Czym zarażają koty? Przez swojego pupila możesz stać się agresywna, a nawet...

06 Lipca 2012

Groźne pierwotniaki, które roznoszą domowe pupile, wywołują trwałe zmiany osobowości.

Kotek

Toksoplazmoza to choroba zakaźna ludzi i zwierząt wywołana przez pierwotniaka Toxoplasma gondii. Człowiek zaraża się nią najczęściej przez połknięcie jednokomórkowców wydalonych z kałem kota.

Jeszcze do niedawna o tej „kociej chorobie” mówiło się, że jest najbardziej niebezpieczna dla kobiet ciężarnych. Okazuje się jednak, że obawiać powinni się wszyscy.

Jak dowiedli naukowcy z University of Maryland School of Medicine groźny pasożyt może wywołać trwałe zmiany w naszej psychice. Zakażone osoby po prostu przestają być sobą. Ich mózgi zaczynają pracować zupełnie inaczej. Ludzie stają się bardziej agresywni, nawiedzają ich myśli samobójcze.

Do takich kontrowersyjnych wniosków naukowcy doszli po badaniach na grupie ponad 45 tys. kobiet. Szczegółowe analizy wykazały, że ryzyko zachorowania jest aż o 1,5 razy wyższe – informuje livescience.com.

Niestety, jak dotąd nie udało ustalić się, jakie mechanizmy wywołują te dziwne reakcje...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Czy Polki są suplementomankami?

Leki i suplementy diety kupujemy na tony – w internecie, aptekach, drogeriach. Po które preparaty sięgamy najczęściej i jakie mogą być skutki, jeśli z nimi przesadzimy?

Terri Calvesbert: Przez matkę nie ma nosa, stopy i obu dłoni! (Drastyczne ZDJĘCIA)

Jeden niedopałek papierosa sprawił, że nastolatka ma poparzone 90 proc. ciała.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (43)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

pogromca debili
(Ocena: 5)
2014-01-25 21:06:00

re: Czym zarażają koty? Przez swojego pupila możesz stać się agresywna, a nawet...

Wasze mózgi już pracują inaczej. Co dzień całujecie swojego kotka w pyszczek, choć dobrze wiecie, że przed chwilą wylizał sobie dokładnie odbyt. I nikt was nie przekona, że jesteście już chorzy, lub właśnie za chwilę możecie być. Autorka artykułu pisze oczywiście bzdury, a lekarze ostrzegają i monitorują ciężarne pod kontem Toksoplazmozy tylko dlatego, bo to oni są popierdoleni, a nie WY - fani kotecków. Jesteście ŻAŁOŚNIE chorzy i na tym koniec dyskusji. - BASTA!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-10 22:50:33

ciekawe jakie badania trzeba zrobić by to wykyć?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-07 18:27:00

hahaha autor tego artykułu ma nierówno pod sufitem, tak naciągnąc to się nawet majtek nie da... Żal, najpierw dowiedz się szczegółów a później pisz. Popieram poprzedników.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-06 22:47:53

BOŻE kto do cholery pisze te BADZIEWNE artykuły ?! radzę najpierw poczytać dokładnie o tej chorobie i jak się nią można zarazić. chyba już nigdy tutaj nie wejdę ;/// a wy się potem dziwicie, że ludzie się zwierząt pozbywają jak im trujecie mózgi takim debilstwem! DO SZKOŁY !!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-06 20:16:21

Można się nią zarazić jak się nie posprząta kociej kuwety przez ponad 3 dni a potem ma z tym kałem BEZPOŚREDNI kontakt. Jak ktoś dba o kota i regularni kuwetę wymienia NIE MA SZANS zarażenia!! A niektórzy niedouczeni ludzie wyrzucają biedne koty jak kobieta zajdzie w ciążę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-06 22:59:58

właśnie. to jest debilizm... ja się zupełnie przypadkowo w wieku 18 lat dowiedziałam, że byłam zarażona a z kotami miałam kontakt prawie zerowy. żyję, mam się dobrze, teraz mam 4 koty i nadal żyję. panika rozsiana przez głupotę. nawet jeśli będę kiedyś w ciąży to kotów się nie pozbędę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-06 19:17:30

UWAGA!!!!! Artykuł mocno naciągany!!!!Najczęściej do zakażenia toksoplazmozą dochodzi w wyniku spożycia surowego lub ewentualnie niedogotowanego mięsa, w którym zawarte są cysty z bradyzoitami Toxoplasma gondii. Co więcej, zarażenie tą chorobą możliwe jest podczas zjadania pokarmów, które uprzednio zostały zanieczyszczone kałem , śliną lub moczem zwierząt chorujących na toksoplazmozę. Na świecie co 3 osoba jest nosicielem. Dla kobiet niebezpieczny jest moment zarażenia podczas trwania ciąży (jeśli wcześniej jest nosicielem wszystko jest ok). Możecie sobie zrobić badanie przed ciążą na obecność pasożyta. Kobiety w ciąży muszą zachować wysoką higienę podczas kontaktu z obcymi kotami, ale domowe, niewychodzące mruczki można przebadać na obecność pasożyta. Nie popadajmy w jakiś chory obłęd.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-06 17:22:17

Agresywny to człowiek może się stać pod wpływem innych czynników, skoro nie wyjaśniono mechanizmu działania nie jest to rzetelna informacja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-06 17:00:41

Dlatego własnie, jak chce się mieć dzieci to nie powinno się mieć kota, nie dość, że można płód zarazić toksoplazmozą i może być upośledzony, to jeszcze małe dziecko może się zarazić, bo wiadomo, jakie są dzieci, dotkną coś, nie umyją rączek i problem gotowy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-06 18:18:03

ale pierdoły gadasz zamknij dziecko najlepiej w bance mydlanej zeby sie niczym nie zarazilo a poterm lecz na wszystkie alergie swiata

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-06 19:09:58

dokładnie zgadzam się z osobą przede mną

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-06 19:26:56

Jasne, nawet ginekolog mi mówił, żebym uważała na koty jak byłam w ciąży, koty są na prawdę idealne dla starych panien, a nie dla rodzin, chyba, że chcecie mieć chore dzieci to powodzenia!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-06 20:53:23

a jak ci powie ze masz je trzymac w domu bo wszedzie sa bakterie to co tez zamkniesz? Jak bedziesz dziecko izolowac od wszystkiego to potem bedzie placz i bieganie po lekarzach , szkodza ze tego ci twom mONdry doktorek nie powiedzial ;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-06 20:53:28

mi i i mojemu rodzeństwu (i podobnie w rodzinie mojej mamy, za czasów jej dzieciństwa) koty towarzyszą od zawsze i wszyscy jesteśmy zdrowi jak ryby. kwestia higieny i dbania o kota - jeśli regularnie odwiedza się z kotem weterynarza, a on sam nie jest wypuszczany na dwór, to nie ma zagrożenia. koty to wspaniałe zwierzęta do towarzystwa, mogą nauczyć wielu rzeczy, a gadanie, że są stworzone dla starych panien to mit (i to najgłupszy, jaki słyszałam).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-07 13:20:11

to Twoja matka wpieprzała surowe mięso i ewidentnie zaraziła płód toxo, niestety jesteś upośledzona pisząc takie głupoty...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-06 16:51:18

weźcie się douczcie, a potem wypisujcie takie głupoty! Wirus ZACZYNA się wytwarzać po 24 godzinach! więc jak masz kota i dbasz o czystość w jego kuwecie nic ci nie grozi! tym bardziej jak szczepisz itd swojego pupila. Naukowcy za dużo ćpają, jakiś stary dziad, co siedzi i ma tygodniowo 10 tyś dolców wymyśla pierdoły

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-06 15:34:59

Ja koty mam odkąd pamiętam, obecnie trzy i w życiu nie byłam chora. Owszem, koty przenoszą tę chorobę, ale bez przesady

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz