Jak wygląda BLIZNA PO CESARCE? Mocne zdjęcia, które przemawiają do wyobraźni!

27 Października 2016

Tylko dla osób o mocnych nerwach. Odważne matki pokazują wszystko.

blizna po cesarce

Mało który temat wzbudza tak skrajne emocje, jak cesarskie cięcie. Przez niektórych uznawane jest za pójście na łatwiznę i poród drugiej kategorii. Zwłaszcza, jeśli metoda ta jest zachcianką, a nie koniecznością. To nie miejsce, by to rozstrzygać, ale chyba czas pokazać, jak naprawdę to wygląda. Cesarska to nie zabieg kosmetyczny dla leniwych kobiet, ale poważna operacja, która pozostawia po sobie bliznę.

Czasami niewielką, kiedy indziej ogromną i bardzo nieestetyczną. Nie brakuje matek, które z perspektywy czasu żałują swojej decyzji. Wolałyby urodzić siłami natury, pomimo bólu, ale pozostawić swoje ciało w niezmienionym stanie. Czasu nie da się jednak cofnąć i nie zawsze możliwe było inne rozwiązanie. One już na zawsze pozostaną z tymi znamionami.

Tak ma wyglądać ta słynna „łatwizna”? Wystarczy spojrzeć i przekonać się, że to nic przyjemnego.

Zobacz również: Czy kobiety, które rodzą przez cesarskie cięcie, są GORSZE od innych matek?

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (29)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-04 10:49:24

Niom, bo te zdjęcia są z Polski. źródło: Instagram - mrsjodieshaw i instagram nikkismash87 Uwielbiam osoby, które plują na Polskę twierdząc, takie rzeczy tylko u nas, a nie potrafią nawet sprawdzić źródła

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Bamse
(Ocena: 5)
2016-10-31 20:17:53

Oto szacunek dla kobiet w tym kraju. W innych krajach lekarz straciłby pracę i płacił odszkodowanie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-30 12:51:54

Te zdjęcia są dowodem na to, że pewni lekarze w ogóle nie powinni zszywac żadnych ran. Jestem po dwóch cesarkach i moja rana jest mała i praktycznie niewidoczna. Z szacunkiem dla wszystkich matek nie będę oceniać decyzji wyboru czy to porodu przez CC czy sn. Wiem jedno, gdyby trzeba było urodzilabym znów przez CC. Bóle krzyżowe jakie mnie dopadły to był ból niewyobrażalny. Do tej pory nie mam porównania do żadnego innego bólu. Po cesarce tylko tydz dochodzisz do siebie. Warto dziewczyny wybrać cc. Dzieci też są normalnei prawidłowo się rozwijają. To nie średniowiecze, że mają nas zmuszać do porodu sn.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
aaa
(Ocena: 5)
2016-10-30 18:44:12

a pomyslala pani co jest zdrowsze dla dziecka??? czy tylko pani wygoda sie liczy? dzieki bogu sa inne matki ktore maja na wzgledzie swoje dzieci a nie swoja wygode.wstyd

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-30 23:29:47

Wstyd to czytać takie komentarze jak pani aaa. Na prawdę wstyd mi jako kobieta, aż ciężko to skomentować.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-31 14:22:32

Sugeruje Pani, że moje dzieci urodzone po przez CC są mniej zdrowe czy normalne od tych sn?! Czy może również Pani uważa że dzieci z in vitro też są gorsze od poczętych w sposób naturalny?! W swoim komentarzu nie oceniam żadnych matek w przeciwieństwie do Pani! I odpowiem! Tak liczy się również moja wygoda! W życiu wystarczająco My kobiety dostajemy po .....!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mła
(Ocena: 5)
2016-11-03 23:59:49

Moje dziecko przyszło na świat przez cc. Mam taką właśnie bliznę. Bardzo długo dochodziłam do siebie. Chciałam rodzić naturalnie ale wyszło inaczej. Moim zdaniem nie ma różnicy czy dziecko urodzi się tak czy siak. Dla dziecka cc jest mniej ryzykowna - nie wiem kto wymyśla bzdury że naturalnie jest lepiej. To dla matki cc jest ryzykowniejsze, to w końcu operacja a nie naturalny proces.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
LUŚKA
(Ocena: 1)
2016-10-30 12:04:24

Co za Frankenstein zszywał te kobiety! Ja jestem po dwóch cesarkach i w życiu nie miałam takich szyć jak na tych zdjęciach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
frania
(Ocena: 5)
2016-10-30 11:35:47

Oj nie ma co demonizowac ani cc ani sn. Ja rodzilam naturalnie i peklam niestety znacznie ale dobrze mnie pozszywali i tak samo jak blizna z brzucha tak samo tam na dole sie goi. Nic juz nie czuje dziwnego w dotyku a sex jest taki jak byl przed, nawet na poczatku ciezko jest mojemu wejsc, nie wiem czy to przez to ze mnie ciasno zszyli czy suchosc pochwy po porodzie, w kazdym razie nie jestem rozklapana ani luzna ani nic takiego. Rana tez mi sie nie paskudzila. Wszystko sie samo zagoilo, nie musialam niczym smarowac ani nic. Oczywiscie troche to zajelo zanim doszlam do siebie, byl bol i dyskomfort ale to tak jak przy cesarce tylko w innym miejscu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-30 11:17:06

Nie pierdolcie głupot, że bogate celebrytki nie robią sobie cesarki z wygody bo bioderka pozostają wąskie i waginka ciasna.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-30 11:15:56

Ja miałam poród drogami rodnymi i cesarskie. Blizny prawie nie widać. Nigdy więcej naturalnego porodu , coś strasznego jak dla mnie, nie moglam dojsc fizycznie di siebie.Moja siostra miała też oba porody, chwali sobie bardziej naturalny. Jak widać co kobieta to inna opinia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Curly
(Ocena: 1)
2016-10-30 09:21:25

Te zdjęcia to partactwo. Ja miałam cesarkę- decyzja lekarzy. Gdyby nie ona zarówno mój syn, jak i ja byśmy już dawno nie żyli. Blizna jest na wzgórku łonowym, cienka, delikatna, ukryta pod bielizną. Komu Wy chcecie ją pokazywać?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aga
(Ocena: 5)
2016-10-28 14:40:03

Urodziłam troje naturalnie czwarte przez cesarkę (na życzenie).Dwa pierwsze porody to wielorodzinny ból, upokorzenia ,brak intymności i współczucia, trzeci w prywatnej klinice tak powinno się rodzić -cisza, spokój, poczucie bezpieczeństwa i szacunek ,ostatniego synka urodziłam 5 miesięcy temu przez cc-nie żałuję tej decyzji ,rodziłam w publicznym szpitalu teraz wiem i widzę różnicę między porodem naturalnym i cc i tym jak jest traktowana rodzica. ..a blizna to zależy od lekarza mam małe nacięcie prawie niewidoczne .Śmieszą mnie bzdury typu "matka rodzica przez cesarkę jest gorsza" .Na poświęcenia dla dziecka jest całe życie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ef
(Ocena: 5)
2016-12-16 13:12:58

Jest po jednym porodzie sn i żałuję do tej pory. Trauma do końca życia. Poród bardzo ciężki bo zarówno ja doznałam ciężkich urazów jak i dziecko. Kobiety po cc czuły się lepiej ode mnie a mnie się pytano co mi jest. Szkoda, że nie nigdzie nie pokazują krocza zaraz po porodzie.... tylko blizny po cc... dopiero by sie działo! Ludzie by na oczy przejrzeli.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
zula
(Ocena: 5)
2016-10-28 12:04:24

Większość tych blizn to ewidentne partactwo. Nie tak powinna wyglądać blizna po cc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz