Jak chronić skórę dziecka zimą? PORADNIK

Dzieci odczuwają wielką radość z zimowego szaleństwa, jednak ich skóra - cieńsza niż dorosłych - zdecydowanie gorzej znosi trudne warunki atmosferyczne.
Jak chronić skórę dziecka zimą? PORADNIK
13.01.2011

Chłodny wiatr, mróz, sztuczne ciepło centralnego ogrzewania i klimatyzacja – oto czynniki, które mają negatywny wpływ na funkcjonowanie skóry malucha zimą. Jak tłumaczą eksperci akcji społecznej „Bezpieczne Place Zabaw z MiniMini”, kiedy dziecko wychodzi z ciepłego pomieszczenia na siarczysty mróz, jego delikatna skórka pierzchnie, zaczerwienia się i piecze. Dlatego należy jej się płaszcz ochronny w postaci odpowiedniego kremu.

Zimą najlepiej wybierać preparaty natłuszczające, nie nawilżające, a przy okazji wyposażone w filtr przeciwsłoneczny. Specjaliści zalecają, aby tego rodzaju krem nałożyć na twarz pociechy na kwadrans przed planowanym wyjściem z domu. Dzięki temu kosmetyk dobrze się wchłonie i będzie doskonale spełniał swoją rolę.

Odpowiednia ochrona należy się również ustom maluszka. Przed wyjściem na spacer można je posmarować wazeliną lub miodem, który posiada wiele zalet - nawilża, regeneruje, wygładza spierzchniętą skórę. Należy jednak pamiętać, że miód jest częstym alergenem i można go stosować tylko wówczas, gdy mamy pewność, że dziecko nie jest na niego uczulone.

Wbrew powszechnym opiniom temperatura w mieszkaniu w czasie zimy nie powinna być wysoka. Im cieplej w domu, tym łatwiej o wysuszenie śluzówki nosa i gardła.  Aby odporność malucha była najlepsza, warto zadbać o właściwą temperaturę i wilgotność w mieszkaniu. Optymalna temperatura dla niemowlaka to 19-22 stopnie, zaś wilgotność  nie powinna spadać poniżej 40%, dlatego warto zainwestować w dobry nawilżacz powietrza.

Zobacz także:

Kira czy Kermit? DZIWACZNE IMIONA DLA DZIECI

Wyobraźnia niektórych rodziców jest w tej kwestii naprawdę nieograniczona…

Jak łatwo i szybko nakarmić maluszka?

Jak bezstresowo odstawić maluszka od piersi i wprowadzić do jego jadłospisu nowe produkty? My znamy sprawdzone sposoby!

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.01.2011 09:12
słodkie zdjęcie :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo