Dlaczego pięty pękają?

09 Października 2016

Popękane pięty to dolegliwość, z którą zmaga się wiele kobiet. Poznaj przyczyny tego zjawiska, a zapobiegniesz poważnemu problemowi.

brzydkie pięty

Stopy to jedna z najbardziej problematycznych części ciała i wymaga codziennej pielęgnacji. Zaniedbanie może doprowadzić do różnych dolegliwości oraz brzydkiego wyglądu naszych stóp. Modzele, odciski, wrastające paznokcie, martwy naskórek czy pękające pięty to tylko niektóre z problemów.

Wiele osób zmaga się zwłaszcza z pękającymi piętami. Nie zawsze jest to nasza wina. Czasami decydują kwestie genetyczne albo choroby, ale przyczyną może też być nadwaga oraz noszenie źle dobranego obuwia. Większość kobiet postrzega pękające pięty jako problem wyłącznie natury estetycznej, warto jednak mieć świadomość, iż to poważna przypadłość. Pęknięcia przypominają szczeliny i przeważnie występują jedynie w obrębie zrogowaciałego naskórka. Większym problemem jest, gdy docierają aż do skóry właściwej. Wtedy może dojść do powstawania ran, a nawet wytwarzania ropy. Towarzyszący temu zjawisku ból jest niczym w porównaniu z zagrożeniem przedostania się do rany zarazków oraz bakterii. W takim przypadku grozi nam poważne zakażenie.

Najlepiej zapobiegać problemowi, dlatego tak istotne jest poznanie przyczyn pękania pięt. Może ich być kilka. Oto najważniejsze z nich.

Przy okazji sprawdźcie, czy suplementy diety to gwarancja zdrowia i urody, czy raczej zwykłe oszustwo.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

x
(Ocena: 5)
2016-10-09 15:45:07

x

a nie można tego na jednej stronie napisać? tylko trzeba przewijać przez kilka.... aż sie czytać dechciewa. róbcie artykuły na jednej stronie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1