Jak łatwo i szybko nakarmić maluszka?

Jak bezstresowo odstawić maluszka od piersi i wprowadzić do jego jadłospisu nowe produkty? My znamy sprawdzone sposoby!
Jak łatwo i szybko nakarmić maluszka?
04.11.2010

Według zaleceń Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie niemowlęta powinny być karmione wyłącznie pokarmem matki do 6 miesiąca życia. Następnym etapem w żywieniu maluszka jest stopniowe wprowadzanie pokarmów uzupełniających oraz dalsza kontynuacja karmienia przez matkę piersią.

W jadłospisie dziecka kolejno powinny pojawiać się: soki, przeciery warzywne, owoce, produkty zbożowe, mięso, żółtko, jogurty itd. Należy pamiętać, że dietę niemowląt karmionych mlekiem modyfikowanym poszerza się nieco wcześniej. W razie wątpliwości należy skontaktować się z pediatrą, który pomoże ustalić menu dla dziecka wedle jego potrzeb.

Nowe produkty powinno się wprowadzać osobno, co kilka dni. W przypadku  wystąpienia objawów nietolerancji łatwo zidentyfikować wówczas ich źródło. Alergia na dany składnik może objawić się wzdęciami, bólem brzuszka, wysypką, wymiotami a nawet biegunką.

Kolejne pokarmy w diecie dziecka powinny być podawane początkowo w małych ilościach – po 1 łyżeczce, z czasem stopniowo zwiększa się ich porcje. Obecnie na rynku dostępne są gotowe dania w słoiczkach. Cieszą się one dość dużą popularnością wśród rodziców. Oszczędzają czas, świetnie spisują się na spacerach lub wyjazdach. Gotowe dania to zdrowa przekąska, bo ich składniki są odpowiednio zbilansowane wedle potrzeb i wieku dziecka.

Oczywiście zdania na temat wyboru pomiędzy gotowymi słoiczkami a samodzielnie przygotowywanymi daniami dla dzieci są podzielone. Wielu rodziców wybiera tradycyjną metodę i nie idzie na tzw. „łatwiznę”, uważając, że domowe jedzenie jest lepsze. Gotowanie, i poznawanie upodobań smakowych maluszka to dla wielu rodziców sama przyjemność. Przyrządzanie posiłków w domu jest również tańsze i wbrew pozorom wcale nie musi być takie czasochłonne.

Dla rodziców, którzy chcą oszczędzić czas oraz pieniądze z pomocą przychodzi The Wean Machine, czyli urządzenie, które łączy w sobie funkcje przeciskarki oraz wyciskarki do owoców i warzyw, deserków oraz obiadków. Dzięki temu ulubione danie dla dziecka można przygotować zarówno w domu, jaki i restauracji, u babci, na wyjeździe, pikniku czy w parku.

Efekt? Nie musisz już kalkulować i wybierać pomiędzy oszczędnością czasu (i karmieniem maluszka zupkami ze słoiczków), a oszczędzaniem pieniędzy (i gotowaniem dla dziecka samemu). The Wean Machine pozwala w szybki, wygodny i tani sposób przygotować danie w ilości potrzebnej wyłącznie dla naszego dziecka.

Zobacz także:

Odzwyczajanie dziecka od smoczka

Maluch przychodzi na świat z silnym odruchem ssania. Kiedy jest najlepszy moment, by zacząć odzwyczajać go od ssania smoczka?

Dzieci biegle rysują myszką, ale nie potrafią używać ołówka!

Pięciolatki wiedzą jak prowadzić myszkę komputerową, ale nie wiedzą jak narysować kwadrat. Psychologowie ostrzegają - rośnie pokolenie dysgrafików!

Komentarze (17)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.11.2010 18:48
nasz synek je za dwóch ma 9 miesiecy i nie lubi gdy jest wszystko zmielone na papkie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.11.2010 11:38
oszczędnośc czasu? Tak ja mam w domu małego niejadka i czas i cierpliwośc do podstawa, naprawde udreka dzień w dzień
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.11.2010 10:09
wow, jaki piękny chłopak! będzie cudowny gdy dorośnie!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.11.2010 10:08
jakie śliczne wyciskacze:D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.11.2010 10:06
fajny artykuł, właśnie to mnie interesowało:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo