Przestała karmić dziecko piersią. Jej mąż nie ma zamiaru płacić za mleko w proszku

Mężczyzna nie chce finansować jej „zachcianki”.
Przestała karmić dziecko piersią. Jej mąż nie ma zamiaru płacić za mleko w proszku
Fot. iStock
04.04.2019

To, w jaki sposób karmimy dziecko, wzbudza podobne emocje, co dyskusje przeciwniczek i zwolenniczek cesarskiego cięcia na życzenie. Jedna strona uważa, że matka ma prawo podejmować autonomiczne decyzje i nikomu nic do tego. Druga natychmiast wspomina o konsekwencjach zdrowotnych. Trudno dojść do porozumienia.

Zobacz również: Kobieta upomniała mamę karmiącą piersią w parku. Bardzo szybko tego pożałowała

Wirtualne awantury na ten temat to jednak nic w porównaniu ze sporem, jaki toczy się pomiędzy rodzicami. Gdy obie strony mają zupełnie różne pomysły na zajmowanie się pociechą - to musi się źle skończyć. Przykładów nie trzeba daleko szukać. Niektóry piszą o tym publicznie.

Tak jak ten młody tata, który nie może pogodzić się z tym, że matka jego dziecka bez konsultacji z nikim postanowiła karmić maleństwo gotowymi mieszankami. Ma to być jej zachcianka, a nie konieczność, bo kobieta nie ma żadnych problemów z laktacją.

Karmiła piersią od dnia narodzin naszego dziecka do teraz, kiedy skończyło 6 miesięcy. Nagle chce z tego zrezygnować i wprowadzić gotowe mieszanki. Produkuje ogromne ilości mleka i wszystko jest w porządku, ale stwierdziła, że swoje już zrobiła.

Myślę, że to zachcianka bez powodu, więc skoro sama zdecydowała, to również sama powinna płacić za mleko w proszku. Ona na to, że zachowuję się jak świnia. Według niej pieniądze na pokarm dla dziecka powinny pochodzić ze wspólnego budżetu. Ten wcale nie jest duży, a na dodatek nie miałem w tej kwestii nic do powiedzenia.

Czy rzeczywiście to ja przesadzam?

- pyta autor wpisu, który wywołał ogromne emocje.

Zobacz również: LIST: „Nie będę karmiła piersią. Chcę mieć nadal jędrny biust, a nie obwisłe wymiona”

„Teraz ona powinna podliczyć, ile mogłaby zarobić w czasie, gdy opiekuje się dzieckiem i poprosić o zwrot kosztów. Z tych pieniędzy wystarczy na sporo mieszanki”.

„Tylko facet może stwierdzić, że mleko z piersi jest darmowe. Tak, ale pod warunkiem, że jej czas uznasz za bezwartościowy”.

„Na jej miejscu podmieniłabym krowie mleko z lodówki na to z piersi. I jeśli będzie chciał inne, to niech kupuje je ze swojego budżetu”.

„Facet ma trochę racji. Współczesne mamuśki są strasznie leniwe i wszystko je przerasta. A później jeszcze oczekują, że ktoś będzie płacił za ich błędne decyzje” - czytamy w komentarzach.

Jak widać, opinie są mocno podzielone. A Ty komu przyznasz w tym sporze rację?

Zobacz również: LIST: „Nie będę karmiła piersią, bo jestem weganką. Mleko ludzkie nie różni się od krowiego”

Odważyła się pokazać brzuch po 5 ciążach. Do niedawna sama się go brzydziła
Odważyła się pokazać brzuch po 5 ciążach. Do niedawna sama się go brzydziła - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (16)

Ocena: 4.56 / 5
gość (Ocena: 5) 28.04.2019 04:44
Rozumiem, że może nie chcieć karmić piersią, ale może używać laktatora i karmić z butelki. Mleko i tak będzie produkowała, co z nim zrobi, wyleje żeby kupić to w proszku? Dziecko w tym wieku na spokojnie można karmić też kaszką i słoiczkami, ale mleko matki jest po prostu lepsze niż modyfikowane. Podsumujmy. Produkuję mleko, ale wolę wydać kilkadziesiąt złoty na proszek, który ma zastąpić coś, czego i tak mam pod dostatkiem. Brak logiki.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.04.2019 09:55
A jak będzie produkowała mleko do 3 roku życia dziecka to też jej każe karmić? Dla oszczędności?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.04.2019 14:28
6 miesięcy to optymalny czas karmienia. Nadchodzi rozszerzanie diety i ząbkowanie. Żona może mężowi na jego sutkach zademonstrować jak to miło być gryzionym.
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 05.04.2019 14:34
Kobiety... Faceci w Polsce to typowe cebulki i buraki a winne są temu cudowne teściowe z zakresu kobieta to się domem ma zajmować i do pracy iść i wsztko robic żeby mężuś został a synek nie miał zmartwień... I wyrosło co wzrosło... Poniżej 30 to już cud znaleźć prawdziwego faceta albo chociaż takiego, który ma w sobie odrobinę rozumu...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.04.2019 20:03
czy kobiety na siłę tych facetów wybierają? nie ma lepszych?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie