Wszystko, co warto wiedzieć o zdrowym śnie dziecka

Zapraszamy na live chat z ekspertką Pampers Agnieszką Piotrowską „Dobranocką”, konsultantką do spraw snu najmłodszych.
Wszystko, co warto wiedzieć o zdrowym śnie dziecka
Fot. iStock
24.01.2019

Sen odgrywa kluczową rolę w naszym życiu. Pozwala nam zregenerować siły, przetworzyć informacje i przygotować na kolejny dzień pełen wrażeń. Aspekty te są jeszcze ważniejsze, jeżeli chodzi o dzieci - podczas snu nie tylko regenerują siły, ale także rosną i rozwijają się.

Co ciekawe, najmłodsze dzieci i niemowlęta spędzają około połowę swojego życia śpiąc. Przedszkolaki, dzieci szkolne i wreszcie nastolatki stopniowo potrzebują coraz mniej snu na dobę – ten skraca się z 11-13 godzin u 3-5-latków do 8-9 godzin u 12-18-latków. Tak duża potrzeba snu w pierwszych latach, a szczególnie miesiącach życia, wskazuje na jego istotną rolę w rozwoju dziecka.

Zaskoczeniem może być jednak fakt, że podczas snu maluchy potrafią być niezwykle aktywne i zmieniać pozycje nawet dwa razy częściej niż dorośli! Wiercą się, kręcą na różne strony, tulą się czy wykonują gwałtowne ruchy.

Z czego to wynika? Dlaczego niektóre bobasy budzą się wielokrotnie w ciągu nocy? Co sprawia, że dzieci nie chcą zasypiać o stałych porach? Na te i inne pytania odpowie ekspertka Pampers Agnieszka Piotrowska, która jest pierwszą w Polsce certyfikowaną Konsultantką ds. Snu Dziecka z dyplomem Family Sleep Institute w USA (Certified Sleep Consultant, CSC) i założycielką DobraNocki oraz edukatorem Pozytywnej Dyscypliny i członkiem Positive Discipline Association.

Live Chat z ekspertką Pampers Agnieszką Piotrowską „Dobranocką” odbędzie się na oficjalnym fanpejdżu Supermamy w najbliższy czwartek o 13:30. Zachęcamy do zadawania pytań i aktywnego udziału w Live Chacie. Do zobaczenia!

 

 

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.01.2019 17:35
Chciałabym żeby 5 latek spadł 11 godzin
odpowiedz

Polecane dla Ciebie