Choroby wypisane na twarzy

Matowe włosy, podpuchnięte oczy, silne rumieńce, pękające kąciki ust… Nie tylko nieładnie wyglądają, ale bywają niebezpieczne. Nie bagatelizuj tych objawów, ponieważ mogą znamionować chorobę!
Choroby wypisane na twarzy
24.01.2009

Niedawno pisaliśmy, że nieestetyczne plamki na paznokciach mogą być symptomem choroby. Podobnie dzieje się z wszelkimi zmianami na twarzy i włosach, które często okazują się objawami niebezpiecznych dolegliwości. Zobacz, czy cierpisz na któryś z nich i sprawdź, czy potrzebujesz pomocy!

Pękające kąciki ust

Ropiejące i pękające kąciki ust są objawem poważnych braków żelaza, cynku oraz witaminy B12. Lekarze ostrzegają, że ich niedobory mogą stać się przyczyną rozstroju nerwowego oraz zaburzeń widzenia. Aby im zapobiec, włącz do diety szpinak, morele, oliwki, grzyby, groszek, pszenicę, ziarna słonecznika, kokosy, migdały oraz kukurydzę. Usta pielęgnuj maścią z witaminą A, a na co dzień smaruj je regenerującymi balsamami.

Matowe włosy

Pozbawione blasku włosy są skutkiem wyczerpujących głodówek i nieprawidłowo przeprowadzonych diet odchudzających, które zwykle kończą się niedoborem aminokwasów żelaza, cynku oraz białka. Aby przywrócić kosmykom zdrowy wygląd, włącz do diety duże ilości świeżych warzyw, owoców oraz kaszę gryczaną, ryby i orzechy. Możesz również sięgnąć po tran w kapsułkach.

Opuchnięte oczy

Opuchlizna pod oczami świadczy zazwyczaj o nadczynności tarczycy lub niewydolności nerek. W obu przypadkach konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty.

Krwawienie z nosa

Jeśli pojawia się w sytuacjach stresowych lub rano, po wstaniu z łóżka, jest objawem nadciśnienia. W takiej sytuacji należy niezwłocznie przeprowadzić pomiar ciśnienia oraz skonsultować się z lekarzem.

Głębokie zmarszczki

Pionowe, głębokie bruzdy między oczami mogą być skutkiem niedomagań pęcherzyka żółciowego i wątroby. Z kolei poprzeczne, wyraźne zmarszczki na czole, szczególnie jeśli powstały w krótkim czasie, są objawem zaburzonej pracy jelita grubego lub cienkiego.

Czerwone rumieńce

Nie musisz się denerwować, jeśli pojawiają się zimą albo w sytuacjach wytężonej aktywności fizycznej. Wystarczy wtedy, że je skutecznie zamaskujesz. Powodem do niepokoju powinny być rumieńce, z którymi borykasz się na co dzień, niezależnie od pogody czy wysiłku fizycznego. Są one najczęściej objawem nadciśnienia lub cukrzycy, dlatego niezwłocznie udaj się do lekarza oraz na badanie poziomu cukru we krwi.

Drżące powieki

Przyczyną drżenia powiek mogą być braki magnezu, co z kolei często prowadzi do schorzeń serca i układu nerwowego. Aby uzupełnić jego braki, włącz do diety groszek, jabłka, fasolę, pestki dyni, buraki, owies, kabaczek, brokuły, soję, pomidory oraz kokosy.

Ucisk w gardle

Stałe poczucie ucisku w gardle świadczy zazwyczaj o powiększonej tarczycy. Może być również objawem powiększonych migdałków albo węzłów chłonnych. Aby ustalić dokładną przyczynę ucisku, skonsultuj się z lekarzem.

Polecane wideo

Komentarze (73)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2009 19:05
[quote="zwitka89"]ja mam niestety mały problem, nie został wymieniony wyżej ale bardzo często wyskakuje mi tzw."zimno" na ustach..;/ brałam nie raz tabletki które zapobiegały ale pomagały tylko na krótki okres...zażywam też witaminę b6 ale niestety..;/ z tego co wiem to opryszczkę powoduje też duży stres..ale jak sie w tym życiu nie stresować?;/ może któraś z WAs ma podobny problem i wie jak zapobiegać powstawaniu opryszczki chociażby na dłuższy czas..?[/quote] Witaj, ja z opryszczką borykam się już od wczesnego dzieciństwa. Najczęściej pojawia się zimą i wynika z osłabienia odporności organizmu (również stresu). Dotychczas stosowałam maści, które można kupić w aptece bez recepty, jakiś czas temu jednak infekcja była większa niż zwykle (kilka bąbelków jednocześnie) i wybrałam się do lekarza internisty który przepisał mi tabletki HEVIRAN (bez recepty też można kupić ale jest 50%droższy) po kilku tabletkach opryszczka zniknęła. Od tamtego czasu jak tylko czuję swędzenie w okolicy ust biorę profilaktycznie dwie tabletki i po sprawie :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.01.2009 21:35
lol a co jeśli krew leci mi z nosa podczas dnia?? tego nie uwzględniliście ;d
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 26.01.2009 22:17
ja mam niestety mały problem, nie został wymieniony wyżej ale bardzo często wyskakuje mi tzw."zimno" na ustach..;/ brałam nie raz tabletki które zapobiegały ale pomagały tylko na krótki okres...zażywam też witaminę b6 ale niestety..;/ z tego co wiem to opryszczkę powoduje też duży stres..ale jak sie w tym życiu nie stresować?;/ może któraś z WAs ma podobny problem i wie jak zapobiegać powstawaniu opryszczki chociażby na dłuższy czas..?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.01.2009 22:14
[quote="Gosc"]:/ padłam czytając komentarz niżej. Na analfabetyzm się nie umiera drogie dziecko. Pomorze Ci pomoże :-)[/quote] buahahhahahhaha Matko Święta czego oni uczą teraz w tych szkołach ..;/ za ortografie niech się wezmą...;DD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.01.2009 17:21
:/ padłam czytając komentarz niżej. Na analfabetyzm się nie umiera drogie dziecko. Pomorze Ci pomoże :-)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie