Jak zorganizować bal maskowy dla przedszkolaków?

Przygotowanie balu przebierańców to duże wyzwanie dla rodziców, którzy muszą zapewnić bezpieczeństwo i dobrą zabawę grupie rozbrykanych maluchów.
Jak zorganizować bal maskowy dla przedszkolaków?
06.01.2011

Żadnego balu nie uda się zorganizować z dnia na dzień, więc rozpocznij przygotowania z kilkudniowym wyprzedzeniem. Zacznij od listy gości, którą ułożysz razem ze swoim dzieckiem. Zaproszenia wykonajcie własnoręcznie i dostarczcie je na kilka dni przed planowaną zabawą. Poproście gości o jak najszybsze potwierdzenie udziału, a z rodzicami ustal, czy będą mogli sami odebrać dzieci po zakończonej zabawie.

Wybór menu na bal jest bardzo ważny. Na stole nie może zabraknąć łakoci, ulubionych cukierków i ciasteczek. Dobrym pomysłem jest przygotowanie uśmiechniętych kanapek z wędliną lub serami oraz ładnie udekorowanych sałatek. Zamiast niezdrowych chipsów podaj pokrojone owoce, napoje gazowane zastąp sokami lub koktajlami owocowymi. Wykorzystaj papierowe lub plastikowe talerze, kubki i sztućce - będzie bardziej kolorowo, bezpiecznie, a sprzątanie na końcu nie zajmie dużo czasu.

Jeśli urządzasz przyjęcie we własnym domu, wybierz największy pokój, gdzie dzieci będą mogły swobodnie tańczyć. Dekoracja „sali balowej” to świetna zabawa, która pozwoli wam wyczarować iście baśniowe wnętrze. Nie musisz ograniczać się do standardowych baloników i serpentyn -  możesz wykorzystać balowe akcenty ze sklepu Kids Town, np. fantazyjne parasole bambusowe.

bal w przedszkolu

Pamiętaj, że na bal nie zapraszasz zwykłych gości i każde dziecko powinno poczuć się wyjątkowo. Zadbaj więc o to, aby każdy maluch otrzymał maskę, która zmieni go w księżniczkę, damę, rycerza, pirata albo kolorowego zwierzaka. Aby nie spędzać długich godzin na wycinaniu i malowaniu masek, kup gotowe (np. Kiods Town - na fot. powyżej) albo zachęć do przygotowań swoją pociechę.

W czasie balu dzieci muszą być pod stałą opieką dorosłego, który zapewni im bezpieczeństwo i ciekawe zajęcie. W tym celu nie bój się inicjować gier zespołowych, mini konkursów i tańców. Możesz również zaproponować gościom zabawę w karaoke, głuchy telefon albo ciuciubabkę. Gdy dzieci będą już zmęczone szaleństwami, posadź je przy stoliczkach albo na podłodze i zachęć do rysowania. Każdy malunek możesz opatrzyć datą spotkania, aby  w przyszłości stanowił pamiątkę z zabawy.

Pierwszy bal przedszkolaka przypomina bańkę mydlaną – jest magiczną, choć ulotną chwilą. Przy dobrej zabawie czas ucieka szybko, dlatego nie zapomnij o aparacie fotograficznym oraz kamerze wideo, które uwieczną ten ważny moment.

Zobacz także:

Kira czy Kermit? DZIWACZNE IMIONA DLA DZIECI

Wyobraźnia niektórych rodziców jest w tej kwestii naprawdę nieograniczona…

Już 5-latki chodzą na korepetycje! PRZESADA?

Dzisiaj z korepetycji nie korzystają tylko najsłabsi uczniowie, maturzyści czy studenci. Obecnie nawet pięciolatki są wysyłane na prywatne lekcje.

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.01.2011 09:48
Świetny artykuł. Bardzo fajnie się go czyta. Czuś, że osoba, która to pisała ma pojęcie o organizacji przyjęć dla dzieci. Chętnie skorzystam z tych cennych porad.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.01.2011 19:57
Jest dużo klubow malucha,organizujacych takie urodzinki,czy przyjecia ;) Przynajmniej w Katowicach napewno :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.01.2011 10:19
Coś takiego powinno być organizowane przez przedszkola - osobiście nie wyobrażam sobie pilnowania 10 maluchów ;) Ale w moim mieście widziałam ogłoszenie od pań zajmujących się zawodowo byciem nianią, że organizują bal sylwestrowy dla dzieci. fajny pomysł, można zostawić pociechę i samemu tez iść na zabawę :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo