Choroby wypisane na twarzy

24 Stycznia 2009

Matowe włosy, podpuchnięte oczy, silne rumieńce, pękające kąciki ust… Nie tylko nieładnie wyglądają, ale bywają niebezpieczne. Nie bagatelizuj tych objawów, ponieważ mogą znamionować chorobę!

Choroby wypisane na twarzy

Niedawno pisaliśmy, że nieestetyczne plamki na paznokciach mogą być symptomem choroby. Podobnie dzieje się z wszelkimi zmianami na twarzy i włosach, które często okazują się objawami niebezpiecznych dolegliwości. Zobacz, czy cierpisz na któryś z nich i sprawdź, czy potrzebujesz pomocy!

Pękające kąciki ust

Ropiejące i pękające kąciki ust są objawem poważnych braków żelaza, cynku oraz witaminy B12. Lekarze ostrzegają, że ich niedobory mogą stać się przyczyną rozstroju nerwowego oraz zaburzeń widzenia. Aby im zapobiec, włącz do diety szpinak, morele, oliwki, grzyby, groszek, pszenicę, ziarna słonecznika, kokosy, migdały oraz kukurydzę. Usta pielęgnuj maścią z witaminą A, a na co dzień smaruj je regenerującymi balsamami.

Matowe włosy

Pozbawione blasku włosy są skutkiem wyczerpujących głodówek i nieprawidłowo przeprowadzonych diet odchudzających, które zwykle kończą się niedoborem aminokwasów żelaza, cynku oraz białka. Aby przywrócić kosmykom zdrowy wygląd, włącz do diety duże ilości świeżych warzyw, owoców oraz kaszę gryczaną, ryby i orzechy. Możesz również sięgnąć po tran w kapsułkach.

Opuchnięte oczy

Opuchlizna pod oczami świadczy zazwyczaj o nadczynności tarczycy lub niewydolności nerek. W obu przypadkach konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty.

Krwawienie z nosa

Jeśli pojawia się w sytuacjach stresowych lub rano, po wstaniu z łóżka, jest objawem nadciśnienia. W takiej sytuacji należy niezwłocznie przeprowadzić pomiar ciśnienia oraz skonsultować się z lekarzem.

Głębokie zmarszczki

Pionowe, głębokie bruzdy między oczami mogą być skutkiem niedomagań pęcherzyka żółciowego i wątroby. Z kolei poprzeczne, wyraźne zmarszczki na czole, szczególnie jeśli powstały w krótkim czasie, są objawem zaburzonej pracy jelita grubego lub cienkiego.

Czerwone rumieńce

Nie musisz się denerwować, jeśli pojawiają się zimą albo w sytuacjach wytężonej aktywności fizycznej. Wystarczy wtedy, że je skutecznie zamaskujesz. Powodem do niepokoju powinny być rumieńce, z którymi borykasz się na co dzień, niezależnie od pogody czy wysiłku fizycznego. Są one najczęściej objawem nadciśnienia lub cukrzycy, dlatego niezwłocznie udaj się do lekarza oraz na badanie poziomu cukru we krwi.

Drżące powieki

Przyczyną drżenia powiek mogą być braki magnezu, co z kolei często prowadzi do schorzeń serca i układu nerwowego. Aby uzupełnić jego braki, włącz do diety groszek, jabłka, fasolę, pestki dyni, buraki, owies, kabaczek, brokuły, soję, pomidory oraz kokosy.

Ucisk w gardle

Stałe poczucie ucisku w gardle świadczy zazwyczaj o powiększonej tarczycy. Może być również objawem powiększonych migdałków albo węzłów chłonnych. Aby ustalić dokładną przyczynę ucisku, skonsultuj się z lekarzem.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (74)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-26 19:05:00

[quote="zwitka89"]ja mam niestety mały problem, nie został wymieniony wyżej ale bardzo często wyskakuje mi tzw."zimno" na ustach..;/ brałam nie raz tabletki które zapobiegały ale pomagały tylko na krótki okres...zażywam też witaminę b6 ale niestety..;/ z tego co wiem to opryszczkę powoduje też duży stres..ale jak sie w tym życiu nie stresować?;/ może któraś z WAs ma podobny problem i wie jak zapobiegać powstawaniu opryszczki chociażby na dłuższy czas..?[/quote] Witaj, ja z opryszczką borykam się już od wczesnego dzieciństwa. Najczęściej pojawia się zimą i wynika z osłabienia odporności organizmu (również stresu). Dotychczas stosowałam maści, które można kupić w aptece bez recepty, jakiś czas temu jednak infekcja była większa niż zwykle (kilka bąbelków jednocześnie) i wybrałam się do lekarza internisty który przepisał mi tabletki HEVIRAN (bez recepty też można kupić ale jest 50%droższy) po kilku tabletkach opryszczka zniknęła. Od tamtego czasu jak tylko czuję swędzenie w okolicy ust biorę profilaktycznie dwie tabletki i po sprawie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-27 21:35:00

lol a co jeśli krew leci mi z nosa podczas dnia?? tego nie uwzględniliście ;d

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-01-02 17:43:05

Jeżeli krew leci Ci w dzień z nosa to możesz mieć nadciśnienie tętnicze lub liche naczynka w nosie:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-26 22:17:00

ja mam niestety mały problem, nie został wymieniony wyżej ale bardzo często wyskakuje mi tzw."zimno" na ustach..;/ brałam nie raz tabletki które zapobiegały ale pomagały tylko na krótki okres...zażywam też witaminę b6 ale niestety..;/ z tego co wiem to opryszczkę powoduje też duży stres..ale jak sie w tym życiu nie stresować?;/ może któraś z WAs ma podobny problem i wie jak zapobiegać powstawaniu opryszczki chociażby na dłuższy czas..?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-26 22:14:00

[quote="Gosc"]:/ padłam czytając komentarz niżej. Na analfabetyzm się nie umiera drogie dziecko. Pomorze Ci pomoże :-)[/quote] buahahhahahhaha Matko Święta czego oni uczą teraz w tych szkołach ..;/ za ortografie niech się wezmą...;DD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-26 17:21:00

:/ padłam czytając komentarz niżej. Na analfabetyzm się nie umiera drogie dziecko. Pomorze Ci pomoże :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-26 13:58:00

kurrr.. a ja te pierniczone zmarszczki.. fakk ;/ napewno mam to schorzenie jelita grubego ...bo mam dopiero 15 lat.. i ostatnio pojawily mi sie zmarszczki walsnie na czole... i w okolicach ust x_x o dzizys. Boje sie! Niech ktos mi pomorze ;( buuu hu huu ;'(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-25 23:08:00

[quote="Gosc"][quote][b]Beecia[/b] Helloł a ja jestesm zdorwa w karzej części sowjego ciała oczywiścię że TAK :] taka ejdna z mojej kalsy jak burak codzinie wygląda powiem jej jutro ż epsize na necie że moż eumrzeć hhihi... oo ja już widę jej pysk hihi.. jak buraczke .. ;d Pozdrawiam Pa [url=http://www.beecia.pinger.pl" ?][/quote] Ty idź się lepiej leczyć na głowe, bo pusto wniej, że aż strach...!!!![/quote] życze ci Beeciu żebyś miałą olbrzymie problemy z naczynkami krwionosnymi na twarzy wtedy zrozumiesz ten problem a jak sie już tak kolezanką przejmujesz to kup jej krem z Ivostin mniej więcej koło 50zł podałam z tych tańszych:]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-25 20:18:00

straszne to wszystko ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-25 19:52:00

[quote="Beecia"]Helloł a ja jestesm zdorwa w karzej części sowjego ciała oczywiścię że TAK :] taka ejdna z mojej kalsy jak burak codzinie wygląda powiem jej jutro ż epsize na necie że moż eumrzeć hhihi... oo ja już widę jej pysk hihi.. jak buraczke .. ;d Pozdrawiam Pa [url=http://www.beecia.pinger.pl" ?][/quote] Ty idź się lepiej leczyć na głowe, bo pusto wniej, że aż strach...!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-25 18:44:00

Helloł a ja jestesm zdorwa w karzej części sowjego ciała oczywiścię że TAK :] taka ejdna z mojej kalsy jak burak codzinie wygląda powiem jej jutro ż epsize na necie że moż eumrzeć hhihi... oo ja już widę jej pysk hihi.. jak buraczke .. ;d Pozdrawiam Pa www.beecia.pinger.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz