Jak pozbyć się komórek tłuszczowych?

06 Września 2009

Zamiast brutalnej ingerencji mechanicznej, komórki tłuszczowe są wymywane przez strumień wody, a miast pełnej narkozy - pacjent otrzymuje jedynie znieczulenie miejscowe, by bezpośrednio po zabiegu samodzielnie opuścić klinikę.

Jak pozbyć się komórek tłuszczowych?

Na pytanie, co sprawia, że wykorzystana w zabiegu metoda WAL (tzn. Water-jet Assisted Liposuction, czyli liposukcja z wykorzystaniem silnego strumienia wody) uznawana jest za mniej inwazyjną, lekarz odpowiada: „Właśnie to, że używany jest łagodny strumień wody, który wypłukuje komórki tłuszczowe, a nie mechanicznie je wyrywa. Nie jest to więc tak brutalne jak w przypadku tradycyjnej liposukcji”.

Body Jet dedykowany jest osobom, które mają miejscowe nagromadzenie trudnego do usunięcia innymi metodami tłuszczu - są to najczęściej: talia, brzuch, boczki, wewnętrzna i zewnętrzna strona ud, ramiona. Wskutek nowej technologii, w przeciwieństwie do tradycyjnej wersji liposukcji, w Body Jet nienaruszone pozostają nerwy i naczynia krwionośne, a jakość odessanych komórek tłuszczowych jest tak dobra, że stwarza atrakcyjną możliwość ich reimplantacji (tj. przeszczepu w wybrane miejsce wymagające uzupełnienia, np. piersi, pośladki, usta). Co ciekawe, obie czynności, tj. odessanie tłuszczu i reimplantację, wykonuje się podczas tego samego zabiegu. Ta możliwość, zdaniem Brągoszewskiego, świadczy o jednej z największych innowacyjności Body Jet.

„Do tej pory dokonywano przeszczepów w sposób bardziej inwazyjny! Tłuszcz mający służyć do przeszczepu odsysano wpierw mechanicznie. Wtedy komórki te były w dużym stopniu zniszczone i wymagały dodatkowego opracowania. W związku z tym efekty były gorsze, a powikłania występowały częściej. W wypadku Body Jet tkankę tłuszczową można od razu podać specjalną kaniulą do piersi czy pośladków” - mówi w wywiadzie.

Nowatorska jest również procedura podania znieczulenia. „Po raz pierwszy powiązano ze sobą proces infiltracji i odsysania tłuszczu z jednoczesnym podawaniem znieczulenia miejscowego. Strumień, który służy do uwolnienia komórek tłuszczowych i późniejszego ich wypłukania, zawiera specjalnie dobraną kombinację środków znieczulających oraz obkurczających naczynia krwionośne” – czytamy w innym artykule opublikowanym na portalu.

„Pierwszy etap  to proces pre-infiltracji, który skutkuje szybkim znieczuleniem i zwężeniem naczyń w rejonie poddanym zabiegowi. Płyn płuczący stosowany w odsysaniu, czyli drugim etapie sesji Body Jet, także zawiera odpowiednie leki, aby nasilić i utrwalić efekt przeciwbólowy i utrzymać taki stan także po zabiegu. Zaawansowany system znieczulenia miejscowego, polegający na podawaniu i szybkim odprowadzaniu płynu, z jednej strony zwiększa bezpieczeństwo pacjenta, a z drugiej stwarza lekarzowi zdecydowanie lepsze warunki do precyzyjnego modelowania. Ponadto, płyn ze środkami znieczulającymi nie kumuluje się w organizmie i nie wystawia go na ich zbyt długie oddziaływanie, a także nie powoduje obrzęków w obszarze operowanym, które utrudniają lekarzowi ocenę modelowanego obszaru”.

Doktor Brągoszewski przestrzega jednak przed traktowaniem liposukcji Body Jet jak zabiegu w przerwie na lunch. „Owszem, z kliniki wychodzimy o własnych siłach, ale nie jest to zabieg, na który możemy wpaść w przerwie na kawę. Zwykle na dojście do siebie potrzeba ok. 2 - 3 dni. Z tego powodu warto wybrać taki termin, żeby mieć później 2 - 3 dni wolne od pracy (np. piątek) po to, by móc odpocząć i na spokojnie wrócić do normalnych zajęć”.

Nie każdy pacjent kwalifikuje się jednak do zabiegu: Należy wykonać badania krwi - w celu wykluczenia stanu zapalnego toczącego się w organizmie czy niedokrwistości, które stanowią przeciwwskazanie. Należy również wykonać badania w kierunku krzepliwości krwi. Oprócz tego zrobić badania w kierunku wydolności wątroby oraz badania układu moczowego. Trzeba wykluczyć zachorowanie na zapalenie wątroby typu B czy C. Pacjent powinien poinformować lekarza o lekach, jakie przyjmuje, bo np. w przypadku środków antykoncepcyjnych powinno się zastosować preparaty obniżające krzepliwość krwi. Jeżeli pacjent przejdzie wszystkie badania pozytywnie – wówczas można wyznaczyć termin zabiegu”.

Tego typu informacje i wskazania są jednakże przekazywane szczegółowo podczas pierwszej konsultacji lekarskiej.

Materiały prasowe

Zobacz także:

Co musisz wiedzieć przed założeniem aparatu?

Niestety, prostowanie zębów nie jest refundowane przez NFZ, więc wszystkie koszty trzeba pokryć z własnej kieszeni. Cena aparatu metalowego na górne i dolne zęby to około 3 tysiące złotych.

Hamburger zdrowszy niż sałatka?

Na pytanie „Hamburger czy sałatka?”, zadane dietetykowi, tylko pozornie odpowiedź wydaje się prosta. Coraz częściej bowiem sałatki i surówki okazują się tłustsze oraz bardziej kaloryczne niż większość pozycji ze słynnego (i wiecznie przeklinanego) menu McDonald'sa.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (54)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-18 19:24:34

ja mam tłuszcz na udach ;(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-20 16:53:22

Nie widziałam, żeby robili liposukcję w okolicach twarzy. Głównie od brzucha w dół. Ale jak już są w stanie piersi powiększać odessanym tłuszczem, to już chyba wszystko jest możliwe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-20 16:35:20

A da się w ten sposób pozbyć drugiego podbródka? W zasadzie jestem szczupła, ale to miejsce jest strasznie kłopotliwe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-13 06:19:59

mam pewien problem wdług mnie jestem dziewczyną całkiem fajną ale koleżanki ze szkoły ciągle narzucają mi nowe kompleksy np.mam durze piersi mam(w poruwnaniu z innymi )płaski brzucz dopasowane biodra Ale do klasowego ideału brakuje mi tylko jasno niebieskich oczu i ciuchów od projektantów .NIe wiem co robic w tej sytuacji . gdy jestem w domu mam inny problem Mama muwi że powinnam schudnąc 10kg (mam ok,57kg i 1,60 wzrostu) pomorzecie ????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-23 16:06:13

mama dobrze ci "muwi", ale dodatkowo popracuj nad ortografią...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-18 19:25:26

Mówi piszę się przez ó

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-11 19:49:02

Jakby bylo mnie stac to na pewno bym sie skusiła a takto zostaja cwiczenia no nic trzeba sie ruszac:P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-06 21:39:29

a sory za szybko komentarz przeczytałam i nie doczytałam... :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-06 17:30:32

Fajnie tak poczytać jakie to rzeczy już można zrobić bez inwazyjnych zabiegów. I to jeszcze żeby tłuszcz np. z ud do piersi wstrzyknąć jak dla mnie byłoby najlepszym pomysłem,bo mam małe piersi,a spore uda. Ostatnio non stop widzę dziewczyny,które mają takie smukłe,szczupłe piekne uda(generalnie i długie nogi =P ). Niestety ja nie dość,że niska to jeszcze mam problem z wewnetrzną częścią ud z której ciężko schudnąć,co więcej mam przez to duże problemy z doborem spodni,a szyją teraz takie małe spodnie w sklepach typu Bershka czy Pull & Bear(moim zdaniem jak dla przedszkolaków). I żeby nie było,że nic nie robię,bo starałam się naprawdę schudnąć z ud,bo to mój odwieczny kompleks. MOże Wy dziewczyny macie jakiś dobry sposób?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-06 16:57:01

Brzuszki pOmagają.. !! robiłam je przez pare mieś. i pomogło troche.. nawet zarys mięśni był.. ale przestałam.. i znowu brzuuchO rOśnie.. ;/ :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-06 16:13:55

Ilosci komorek tluszczowych nie da sie zmienic! mozna jesdynie zmniejszyc ich rozmiar poprzez utrate tluszczu z nich. Ale te komorki zostaja nam juz na zawsze. Dlatego tak trudno po schudnieciu utrzymac prawidlowa wage. Dochodzi do konliktu, jest duzo komorek tluszczowych o zbyt malej zawartosci tluszczu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-06 15:51:45

dokładnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz