14-latka poddała się KOREKCIE USZU. Nie za wcześnie na chirurgiczne poprawianie urody?

02 Sierpnia 2012

Dziewczyna marzyła o tym, żeby wyglądać atrakcyjniej. Zobacz zdjęcia PRZED i PO zabiegu.

Nadia Ilse

14-letnia Nadia Ilse z Georgii od lat zmagała się z gigantycznymi kompleksami na punkcie swoich odstających uszu. Jej niskie poczucie własnej wartości podkopywali dodatkowo koledzy ze szkoły, którzy z powodu drobnego defektu urody przezywali dziewczynkę… Dumbo.

- To było nie do zniesienia. Wracałam do domu i płakałam – wspomina nastolatka. – Marzyłam o tym, żeby mieć zgrabne, przylegające do głowy uszy, więc kiedy pojawiła się taka szansa i propozycja darmowej operacji, byłam bardzo szczęśliwa – dodaje.

Korektę uszu dziewczynki sfinansowała fundacja Little Babe Face Foundation, która pomaga dzieciom z defektami urody w odzyskaniu pewności siebie – zwłaszcza, gdy uczniowie stają się pośmiewiskiem rówieśników.

- Koszt operacji wynosił 40 tysięcy dolarów, jednak ta kwota jest niczym w porównaniu z radością i spokojem wewnętrznym, który ofiarowaliśmy Nadii – tłumaczy dr Thomas Romo III, założyciel fundacji i jeden z najbardziej znanych chirurgów plastycznych w USA.

Informacja o operacji wywołała w mediach burzę. Jedni pochwalili decyzję 14-latki, inni stwierdzili natomiast, że przygodę z medycyną estetyczną powinny rozpoczynać jedynie osoby pełnoletnie. A Wy jakie macie zdanie na ten temat?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Zniżki na operacje plastyczne: Np. 4 implanty w cenie 3 - dla matek i córek - PRZESADA?!

Czy przez takie oferty naturalny wygląd stanie się niedługo towarem deficytowym?

Absurdalny trend prosto z USA: Operacje odchudzające… palce u stóp (Niestety, to nie żart!)

Amerykanki dosłownie oszalały na punkcie nowego nurtu w chirurgii plastycznej.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (107)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kasieńka
(Ocena: 5)
2015-01-22 20:53:53

re: 14-latka poddała się KOREKCIE USZU. Nie za wcześnie na chirurgiczne poprawianie urody?

Kilkanaście lat to na pewno nie jest za wcześnie. Robione są przecież takie operacje u dużo młodszych, zaledwie kilkuletnich dzieci. Moim zdaniem nie ma powodu, żeby fundować dziecku kompleksy i narażać na wyśmiewanie przez rówieśników. Lepiej zapisać je na zabieg i uniknąć przykrych sytuacji czy wyśmiewania z powodu odstających uszu. Mówię oczywiście o dużej wadzie, a nie drobnym defekcie. Gdyby jakiś rodzic był zainteresowany, to polecam konsultację u chirurga plastyka, doktora Zbigniewa Surowca z Medycyny Młodości w Warszawie. On naprawdę zna się na swoim fachu. Może po rozmowie z nim przekonacie się, że operacja plastyczna wcale nie jest taka straszna. Da się usunąć wadę odstających uszu nawet w jeden dzień.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-18 10:14:34

40 000 USD za korekte uszu ? hhahahahhah Dobrze ze mieszkam w polsce i płace tylko 3 000 zl.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-16 12:39:53

Przecież korekte uszu robi się właśnie jak najwcześniej, pożal się Boże dziennikarze...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-11 23:22:24

Znam ten ból, co prawda mam 17 lat ale te z myślę nad operacja uszu.. :C Są odstające a przezwiska i ''ciaganie za nie'' nie sprawia mi przyjemności : DD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-09 12:26:44

korekty uszu trzeba robić jak najwczesniej cymbały, gdyż im chrzastka twardsza tym trudniej nadać im naturalny kształt... wchodzę tu chyba tylko dlatego, żeby się dowartościować, że na świecie jest tylu ignorantów i idiotów....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-06 13:50:36

W kwestii odstających uszu akurat nigdy nie jest za wcześnie na korektę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-03 20:26:56

I ja także zrobiłam sobie korektę w wieku 14 lat i była to jedna z lepszych decyzji w życiu! Do wtedy byłam bardzo nieśmiała, wszystko dzięki temu się zmieniło ;) ... gdybym miała jeszcze raz podać się jej, zrobiłabym to bez zawahania!!!!:) ps. Na szczęście w Polsce aż takie koszta to to nie są:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-03 13:26:27

W naszej szkole dziewczyna z 6 klasy sobie zrobiła też korektę, też z tego samego powodu. O ile dobrze pamiętam to jej mama pozwoliła jej to zrobić z okazji urodzin.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-03 07:45:38

jeśli chodzi o plastykę takich części ciała, jak uszy czy kosmetyczne poprawy innych rzeczy, np blizny, przebarwienia, to właśnie na czasie opiera się całe działanie. nastoletnia dziewczyna i tak zapewne nałykała się kompleksów dotychczas, ma szczęście, że stać mogła sobie pozwolić na ten zabieg. sama również przeszłam plastykę uszu, ale jeszcze wcześniej, bo mając niespełna jedenaście lat. rodzice wiedzieli, że to dobry okres, tym bardziej, że chirurg utwierdził ich w tym przekonaniu. uważam, że dobrze się stało, jestem zadowolona, że nie muszę borykać się z tym defektem, po zabiegu nie ma śladu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-02 23:09:47

akurat w tym przypadku ta decyzja nie byla za wczesnie podjeta. sama jakbym miala takie uszy poddalabym sie takiej operacji

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz