:38

Chyba do mnie dzwoniono około 15tej, niestety nie odebrałam telefonu za co przepraszam -moja mała córa spała i rozłączyłam rozmowę....:( bardzo mi przykro:( Bardzo żałuję że nie będzie mi dane pojechać do warszawy na konsultację, szkoda, naprawdę nie daruję sobie tego:(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-18 20:36:24

ja mam krzywą przegrode co najbardziej widac na zdjeciach. Wtedy uwydatnia sie moj krzywy nos. Zreszta moja twarz jest niesymetralna. Krzywe usta odstajace uszy i oczyiscie nos. O oczach nie wspomne mam okropnie opadajace powieki ze zmarszczkami! mam 19 lat...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-18 16:46:46

Lembas, jak suchary lembas ! ; D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-18 13:37:15

ludzie często poddają się operacjom, bo myślą że nowy nos/piersi/pupa etc zmienią ich postrzeganie przez innych ludzi. niestety nowe piersi nie zmienią naszego życia, dlatego wiele osób jest zawiedzionych efektami. każda z nas zna sytuacje z fryzjerem. nowa fryzura niby fajna ale tęsknie za swoją starą-ale włosy odrosną, zmniejszony nos już nie. mam wielki nos, małe piersi, małą pupę ale kocham swoje ciało i nie dałabym się pokroić. każdy człowiek jest inny i to jest piękne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-19 21:48:06

Ja uważam trochę inaczej... Pomimo, że nikt nigdy nie powiedział mi, że mam duży nos to sama go tak postrzegam i chciałabym poddać się operacji ze względu na WŁASNE doznania estetyczne a nie innych... Tak, żeby patrząc w lustro mi się podobał bo zdaje sobie sprawę, że inni ludzi zmiany pewnie nawet nie dostrzegą ;) Nigdy nie robiłam niczego na tzn. 'wariackich papierach' przez co nigdy nie żałowałam zmiany fryzury (no może raz jak mnie coś natchnęło i sama obcięłam włosy :D) oraz moich tatuaży ;) Jak napisałaś - kocham swoje ciało i kocham każdą zmianę jaka w nim zachodzi więc nie uważam się za osobę z kompleksami ale jeśli mam możliwość poprawy czegoś - czemu z niej nie skorzystać? ;>

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz