Ile lat będziesz żyła? Żeby poznać odpowiedź, wystarczy zrobić badanie krwi!

21 Maja 2011

Aby określić biologiczny wiek organizmu, wystarczy jedynie próbka krwi i przeprowadzenie badania pod kątem długości telomerów.

badanie krwi

Jeszcze do niedawna długość życia danego człowieka była niezwykłą zagadką. Chociaż już od lat wiadomo, że nasz biologiczny wiek warunkuje wiele czynników, to jednak naukowcy nie potrafili dokładnie określić czasu, który jeszcze nam pozostał. Teraz jednak wszystko może się zmienić.

Na europejskim rynku farmaceutycznym pojawił się test, który z wielką dokładnością powie nam, ile lat jeszcze pożyjemy! Hiszpańska firma "Długość życia" zaproponowała bardzo proste badanie, które pozwoli nam dowiedzieć się, kiedy zakończy się nasza ziemska egzystencja. Możliwość zrobienia takiego testu już niedługo będą mieli mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Za badanie trzeba będzie zapłacić 400 funtów (około 1800 złotych).

Co ciekawe, aby określić biologiczny wiek organizmu, wystarczy jedynie próbka krwi. Test polega na obliczaniu długości telomerów – ochronnych "czapeczek" na końcach chromosomów. Z wiekiem stają się one coraz krótsze - gdy znikają, komórki obumierają. Długość telomerów pokazuje więc również biologiczny wiek naszego organizmu i to ile czasu nam jeszcze pozostało.

Rewolucyjne badanie na długość życia nie podoba się jednak przedstawicielom wielu środowisk. Specjaliści ostrzegają, że może on zostać wykorzystany przez firmy ubezpieczeniowe, gdy będziemy zawierać polisę zdrowotną lub na życie.

A co Wy myślicie o takim badaniu? Czy warto byłoby z niego skorzystać?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Magiczna moc uśmiechu: Dlaczego warto mieć śnieżnobiałe zęby?

Śnieżnobiały uśmiech to najbardziej stylowy dodatek jaki możesz sobie tylko wyobrazić. Białe zęby są na topie zawsze, tak samo jak wysokie obcasy, mała czarna czy dobrze skrojona para dżinsów!

"Częste mycie skraca życie" - owszem, szczególnie dziewczynek!

Dziewczynki wychowywane w znacznie bardziej sterylnych warunkach niż chłopcy, nie mają wystarczającego kontaktu z patogenami i tym samym są bardziej podatne na różne alergie.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (12)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-22 11:10:05

No tak ale to pokaze ile nam zostało czasu z czysto biologicznego punktu widzenia, a zawsze po drodze moze pojawic sie jakas choroba wypadek..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-21 21:39:47

Huba Buba - zaważ se łeb!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-21 15:46:48

no i co ci z tego badania jak mozesz miec wypadek i umrzec zal

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-21 10:25:27

Tylko nikt nam nie zagwaranuje ze nie zginiemy tragicznie, np. w wypaku samochodowym. Poza tym firmy ubezpiecseniowe faktycznie moglyby wykorzystywac fakt przeprowadzania takich badan.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-21 08:38:02

Nie wierzcie w te głupoty!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-21 10:39:09

To nie są głupoty - końce telomerów faktycznie są jednym z wskaźników pokazujących, w jakim stanie jest nasz organizm. Kiedy ulegną one zniszczeniu, to dalsze prawidłowe podziały komórkowe będą niemożliwe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że najczęściej przyczyną zgonów nie jest starość organizmów, ale choroby i wypadki - a tego już telomery nie przewidzą ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-21 08:12:27

zajebiste ! jak tylko bd mozna zrobic w polsce to jestem chetna ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz