Czym jest i na co pomaga AUTOMASAŻ?

20 Kwietnia 2015

Z pewnością nieraz słyszałaś, jaką moc ma masaż. A czy wiedziałaś, że masować możesz się… sama?

vogue

Jednym tchem można wymienić szereg zalet masażu – zmniejszenie dolegliwości bólowych i napięcia mięśniowego, usprawnienie krążenia krwi, wygładzenie skóry, relaks, regulacja układu odpornościowego i pokarmowego. A czy wiedziałaś, że masować możesz się też samodzielnie?

Automasaż ma bardzo dużo atutów. Pomaga pozbyć się napięcia i zwalczyć stres. Daje szybkie ukojenie i poprawia samopoczucie. Sprawdzi się w przypadku dolegliwości bólowych. Wykonywany regularnie poprawia jędrność skóry, przepływ krwi i pozytywnie wpływa na ogólny stan organizmu. A przy tym pozwoli ci lepiej poznać własne ciało i swoje potrzeby.

„Masaż może być wykonywany zarówno rękoma, jaki i naszym umysłem. Zawsze stosowanie czegoś w sposób naturalny i prawidłowy jest dobre. Zaprzyjaźniajmy się ze swoim ciałem, wracajmy do niego jak najczęściej, miejmy świadomość, że mamy to ciało, mamy ręce, które mogą leczyć same siebie. Wystarczy, że trochę czasu poświęcę mojej nogom, moim barkom, rozetrę, rozmasuję i już czuję się dużo lepiej” – tłumaczy Janusz Rybczyński, terapeuta i masażysta z gabinetu Biostudio w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Jak się za to zabrać?

W zasadzie nie jest potrzebne żadne przygotowanie ani sprzęt. Tylko czas i chęci. Przydać może się jedynie oliwka albo balsam. Przed rozpoczęciem masowania powinno się umyć ręce oraz tę część ciała, którą zamierzamy masować.

Zacznij od 10-15 minut, choć masażyści twierdzą, że automasaż, by był efektywny, powinien trwać minimum 40 minut – automasaż należy wykonywać raz lub najlepiej dwa razy dziennie. Ważne, aby nikt nie przeszkadzał ci podczas ćwiczeń. Najlepsze rezultaty da jeden masaż wykonywany codziennie przez 20 dni; potem należy zrobić około dwutygodniową przerwę.

„Automasaż to czynność, którą wszyscy właściwie wykonujemy codziennie podczas kąpieli, podczas po prostu dotykania swojego własnego ciała. Polega na tym, że stosujemy uciski, stosujemy ruchy głaszczące, możemy wykonywać masaż refleksologii, czyli uciskać pewne punkty na dłoniach, pewne punkty na stopach, na tym to mniej więcej polega” – tłumaczy Janusz Rybczyński.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz