„Przestało mi się podobać imię mojej córki. Ludzie mówią, że jest nudne”

Teraz kobieta żałuje swojego wyboru i zastanawia się, co zrobić.
„Przestało mi się podobać imię mojej córki. Ludzie mówią, że jest nudne”
Fot. iStock
01.04.2019

Wybór imienia dla dziecka to niełatwa sprawa. Każdy rodzic marzy o tym, żeby jego pociecha wyróżniała się na tle rówieśników wyjątkowym imieniem, najlepiej takim, które nie jest jeszcze zbyt powszechne. Przyszłe mamy często szukają inspiracji dla imion dla dzieci w Internecie - potrafią godzinami przeglądać listy najbardziej popularnych imion i sprawdzać, jakie znaczenie się za nimi kryją. 

Zobacz również: Ciężarna kobieta chce się rozwieść z mężem. Poszło o imię, jakie mężczyzna chce dać ich dziecku

Zdarza się jednak, że wymarzone imię, które rodzice nadali dziecku, okazuje się nietrafione w ich oczach. Czasami zmiana podejścia wynika z reakcji otoczenia albo na konotacje, które wiążą się z tym imieniem. W końcu w dzisiejszych czasach jak nigdy wcześniej ludzie (nawet nieznajomi) potrafią bez ogródek, niekiedy w nieelegancki sposób komentować cudze decyzje. Właśnie taka sytuacja przytrafiła się pewnej mamie, która opisała wszystko na forum parentinowym o nazwie Mumsnet. Kobieta dała swojej córce wymarzone imię, za którym w dodatku kryje się sentymentalne znaczenie. Jednak z czasem imię córki przestało jej się podobać, a winą za ten stan rzeczy obarcza właśnie nieznajomych, którzy mają wiele do powiedzenia na ten temat 

Moja córka ma 3 latka i dałam jej na imię Evelyn. Nigdy, przenigdy nikt nie nazwał jej Evie (nawet raz), a za jej imieniem kryje się sentymentalne znaczenie. Przed narodzinami córki nigdy nie wchodziłam na portale partentingowe i nigdy nie spotkałam żadnej dziewczynki o imieniu Evelyn, więc nie miałam pojęcia, że to imię jest popularne (do tej pory nigdy nie spotkałam dziewczynki o tym imieniu w naszej okolicy). Bardzo smuci mnie fakt, że na takich portalach to imię zawsze jest określane jako “nudne” albo wręcz “okropne”. Rzadko kiedy potykam się z pozytywnymi opiniami na temat tego imienia i teraz bardzo żałuję, że nie nazwałam córki Eliza. Nie wiem, co zrobić, żeby imię mojej córki znów zaczęło mi się podobać. Może nie powinnam więcej wchodzić na takie strony? Ale uwielbiam je przeglądać i szukać inspiracji na imię dla kolejnego dziecka. Czy którakolwiek z was miała podobny problem? 

Fot. iStock

Mamy z portalu Mumsnet doradziły autorce wątku, żeby nie przejmowała się opiniami innych ludzi, bo każdy ma swoje własne gusta i preferencje, więc nie jest możliwe, aby każdego zadowolić. 

Zignorowałabym negatywne komentarze ze stron parentingowych. Niektórzy ludzie są dziwi, nietaktowni i po prostu nieuprzejmi. Evelyn to urocze imię. 

Myślę, że to piękne imię! Nie możesz zawsze każdego zadowolić - i nie powinnaś. Wybrałaś to imię z osobistych powodów. Kogo obchodzi to, co myślą inni! 

Nigdy nie zrozumiem, dlaczego ludzie szukają opinii innych na temat swoich wyborów imion dla dzieci. Wszyscy jesteśmy inni. Podobają nam się inne ubrania, inne style dekoracji wnętrz. Branie pod uwagę opinii mam z Internetu to tak, jakby wyjść na ulicę i zacząć krzyczeć: “Jak powinnam nazwać swojego pierworodnego?”. 

A wy co poradzilibyście autorce wątku? Czy powinna przejmować się opiniami obcych ludzi albo brać je pod uwagę przy wyborze imienia dla drugiego dziecka? 

Zobacz również: „Od 6 miesięcy kłócę się z mężem o imię dla naszego dziecka”

Koledzy z podstawówki ich nie poznają. Tak wypiękniały „klasowe brzydule”
Koledzy z podstawówki ich nie poznają. Tak wypiękniały „klasowe brzydule” - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (16)

Ocena: 4.94 / 5
gość (Ocena: 5) 01.04.2019 20:47
A co nas obchodzi imie dzieciaka zza granicy?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.04.2019 18:05
Nie, nie powinna brać sobie czyichś komentarzy na poważnie i po prostu je zlewać, nie przejmować się hejtem. A tym bardziej nie powinna zmieniać imienia córce, bo raz, da satysfakcję tym co krytykowali imię jej dziecka,że jednak mieli rację, a dwa zrobi córce tylko mętlik w głowie i w papierach to samo.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.04.2019 17:40
To chyba nie jest polski list. Nie wiem czy urzad by sie zgodzil na Evelyn
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.04.2019 13:18
No jejku no to mów do niej Ewelina czy tam Eliza nie wazne co ma w papierach ja tez mam w dowodzie inne imie a używam zupelnie innego , tak mnie nazywaja jak sie przedstawie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.04.2019 06:54
Moja córcia to Sabinka i póki co wzbudza zachwyt swoim imieniem.
zobacz odpowiedzi (8)

Polecane dla Ciebie