Kocia kosmitka: Poznajcie Matildę - kotkę z największymi oczami świata!

17 Sierpnia 2016

Ta słodka kicia jest w Sieci prawdziwą celebrytką. Zauroczy Was od pierwszego wejrzenia.

alien cat matilda

Każdy, kto choć raz spojrzał w te wielkie, ufne oczy, natychmiast był oczarowany. Kotka o wdzięcznym imieniu Matilda od co najmniej roku robi furorę w Sieci. Wszystko za sprawą nietypowego wyglądu, upodabniającego ją nieco do kota ze Shreka lub do… kosmity.


Jej gigantyczne, wypukłe oczy to niestety wynik choroby. Kiedy kicia została zaadoptowana przez swoich obecnych właścicieli, niczym nie różniła się od pozostałych kotów, a jej oczy były zdrowe i miały standardową wielkość. Po kilku miesiącach jedno z nich zaczęło jednak ciemnieć. Okazało się, że wystąpiły w nim problemy z soczewką. Wkrótce zmiana objęła także drugie oko – narząd wzroku zaczął się powiększać i puchnąć, a Matilda całkowicie oślepła.


Mimo to właściciele postanowili założyć swojej pupilce profil na Instagramie o wdzięcznej nazwie @aliencatmatilda. Konto z miejsca stało się prawdziwym hitem, a kicia jest obecnie obserwowana przez niemal 130 tysięcy followersów. „Kochamy ją, uwielbiamy się nią zajmować i robić jej zdjęcia. Pomimo ślepoty Matilda wiedzie szczęśliwe życie” – twierdzą opiekunowie kociej „kosmitki”.


Niestety kilka miesięcy temu okazało się, że stan oczu kotki wciąż się pogarsza i niezbędna jest amputacja obu gałek. W tej chwili kicia jest już po zabiegach, a jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.


Zobaczcie najbardziej niesamowite zwierzę świata. My pokochałyśmy ją od pierwszego wejrzenia!


Polecamy także: Koty użądlone przez osy (Spuchnięte pyszczki, noski i łapki - ZDJĘCIA)Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (11)
ocena
3.4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2016-08-20 16:35:18

nie rozumiem co jest w tym takiego słodkiego. w czym mam się zauroczyć od pierwszego wejrzenia? w cierpieniu biednego kota? trochę więcej delikatności. to jest smutne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-17 22:34:18

Biedny chory kot a Ci wlasciciele to debile jakieś !!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-17 13:37:57

ja uważam że chamskie jest takie nadawanie "ksywek" człowiekowi lub zwierzęciu ze względu na jego chorobę (tu: alien). to tak jak się pokazuje w necie nieraz ciężko chorych ludzi z podpisem "człowiek-słoń", "człowiek-drzewo". tak to może było ze 100 lat temu jak w cyrku czy na targach pokazywano chore jednostki jako sensację i "okaz". dziś mamy XXI wiek i podejście powinno być inne do chorych istot, więcej wrażliwości ludzie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-08-17 17:55:37

błagam Cię, nie przeginaj. Na pewno ten kot czyta te komentarze i wpada w kompleksy :/ Co innego wyzywać tak człowieka prosto w twarz i robic mu przykrość czy nawet naigrywac sie za plecami, bo to zle swiadczy o takim szydercy choc czasami i mi się zdarza dowalić porownanie na temat kogos do czegoś,do jakiejs postaci choc zazwyczaj tu patrze na ogół (mimika, zachowanie, cechy wyglądu) a nie wady rozwojowe bo nie moge wytrzymac , oczywiscie tak zeby ta osoba nie slyszala...troche wredne wiem, ale zeby nie bylo siebie tyram codziennie i glosno, w glownej mierze za wygląd bo tez jest sie z czego posmiac, mam pewne cechy wyglądu ktore niestety oddalają mnie od kanonu piękna ;) Bez sadyzmu ok, ale to co ty piszesz to juz przesada.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-17 13:19:33

Jeju biedny kot ale to obrzydliwie wyglada powinni jej zrobic operacje a nie jeszcze zdj robic

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
inferno
(Ocena: 5)
2016-08-17 12:26:31

a ja nie widzę w tym niczego złego. czemu zaraz lans? wspaniali ludzie, że nie porzucili bidulki i się nią dobrze opiekują. czemu nie można światu takich rzeczy niby pokazywać? jak chore dzieci pokazują to super, bo przełamywanie barier i w ogóle., ale chorego zwierzaka już nie mogą? bez sensu to wasze myślenie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-08-17 13:31:20

bo (przynajmniej w tym artykule) te jej oczy są pokazane jako coś pięknego i słodkiego, a to jest choroba. ten kot się pewnie wiele nacierpiał przez te oczy. trochę nie na miejscu jest pokazywanie tego w takim świetle :c

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-17 11:45:34

instagramowy lans na chorym zwierzęciu?? tego chyba jeszcze nie było...:/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-17 09:32:07

Jejku jak to smutne, aż mi się łezka zakręciła w oku ;(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-17 08:34:22

Biedna kicia :( ale jak tak można robić sobie popularność na chorobie zwierzaka :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-08-17 08:04:07

Wasz biedny, chory zwierzak zauroczy internet.Dawajcie, ludzie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz