Dowiedziała się, że jej dziecko urodzi się z zespołem syreny, więc… usunęła je. To był 6. miesiąc ciąży!

13 Sierpnia 2016

Lekarze uprzedzili niedoszłą matkę, że po narodzinach dziecko z tak rzadkim schorzeniem żyłoby zaledwie kilka godzin.

zespół syreny

Jak donosi serwis thesun.co.uk, 23-letnia kobieta z Chin zdecydowała się na dokonanie aborcji w 6. miesiącu ciąży. Powodem decyzji było rzadkie schorzenie, na które cierpiało rozwijające się w jej brzuchu dziecko.


- USG wykazało, że maluch urodziłby się z zespołem syreny. Jego kończyny dolne byłyby całkowicie zrośnięte, a kształtem przypominałyby syreni ogon. Ta wada jest tak rzadka, że pojawia się raz na 100 tysięcy narodzin. Umieralność jest z kolei bardzo wysoka. Dzieci z tym schorzeniem umierają zaledwie kilka godzin po porodzie – informuje portal.

Jej brzuch jest prawie płaski, a ona… lada moment urodzi. Jest w 9. miesiącu ciąży!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (89)
ocena
3.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

M
(Ocena: 5)
2016-10-08 11:20:40

Myślę że bym usunęła ale pod jednym warunkiem że jak bym wiedziała od samego początku ciąży że jest chore. Ponieważ jak by mnie zabrakło to to dziecko by było skazane na kogoś obcego. Tak bym pomyślała . Ale napewno nie w 6 miesiącu ono wszystko czuje itp itd. Nie mi oceniać ta matkę ja będzie oceniac góra

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-07 12:08:43

I dobrze zrobiła ta kobieta. Możliwe, że mnie teraz wszyscy zlinczują, ale to prawda. Dziecko miałoby dużą wadę. Nie mogłoby robić wielu rzeczy. Nie byłoby szczęśliwe. Ja bym wolała się nie urodzić i urodzić się w kolejnym wcieleniu niż cierpieć w jednym. Owszem teraz wszystkie bardzo wierzące mnie zwyzywają. A ja mam inne podejście! To nie te, które poddają się aborcji są morderczyniami tylko te co piszą, że był to zły krok! Morderczynie dziecięcego szczęścia! Ja nie byłabym szczęśliwa na miejscu tego dziecka i każde inne pewnie też nie. I aborcja w tym wypadku jest jak najbardziej na miejscu. Chce ta babka urodzić dziecko, które do końca życia będzie nieszczęście? Proszę bardzo. To jej wybór b unieszczęśliwić dziecko do końca życia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-07 18:45:32

Absolutnie się z tym zgadzam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mama
(Ocena: 5)
2016-10-07 12:08:24

Rodze pół roku to już za duże dziecko na aborcję urodzila bym kochała oplakiwala i zrobiła godny pogrzeb

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-07 09:32:24

O jezusie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ona
(Ocena: 5)
2016-10-05 10:51:22

Twój wybór chcesz zabijać to zabijaj ale konsekwencje tego czynu ciebie nie ominą

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
0
(Ocena: 5)
2016-10-04 10:24:37

Sss

Zal czytac takie komentarze jak twoj pusta bez serca kobieto.obys nigdy nie miala dziecka.bo nie zadlugujesz na bycie matka.jestes pusta

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 5)
2016-10-03 21:29:14

Nie usunelabym mojego dziecka .Chore czy nie - Moje ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ja
(Ocena: 1)
2016-10-03 20:59:52

Czarny protest . Gdyby wszyscy czytali biblię i się do niej stosowali nie byloby nawet o czym mowic. Zdrowe chore - czuje bol i rozszarpywanie podczas aborcj. Matka podejmując sie takiej decyzji jest morderca przelewa krew niewinnego dziecka. Na szczescie kazdy bedzie odpowiadal przed Bogiem za siebie. A gadanie ze zarodek to zlepek komórek ? Mylalam.ze sredniowieczne i zacofane baby mamy za sobą - dziecko od poczecia zyje rosnie i to jest dar zycia na ktory nie wszyscy zasluguja. Osoby które usuwają ciaze powinny miec od razu.wszystko.usuniete aby wiecej dzieci nie mordowaly.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Marta
(Ocena: 5)
2016-10-03 21:32:24

Tym tokiem myślenia powinno sie kastrować mężczyzn za gwałty! Jakoś o tym nie słychać. ..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ja
(Ocena: 5)
2016-10-04 11:09:57

Kwestia odczuwania bólu przez płód stanowi przedmiot rozważań środowisk medycznych i jest częścią większej dyskusji na temat aborcji. Wielu naukowców zajmujących się rozwojem płodowym jest zgodnych, że odczuwanie bólu przez płód przed siódmym miesiącem ciąży jest wysoce nieprawdopodobne[1][2][3], mimo to zwolennicy ruchu pro-life proponują ustawodawstwo nakazujące informować kobietę poddającą się aborcji, iż płód może odczuwać ból podczas zabiegu[4]. W 2010 raporty zamówione przez Departament Zdrowia Wielkiej Brytanii stwierdzają, że przed upływem siódmego miesiąca ciąży płód znajduje się w stanie stałego braku przytomności, przypominającego sen lub narkozę oraz, że jest widoczne, że połączenia nerwowe z korą mózgową są nierozwinięte, a ponieważ większość neurochirurgów wierzy, że kora mózgowa jest niezbędna do odczuwania bólu, można wnioskować, że płód nie może odczuwać żadnego bólu do tej fazy rozwoju[5]. Wcześniejsza praca przeglądowa badaczy z University of California w San Francisco, opublikowana w 2005 roku na łamach JAMA, podobnie podsumowywała stan wiedzy medycznej dotyczącej możliwości nocyceptywnych płodu[2]. Autorzy uznali, że mało prawdopodobnym jest, aby płód odczuwał ból przed trzecim trymestrem ciąży. Coraz powszechniejszy wśród neurobiologów zajmujących się rozwojem ośrodkowego układu nerwowego staje się pogląd, że kluczowym dla wykształcenia zdolności odczuwania bólu przez płód jest wykształcenie odpowiednich połączeń wzgórzowo-korowych, które ma miejsce około 26. tygodnia ciąży[3]. Ponieważ na zdolność odczuwania bólu wpływają czynniki zmysłowe, emocjonalne i poznawcze, określenie dokładnego momentu uzyskania tej zdolności w rozwoju człowieka może być niemożliwe[3][6].

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ja
(Ocena: 5)
2016-10-05 10:28:05

Co za bzdury! Co jeszcze wymyślicie żeby usprawiedliwić sumienie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-05 10:46:29

Co za bzdura ....proszę sobie oglądnąć film dokumentalny NIEMY KRZYK czarno na białym widać jak dziecko zabijane w trzecim miesiącu ciąży płacze z bólu i próbuje się bronić ....a już w drugim tygodniu ciąży rozwija się u dziecka układ nerwowy wiec proszę nie wciskać bzdur naukowych że ono nic nie czuje ....!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Dominika
(Ocena: 5)
2016-10-06 21:07:11

Układ nerwowy rozwija się dopiero w 12 tygodniu ciąży, także do tego momentu płód nic nie czuje. Polecam wrócić do szkoły idioto/idiotko, a nie takie bzdury wypisywać!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
I'm
(Ocena: 5)
2016-10-07 09:37:00

Debilizm

No tak wszyscy którzy zapierdzielaja co niedziela do kościoła modlą się wielce dają czarnucha kasę wielce swietojeb.... A na kobiety napieprzacie że morderczyni bo dzieci usuwają!!! Mają do tego prawo to ich życie zdrowie i ich układ rozrodczy!!! Jak urodzi chore dziecko to weźmie jeden z drugim zaadaptuje takie dziecko?? Pomoże finansowo??? Nie!!! Wypnie dupe i pójdzie do kościółka ksiezulkow dać na tacę bo niby za to pójdziecie do nieba? Do raju? Haha tu i teraz sami piekło chcecie kobietom zrobić i sami tam traficie!! Jak by tak było że "komórka" zapłodniona czuła by ból to może jeszcze powiedzie że plemniki też czują? Może facetów powinno się karać za spuszczanie w prezerwatywy albo jeszcze inne miejsca? Weźcie się zastanówcie....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
venuss
(Ocena: 5)
2016-10-03 08:52:18

Sama urodziłam dziecko z dość rzadką wadą - malformacją żyły galena (źle zbudowane żyły mózgu) dowiedziałam się o tym dosłownie 10 dni przed porodem !!! Córka przeszła kilka operacji , dalej zmagamy się z jej konsekwencjami, niedowładem, ciągle rehabilitacja i kontrolę w CZD w Warszawie.... Gdyby nie badania usg nie wiedzialabym o takiej wadzie, a dziecko zmarło by z powodu różnorakich zaburzeń w układach ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Marta
(Ocena: 5)
2017-03-11 11:03:10

Galen

Venuss bardzo proszę o kontakt.... Ja również jestem mamą dziecka z Galenem ;( klekus6@tlen.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Zszokowana
(Ocena: 2)
2016-10-02 18:57:37

Niektore osoby powinny miec zakaz wypowiadanja sie. Bo to tragedia ,kto wychowal takie bestie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz