5 powodów, dla których warto chodzić z dzieckiem do kina

Dla dziecka wizyta w kinie to ogromne przeżycie.
5 powodów, dla których warto chodzić z dzieckiem do kina
fot. istock.com
10.02.2020

Bez wątpienia taki seans różni się od oglądania filmów, bajek, czy spektakli oglądanych w telewizji.

Dlaczego więc warto chodzić z dzieckiem do kina?

#1 Radość i uśmiech dziecka

Może to banalny argument, ale tak, zgadza się wizyta w kinie całą rodziną to niesamowite, pełne pozytywnych wrażeń przeżycie. Oglądanie bajki na dużym ekranie, wspólne spędzanie czasu to wspaniała atrakcja. A jeśli do tego dodamy fakt, że dziecko zobaczy bajkę, której nigdy wcześniej nie widziało… To już pełnia szczęścia.

#2 Budowanie relacji, więzów rodzinnych

Wyjście do kina to świetna okazja do wzmocnienia więzi rodzinnych. Najlepiej taki wypad zorganizować całą rodziną – tak by dziecko kojarzyło wyjście nie tylko z rozrywką ale z przebywaniem z rodzicami i rodzeństwem. Zaufaj nam, za kilka/kilkanaście lat twoje dziecko będzie wspominać czas spędzony razem. Budowanie więzi – relacji daje niesamowite poczucie bezpieczeństwa i uczucia, że ten mały człowiek jest najważniejszą istotą dla rodziców. Warto dbać o to uczucie od najmłodszych lat.

#3 Obcowanie ze sztuką

Kino, teatr dla najmłodszych to oczywiście rodzaj sztuki. Wzbudzanie w dziecku – od najmłodszych lat – potrzeby kontaktu z kulturą jest szalenie ważne. Dlaczego? Po pierwsze zaszczepisz w dziecku miłość do piękna i estetyki. Po drugie nauczysz dziecko zrozumienia do przeróżnych form wyrażania emocji, rozumienia sztuki. Nie bagatelizuj bajek dla dzieci, wiele z nich niesie za sobą piękne przesłanie i uczy dziecka postrzegania świata, reagowania na krzywdę oraz radzenia sobie z własnymi słabościami, przezwyciężania ich i sięgania po własne marzenia.

Zobacz również: OSCARY 2020: Kto zdobył najważniejsze nagrody filmowe?

#4 Wszystko to co najlepsze

I nie chodzi tylko o to, że ekran w kinie jest dużo większy od tego telewizyjnego, czy to, że dziecko dostanie popcorn, żelki lub słodkie napoje. Dla dziecka, wyjście do kina jest czymś w rodzaju święta, sytuacją niecodzienną i szalenie przyjemną. Kochany rodzicu, nie mierz dziecka swoją miarą. Dla ciebie wizyta w kinie jest czymś normalnym, czymś zupełnie naturalnym, czymś co jest dostępne na wyciągnięcie ręki. Dla dziecka to niezapomniane przeżycie, a przede wszystkim wydarzenie dające dziecku poczucie więzi z tobą.

#5 Zabawa i nauka

Wypad do kina to swojego rodzaju forma edukacji. Po pierwsze taka wizyta wymaga dostosowania się do konkretnych zasad. Zachowywanie się we właściwy sposób: zajmowanie wyznaczonego miejsca, przestrzeganie ciszy to dla nas oczywistości ale dla dziecka to nauka zachowań i przestrzeganie wymogów społecznych. Dodatkowo warto pamiętać, że sztuka nie tylko bawi, ale też uczy, daje wiedzę o otaczającym nas świecie.

Na co warto wybrać się do kina z dzieckiem?

Przede wszystkim dostosuj wybraną bajkę/film do wieku dziecka. Po drugie pozwól dziecku dokonać wyboru. Weź pod uwagę emocjonalność dziecka i to, czy przypadkiem aktualnie nie ma aktualnie jakiś „strachów”. I to co najważniejsze… Podczas wyprawy bawcie się świetnie. Zobacz poniżej wybrane przez nas produkcje, które warto zobaczyć wraz z dzieckiem.

Gang zwierzaków

Te rozpieszczone zwierzaki to prawdziwe słodziaki! Gdy władzę w mieście przejmą roboty, ich odwaga zostanie wystawiona na wielką próbę. Przyzwyczajona do luksusów ferajna, będzie musiała połączyć siły w walce o swoje domy, a przy okazji o swoich kochanych opiekunów.

Nasze miejsce na ziemi

8 lat pogoni za marzeniem o harmonijnym i szczęśliwym życiu w zgodzie z prawami natury. Hołd złożony niezwykłemu bogactwu otaczającej nas przyrody, którą musimy nauczyć się rozumieć zanim będzie naprawdę za późno. Nieocenione źródło wiedzy o otaczającym nas świecie, który okazuje się znacznie bardziej niezwykły niż nam się wydaje.

Doktor Dolittle

To opowieść o jednym z najsłynniejszych postaci światowej literatury. Pełna przygód nowa, filmowa wersja opowieść o człowieku (w tej roli Robert Downey Jr.), który potrafi rozmawiać ze zwierzętami.

Internauci uznali, że dom Kim Kardashian jest zbyt pusty. Postanowili sami go „udekorować”
Internauci uznali, że dom Kim Kardashian jest zbyt pusty. Postanowili sami go „udekorować” - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.03.2020 12:46
ja chodze ze swoją córką przynajmniej 2-3 razy w miesiącu, teraz czekamy na premierę Turu W pogoni za sławą.
odpowiedz
mamaadama_3 (Ocena: 5) 11.02.2020 09:23
Jestem tego samego zdania! W punkt! Ja z synkiem często chodzę do kina,bardzo lubimy ten typ rozrywki szczególnie zimą gdy aktywności na świeżym powietrzu nie ma tak dużo (w tym roku śniegu ni widu ni słychu tylko błotko) i trzeba troszkę kombinować. Ostatni nasz seans to był Chłopiec i Wilk, synowi bardzo przypadł go gustu a i mnie się podobał. Najwazniejsze, że obejrzeliśmy razem
odpowiedz

Polecane dla Ciebie