SZOK: W Kielcach 12-latka urodziła dziecko! Zaszła w ciążę w 5 klasie podstawówki!

20 Września 2016

We wrześniu, zamiast do szkoły, trafiła na porodówkę. „Nie wiedziała co się z nią dzieje”.

nieletnia matka

Pamiętacie Dżesikę z Boniewa, która zaszła w ciążę jako 13-latka, a od kilku miesięcy walczy z matką o pieniądze z programu „Rodzina 500 plus”? To oczywiście nie jedyny taki przypadek, bo nastoletnich matek są w Polsce tysiące. Rzadko jednak rodzą aż tak wcześnie, jak w tej historii. Portal „Echo Dnia” donosi o niezwykle młodej pacjentce kieleckiej porodówki.

Do szpitala trafiła uczennica 6 klasy podstawówki. Dziewczynka nie rozpoczęła jednak roku szkolnego, bo we wrześniu była już w zaawansowanej ciąży. Kilka dni temu została mamą - jedną z najmłodszych w historii Polski. To jednak bardzo wątpliwy rekord, bo w każdej chwili mogło dojść do tragedii i nie do końca wiadomo, jaka przyszłość czeka nieletnią mamę i jej pociechę.

Co dokładnie wiadomo o tej szokującej sprawie?

Zobacz również: Rodzina 500 plus: 16-letnia Dżesika z Boniewa dostanie 1000 zł na dwójkę dzieci!

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (23)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Fundacja Javani
(Ocena: 5)
2016-10-14 14:26:02

Fundacja Javani udziela wsparcia nieletnim Rodzicom i ich otoczeniu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mr.robot
(Ocena: 5)
2016-09-22 18:42:15

każdy ma prawo decydowania o sobie i aborcja POWINNA być legalna, a pro-life'y mogą po prostu nie skorzystać. proste i logiczne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
S.
(Ocena: 5)
2016-09-21 22:19:38

Proponuje, żebyśmy się podpisywały... a więc do ziutki z 13:56: Droga Ziutko - nie twierdzę, że zjadłam wszystkie rozumy więc zmień ton z łaski swojej, bo sposob w jaki rozmawiasz z drugą osobą (stawiając się NAD) jest irytujący. Napisałaś coś o aborcji... wyjechałaś z tym pomysłem jak Filip z Konopi... skąd wiesz, że osoba która ma 12 lat i zaszla w niezaplanowaną ciążę pragnie usunięcia płodu? Czyli 12sto latka może być poddana aborcji bo to dziecko, chociaż nie wie np. że ma taką opcję i pogodziła się z tym, że wpadła a 25latka już nie może podjąć takiej decycji, bo jest dojrzała i 'wiedziała co robi' i załamuje ją fakt, że to wina wyłącznie polityki kraju w którym żyje - nie jestem prolife - po prostu śmieszy mnie poruszenie motywu aborcji w tym momencie :) stąd mój komentarz - to że nie wiesz o co mi chodzi, nie znaczy że ja nie wiem o co mi chodzi... wystarczyło dopytać a nie mądrzyć się jak typowa fanka g.wnoburzy ;) Uprawianie seksu w wieku 12lat nie wynika z dojrzałości umysłowej a z dojrzałości płciowej a przynajmniej jakies tam chuci i dostępu do osoby, która też chce... - tak wiem, nie odkryłam Ameryki powiedziałam głośno to co każdy wie. Jeden 11sto latek bawi się dom klockami lego a inny pije, pali i uprawia seks ;] (co jest patologia, stad to szokuje). W każdym środowisku (o ile dziecko nie chodzi do szkoly prywatnej/spolecznej) w rejonowce sa takie przypadki. A w medialnej sprawie wiemy tyle o ile, 28letni (rok temu) facet bzyknął dziecko - ewidentnie pedofil, podobno imieniem Józef... zaś rok później dwunastlatka urodziła dziecko. Brakuje tylko motywu niepokalanego poczęcia na linii obrony - wszak Józef i 12letnia dziewczynka... no tylko nazwać dziecko Jezus :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-21 12:39:29

Nie rozumiem skąd tyle pogardy dla wykorzystanego dziecka... co z wami ludzie? ktoś serio myśli, że 11-letni dziecko jest w stanie "puszczać się", "dawać na prawo i lewo", lub "uwieść" dorosłego faceta? ten świat schodzi na psy, a ci co tak piszą mają sieczkę w głowie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-21 00:39:45

"Bo edukacja seksualna w Polsce jest na złym poziomie"? "Problemem jest także fakt, że nieletnie nie mogą swobodnie odwiedzić ginekologa i poprosić go o antykoncepcję."? Gdyby edukacja seksualna była w szkołach i dostęp do antykoncepcji czy nawet aborcji byłby bez jakichkolwiek ograniczeń, to by było ok, że młodociane dziewoje tłuką się na lewo i prawo, czy to z rówieśnikami, czy z dorosłymi facetami?? A jak się jakiejś trafi ciąża, to dopiero jest gadanie, że "biedne dziecko" i jaka mu się krzywda stała... Lewacka logika... Poza tym, w tym przypadku nie mamy pewności, czy dziewczynka nie została wykorzystana, więc jakiekolwiek mądrości o edukacjach i uświadamianiu można między bajki włożyć. Oby miała opiekę i dużo siły.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-20 20:15:29

Dżesika z Boniewa hahaha! Jak to wsiuńsko brzmi :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 5)
2016-09-20 19:58:49

Masakra, co się dzieje... Dzieci rodzą dzieci SZOK + Dalej bądźmy przeciw aborcji... Nie popieram aborcji od tak, ale w takim przypadku to chyba powinno być jasne . Nie sądzę, żeby ta dziewczynka chciała urodzić dziecko w tym wieku .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
as
(Ocena: 5)
2016-09-20 22:50:10

nie popierasz aborcji od tak??? to chyba jakis zart??? co jest dzieciatko winne ze malolacie zachcialo sie byc doroslym (napisalam to najlagodniej jak sie da choc inne slowa cisna mi sie na jezyk). Ten maly aniolek ma takie same prawo jak my - prawo do zycia, jezeli jest za mloda na wychowanie to zalatwia sie to w inny sposob anizeli mordowanie!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-20 23:16:25

wiesz dlaczego ludzi wkurzają pro lajfy? bo używają tych kret.ńskich okresleń 'dzieciątko 'aniołek' i co jeszcze? tak ciężko powiedzieć >dziecko< i nie przyprawić innych o mdłości. i ta pogarda dla ciężarnej, chociaż też sama dziecko - g.wno wiedzące o świecie.. eh...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-21 12:34:45

as, serio uważasz, że 11 latka (bo w tym wieku zaszła w ciążę) jest w stanie podjąć sama świadomą decyzję o współżyciu??? " ze malolacie zachcialo sie byc doroslym"??? j**nij się w łeb. TO JEST DZIECKO! zrobili jej cesarkę, bo jej organy płciowe nie były jeszcze w pełni ukształtowane. jedynym winnym jest tu ten pedofil który ją zapłodnił, bo dorosły facet bzykający 11-latkę jest pedofilem! i mam nadzieję, że w pierdlu zrobią mu z d*py jesień średniowiecza.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-21 15:34:34

To jest właśnie cały pro-life.....płody to dla nich świętość, a po narodzinach zgiń, przepadnij, bo trzeba ratować płody....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-20 19:08:32

Pracuje z dziećmi mam nadzieję, że wy naprawdę nie uważacie, że 12 letnie dziewczynki kokietują dorosłych mężczyzn? Widzę te 11-12 latki na przerwach bawiące się i rozmawiające o totalnych pierdołach odpowiednich dla ich wieku. Nie wiem skąd macie przekonanie, ze tak małe dziewczynki są świadome swojej seksualności. Niedługo będziecie mówić, że 5 latka prowokowała. Dla tej dziewczynki to tragedia. Niewykształcone narządy przez które musiała urodzić dziecko. Przeżyła straszną traumę i ból, nawet niektóre dorosłe kobiety nie mogą sobie z tym doświadczeniem poradzić, a co dopiero dziecko. Odpowiedzialny jest za to wszystko tylko i wyłącznie w tym momencie ten, który jej to dziecko zrobił nikt więcej. Mówicie, że była w ośrodku wychowawczym, może szukała akceptacji i poczucia bezpieczeństwa u dorosłego, który w tak okrutny sposób ją wykorzystał. Głupotą jest mówić, że dziecko nie musi ponosić konsekwencji za głupotę ojca, ale czy ktoś zainteresował się tym, że rodząca to też dziecko, ona też nie powinna ponosić konsekwencji za głupotę dorosłego, a jednak musiała to zrobić. Obudźcie się ludzie i przestańcie gadać głupoty, że aborcja jest zła, tej na życzenie też nie popieram, ale w takim wypadku barbarzyństwem jest kazać urodzić dziecko dziecku. Gdyby ta dziewczynka przy porodzie zmarła, czy ktoś by nad nią zapłakał?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ja
(Ocena: 5)
2016-09-20 21:35:34

Dobrze gada

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-20 22:13:52

Kiedyś na jakims epulsie z 10 lat temu, jakaś 16sto latka pisała, że urodziła mając 12 lat - oddała dziecko do adopcji i nie popiera aborcji. To nie jest kwestia wieku a przekonań. Dojrzała 12sto latka urodzi dziecko - i nie mowię tego, bo mi się to podoba i popieram i zachwalam ale to nie jest biało czarny temat i taka sytuacja jak powyżej to nie jest dowod na to, że aborcja jest lekiem na całe zło. Uważam, że każdy ma prawo do decydowania o sobie, ruch pro life o dla mnie id.oci - ale niektory osoby od popierania aborcji też p.eprzą głupoty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-21 09:50:26

ja pie.prze człowieku, co ty bredzisz "dojrzała 12 latka urodzi dziecko" jesli jest mądra i nie popiera aborcji?!! Chyba mało 12 latek w życiu widziałeś albo ci sie zaciera różnica między 16 latka która dalej jest smarkulą ale zdarzy sie jedna na milion "dojrzała" a MAŁYM DZIECKIEM jakim jest 12 letnia dziewczynka!! Tu nie moze byc MOWY o jakiejkolwiek dojrzałości, sam chyba przeczytałeś/przeczytałaś że to dziecko podczas porodu nawet nie wiedziało co sie w tej chwili tak naprawde dzieje. Mam siostrzenicę w tym wieku, ogląda kucyki pony w tv i na urodziny chce dostastawać lalki :) Taką świadomość na temat ABORCJI mają 12 latki, twoja wypowiedz jest śmieszna..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-21 13:08:09

nie zes.raj sie ;) też bawiłam się lalkami mając 12 lat, a w tym czasie moje koleżanki miały pierwszych chłopaków, miałam w szkole nawet taką co w tym wieku już to robila z chlopakiem rok czy dwa starszym. w krajach poludniowych czy w czasach przed zmianami kulturowymi po pierwszym okresie rodzilo sie juz dzieci - więc mozna być w tym wieku dojrzałym. nie mówie, że to standard - ale zdarza się. SPóJRZ SZERZEJ zanim się głupio oburzysz - nie popieram rodzenia dzieci w tym wieku czy seksu w tym wieku, mowię tylko że z biologicznego pkt widzenia czy nawet rozwojowego to jest możliwe, bez wzgledu na to czy czy wiekszosc ludzi w tym wieku bawi sie pokemonami czy nie ;] pomyśl.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-21 13:56:58

Ale to raczej TY pomyśl, bo dalej czytajac co piszesz nie mam pojęcia jaka puenta miała zamiar ci przyświecać zanim zaczęłaś pierwszy a potem kolejny wywód. I mam wrażenie że sama niewiesz... Jeśli tak jak teraz twierdzisz chodziło ci tylko o wskazanie na to ze z bilogicznego punktu widzenia jest to realne no to OK, ameryki nie odkryłaś, bo w sumie artykuł dotyczy żywego faktu, chyba jest to oczywiste bo nie od wczoraj nastolatki zachodzą w ciąże i rodzą dzieci. Nie musisz nikogo przekonywac ze to mozliwe :P Ale Twój wczesniejszy komentarz wskazywał na to że 12latka powinna być raczej świadoma co to aborcja a wręcz być przeciwko niej i urodzić. Dałam Ci tylko do zrozumienia że akurat ta 12 latka nawet nie wiedziała że rodzi, a może nawet że jest w ciąży, jak to zresztą dziecko... więc bzdurą są tu dywagacje na tematy moralne dotyczące aborcji i podejmowanie przez dzieci decyzji czy jest się za aborcją czy przeciw, bzdurą jest tu tez gadka o dojrzałości. PS. A jeśli twoje koleżanki już to robiły w wieku 12 lat to to też nie jest dowód na ich dojrzałość, a wrecz przeciwnie. Ciężko dyskutować z kimś kto sam niewie o czym mówi ale chce udawać że mówi mądrze ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-21 15:21:41

12 latka to też mimo wszystko nie 5 latka. Większość dzieciaków w tym wieku już doskonale wie co to seks ( choć go nie uprawia ). Są dzieciaki które w tym wieku potrafią iść z kimś do łóżka, kogoś zabić itp, nie każdy w tym wieku to "małe, bezbronne, niczego nieświadome dziecko". Nie zmienia to jednak faktu, że oceniany powinien być przede wszystkim ten facet, który uprawiał z nim seks. Nawet jeśli ta 12 latka nie była "grzeczną dziewczynką" to kto normalny da się uwieść dziecku? Zwykły psychol, który powinien siedzieć w więzieniu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-09-20 18:45:53

Czy kogoś to dziwi zważając, że mowa jest o cyganach?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-20 17:21:22

Czytałam inny artykuł na ten temat-dziewczynka jest Romką,a to wiele wyjaśnia...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz