Dwunastoletnie dziewczynki masowo sięgają po alkohol!

Polskie nastolatki coraz wcześniej przechodzą alkoholową inicjację. Smak wódki zna już każdy gimnazjalista.
Dwunastoletnie dziewczynki masowo sięgają po alkohol!
28.08.2010

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przeprowadziła badania, z których wynika, że wiek alkoholowej inicjacji polskiej młodzieży stale się obniża. Dziś praktycznie każdy dwunastolatek zna smak piwa i regularnie je spożywa, a większość gimnazjalistów nie ma żadnego problemu z kupnem wódki.

Coraz większą część pijącej młodzieży stanowią dziewczynki, które chcą się popisać zarówno przed koleżankami, jak i przed kolegami. Nastała wśród nich nawet moda na coraz mocniejsze trunki – piwo jest ich zdaniem dla dzieciaków, dlatego preferują wódkę.

Nastolatki nie potrafią odmawiać, bo to wykluczałoby je z towarzystwa, a na domiar złego bardzo szybko się upijają – ze względu na młode, nieprzyzwyczajone do wysokoprocentowych napojów organizmy.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Z czym nie łączyć alkoholu?

Nastolatki piją średnio 9 piw tygodniowo!

Komentarze (322)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.01.2016 19:53
Szczerze? Nie rozumiem tych ludzi poniżej. Chwalicie się, że pijecie alkohol. No sorry, ja mam 12 lat i nie mam zamiaru tego pić. Wiem, że jest taka tam ciekawość, ale nie ma powodu do chwalenia się. Też tak się chwalicie przed rodzicami?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.06.2014 22:34
absolutnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że smak wódki zna już każdy gimnazjalista. Pracuję w gimnazjum i mam też dziecko w tym wieku i wiem, że jest to zwyczajne uogólnienie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2012 16:07
Niestety ja mam 14 lat i także piję i palę. Pije tylko na wieksze okazje typu sylwester ale palę niestety nałogowo od dwóch lat. Pierw to było dla szpanu, a potem sama podpalałam w lazience i teraz niestety jestem uzależniona :(.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2011 13:59
to jest ciekawe sami zobaczcie www.youtube.com/watch?v=jfzCurAInjg
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.03.2011 21:10
a chłopcy? ja jestem w gimnazjum i jeszcze nigdy nie piłam alkoholu. I nie zamierzam. sula150
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo