Do czego może doprowadzić brak higieny jamy ustnej? (SZOKUJĄCE FAKTY)

11 Maja 2016

Brak systematycznej pielęgnacji jamy ustnej może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet śmierci.

mycie zębów

Mycia zębów oraz pielęgnacji jamy ustnej zazwyczaj przestrzegamy z obawy przed próchnicą oraz wyglądem naszego uśmiechu. Twarz wygląda zupełnie inaczej, kiedy bije z niej blask białych, zadbanych zębów. Dlatego nie ma osoby, która nie pragnęłaby takich mieć.

Prawidłowa pielęgnacja obejmuje codzienne mycie zębów, używanie nici dentystycznych, płukanie ust specjalnym płynem do higieny jamy ustnej i przynajmniej jedną wizytę u dentysty na rok. Należy także pamiętać o dobrym wyborze szczoteczki do zębów (powinna być miękka, gdyż w innym przypadku może doprowadzić do nadwrażliwości zębów) i jej wymianie raz na pół roku. Niektórzy nie wiedzą lub nie pamiętają, że trzeba szczotkować nie tylko zęby, ale także język, podniebienie i dziąsła. W ten sposób pozbywamy się wszystkich resztek jedzenia oraz bakterii.

Stan zdrowia jamy ustnej jest istotny nie tylko ze względów estetycznych. Jest powiązany z funkcjonowaniem innych obszarów organizmu, chociaż niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. 

Do czego może doprowadzić zaniedbanie higieny jamy ustnej? Prawda może zszokować.

Zobacz także: Czym grozi niezjedzenie śniadania?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

lena
(Ocena: 5)
2016-05-16 20:52:57

re: Do czego może doprowadzić brak higieny jamy ustnej? (SZOKUJĄCE FAKTY)

Po antybiotykoterapii miałam grzybicę jamy ustnej. Pomogła mi wtedy trzydniowa kuracja orungalem i lactoangin. Spray ma przyjemny, odświeżający smak i długi dozownik który ułatwia aplikację. Zakwasza on jamę ustną co uniemożliwia namnażanie grzybów i bakterii.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1