Pomysł na prezent dla urwisa: Bajki dla niegrzecznych dzieci

17 Grudnia 2009

Czy masz w domu dziecko, które jest zapominalskie, leniwe, ciągle skarży, dłubie w nosie, grymasi przy jedzeniu, a na dodatek nie lubi się myć? Być może „Bajki dla niegrzecznych dzieci i ich troskliwych rodziców” autorstwa Dusana Taragela podpowiedzą jak sobie z tym poradzić.

Pomysł  na prezent dla urwisa: Bajki dla niegrzecznych dzieci

Niegrzeczne i nieposłuszne dzieci to plaga współczesnego społeczeństwa. Każdy wiek rządzi się swoimi prawami i dzieciństwo bywa w pełni rozgrzeszane z różnych wybryków. Jednak zagubienie rodziców w gąszczu porad i metod wychowawczych bywa ogromne. Najlepiej świadczy o tym popularność programów typu „Superniania”. Jak świeże bułeczki sprzedają się najróżniejsze poradniki dotyczące wychowania. Idealna recepta jednak nie istnieje. Jednym z wielu pomysłów na właściwą edukację może być książka Dusana Taragela pt „Bajki dla niegrzecznych dzieci i ich troskliwych rodziców”

Chociaż jej tytuł  brzmi całkiem niewinnie to książka zdecydowanie niewinna nie jest. Czym różnią się bajki dla niegrzecznych dzieci od tych dla poukładanych chłopców i dziewczynek? Zupełnym brakiem happyendów. Zamiast nich mamy zatrważające konsekwencje z pozoru niezbyt poważnych wad. Potwór Krum, który za drobną opłatą wrzuci Twoje niegrzeczne dziecko do worka i wyniesie je do lasu, a także Pawełek sprzedany za swoje łakomstwo do cyrku, to tylko nieliczne przykłady przykrych następstw nieposłuszeństwa wobec rodziców. Na końcu książki znajdziemy test, który sprawdzi, czy nasza pociecha nadaje się do poprawczaka.  

Chociaż początkowo, książka wzbudzała masę kontrowersji ( w 2005 roku), to obecnie uznawana jest za bestseller. Autorzy radzą czytać ją niesfornym dzieciom na dobranoc, przed każdą wycieczką szkolną, wizyta rodzinną i w każdej sytuacji, w której nasza pociecha ma okazję zaprezentować się z jak najmroczniejszej strony. Wychowanie dziecka  z ogromną dozą poczucia humoru i dystansu do rodzicielstwa to trudna rzecz. Taka książka pod choinką może być prezentem dla nas samych lub dla naszych niesfornych dzieci, zamiast klasycznej rózgi.  

Anna Kruszewska  

Zobacz także:

Bożonarodzeniowe prezenty dla dzieci – 20 propozycji!

Czym obdarować nasze pociechy, aby szalały z radości?

Jak modnie przystroić choinkę?

Pomysły na Bożonarodzeniowe drzewko

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Wojti
(Ocena: 5)
2013-05-09 09:27:34

re: Pomysł na prezent dla urwisa: Bajki dla niegrzecznych dzieci

CO TO JEST! To jest okropne! Już widzę jak "mamuśki" piszą: "Lol, to jezd fajne bo moszna strarzytś dźeći!" Dziecko nie powinno być bite czy straszone! TO JEST NIENORMALNE! Ja propaguję bezstresowe wychowanie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-04 21:32:59

Znalazłam nowy, fajny sklep w internecie z ubraniami dla dzieci. Dzieckolandia.pl oferuje ogromny asortyment przepięknych ubranek. Korzystałyście już drogie mamy? Ja moge zdecydowanie polecić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-17 23:13:14

zdecydowanie nie powinno się straszyć dzieci, są inne sposoby na wyegzekwowanie posłuszeństwa. Straszenie jest okrutne. Rodzice, którzy tak robią idą na łatwiznę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-17 21:34:28

zle zachowanie dzieci, jak rowniez dobre zalezy tylko i wylacznie od rodziców. To oni wychowuja dzieci a nie bajki czy morały. Jesli jest problem z nieposlusznym lub niegrzeczym dzieckiem to rezultaty daje tylko rozmowa i zainteresowanie rodziców, rozwiazaniem nie sa ksiazeczki podsuwane im pod nos. kazde dziecko, ktore nawet w formie zartu uslyszy, ze zostanie oddane lub sprzedane bierze to niezwykle do siebie i choc nie widac to bardzo sie tego boi. a w wychowaniu nie chodzi o to aby bylo zastraszone i balo sie kosekwencji tego co zrobi bo wkoncu wyrosnie na cichego i przestraszonego czlowieka, ale aby potrafilo wybrac dobrze i madrze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-17 09:43:35

Jest to jakiś sposób, ale wszystko należy dobrać także indywidualnie do dziecka, bo to, że książeczka działa na Pawełka sąsiadki X, to nie znaczy, że wywrze skuteczny wpływ na nasze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-17 07:46:06

ja myslę, że lepiej niż straszyć dzieci jakimiś bzdurami (Potwór Krum, który za drobną opłatą wrzuci Twoje niegrzeczne dziecko do worka i wyniesie je do lasu, Pawełek sprzedany za swoje łakomstwo do cyrku) przedstawić realne konsekwencje nieposłuszeństwa. bo w potwora te bardziej nieznośne dzieciaki i tak nie uwierzą, a te co uwierzą jakieś dziwne lęki mogą mieć później.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-17 12:06:15

nieznośnie dziecko nadal jest dzieckiem, a dzieci przecież wierzą w bajki, czy to o potworach, czy o księżniczkach;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1