Co na temat zdrowia może powiedzieć Ci stan Twoich ust?

30 Lipca 2015

Zobacz, które z symptomów mogą świadczyć o czymś groźnym, a które są zupełnie nieszkodliwe.

usta

Kiedy martwimy się o swoje zdrowie, zwykle zwracamy uwagę na to, czy coś nas nie boli, czy mamy katar, czy męczy nas złe samopoczucie i brak energii. Kto by pomyślał, że to właśnie wygląd i kondycja naszego pięknego `cmoka` może podpowiedzieć nam, co się dzieje z naszym organizmem. Więc owszem, twoja ulubiona szminka i dokładny makijaż może oznaczać nienaganny styl i wyczucia smaku, ale to twoje naturalne, gołe usta mówią wiele na temat zdrowia.

Poniżej znajdziesz kilka symptomów, które mogą wydać ci się znajome. Poznaj, które z nich mogą świadczyć o czymś groźnym, a które są zupełnie nieszkodliwe.

Symptom #1: Suche i spierzchnięte

Prawdopodobnie jesteś odwodniona, więc nakładanie kolejnej pomadki do ust nie przyniesie żadnego rezultatu. Zamiast tego nalej sobie szklankę wody i wypij ją jednym haustem aby zwalczyć problem od wewnątrz.

I choć trudno oduczyć się tego nawyku, staraj się unikać oblizywania warg, mówi dr Robert A. Kominiarek. Ślina wysusza skórę, co powoduje przesuszenie ust i w konsekwencji prowadzi do ich pierzchnięcia. Problem nie ustępuje po wypiciu wody? Spróbuj zrobić peeling i mocno nawilż usta. 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz