Kocia kosmitka: Poznajcie Matildę - kotkę z największymi oczami świata!

17 Sierpnia 2016

Ta słodka kicia jest w Sieci prawdziwą celebrytką. Zauroczy Was od pierwszego wejrzenia.

alien cat matilda

Każdy, kto choć raz spojrzał w te wielkie, ufne oczy, natychmiast był oczarowany. Kotka o wdzięcznym imieniu Matilda od co najmniej roku robi furorę w Sieci. Wszystko za sprawą nietypowego wyglądu, upodabniającego ją nieco do kota ze Shreka lub do… kosmity.


Jej gigantyczne, wypukłe oczy to niestety wynik choroby. Kiedy kicia została zaadoptowana przez swoich obecnych właścicieli, niczym nie różniła się od pozostałych kotów, a jej oczy były zdrowe i miały standardową wielkość. Po kilku miesiącach jedno z nich zaczęło jednak ciemnieć. Okazało się, że wystąpiły w nim problemy z soczewką. Wkrótce zmiana objęła także drugie oko – narząd wzroku zaczął się powiększać i puchnąć, a Matilda całkowicie oślepła.


Mimo to właściciele postanowili założyć swojej pupilce profil na Instagramie o wdzięcznej nazwie @aliencatmatilda. Konto z miejsca stało się prawdziwym hitem, a kicia jest obecnie obserwowana przez niemal 130 tysięcy followersów. „Kochamy ją, uwielbiamy się nią zajmować i robić jej zdjęcia. Pomimo ślepoty Matilda wiedzie szczęśliwe życie” – twierdzą opiekunowie kociej „kosmitki”.


Niestety kilka miesięcy temu okazało się, że stan oczu kotki wciąż się pogarsza i niezbędna jest amputacja obu gałek. W tej chwili kicia jest już po zabiegach, a jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.


Zobaczcie najbardziej niesamowite zwierzę świata. My pokochałyśmy ją od pierwszego wejrzenia!


Polecamy także: Koty użądlone przez osy (Spuchnięte pyszczki, noski i łapki - ZDJĘCIA)Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (11)
ocena
3.4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz