Szukała opiekunki do dzieci. Jej wymagania są tak absurdalne, że oburzyły nawet najbardziej wybredne matki

Internautki zgodnie zarzuciły jej, że szuka nie opiekunki, tylko niewolnika.
Szukała opiekunki do dzieci. Jej wymagania są tak absurdalne, że oburzyły nawet najbardziej wybredne matki
Fot. iStock
04.12.2018

Każda matka, która kiedykolwiek szukała opiekunki do dziecka wie, że w dzisiejszych czasach wcale nie jest to wcale takie proste. Zwłaszcza, gdy w mediach od czasu do czasu pojawiają się mrożące krew w żyłach historie o nianiach, które pod nieobecność rodziców zaniedbują dzieci, a w skrajnych przypadkach wręcz się nad nimi znęcają.

Zobacz również: Niania biła moje dziecko

Ale okazuje się, że niektórym matkom szukającym opieki nad dziećmi też można sporo zarzucić. Ostatnio internautów wyjątkowo zbulwersował post pewnej matki, która szuka niani dla trójki swoich dzieci. Kobieta zamieściła swoje ogłoszenie na Facebooku, a wymagania w nim zawarte są tak absurdalne, że oburzyły nawet najbardziej wybredne matki. Oto treść ogłoszenia:

“Szukam opiekunki do dziecka w bliskiej okolicy. W przypadku zainteresowania proszę o prywatną wiadomość. Oto moje wymagania!

 • dyplom z pedagogiki albo 9 lat doświadczenia w opiece nad dziećmi
 • 3 dobre referencje wraz z numerami telefonu
 • dostępność w pełnym wymiarze godzin, w tym w weekendy
 • własny samochód i prawo jazdy
 • biegła znajomość języka angielskiego oraz preferowana znajomość drugiego języka, żeby uczyć moje dzieci
 • znajomość pierwszej pomocy, preferowany dyplom pielęgniarski
 • ŻADNYCH mandatów drogowych i ŻADNYCH zatargów z prawem (będę to sprawdzać w bazach danych)
 • żadnych tatuaży, żadnych narkotyków, żadnego alkoholu, żadnych szemranych aktywności w mediach społecznościowych lub/oraz publicznych zdjęć
 • musi dogadywać się z moimi dwoma pitbullami
 • musi być w gotowości na nagłe telefony
 • 100-procentowa frekwencja
 • gotowość do płacenia za przekąski
 • chęć opieki nad niemowlakiem, 3-latkiem i 5-latkiem
 • najlepiej, gdyby była zwolenniczką Trumpa

Fot. iStock

W zamian oferuję 10 dolarów za godzinę na rękę. To jak 15 dolarów za godzinę bez odprowadzania podatków. Tylko poważne oferty”.

Na komentarze nie trzeba było długo czekać. Inne matki ostro skrytykowały autorkę ogłoszenia i jej wygórowane oczekiwania wobec przyszłej opiekunki do dzieci. Szczególnie nie spodobała im się niska stawka za godzinę pracy oraz fakt, że niania powinna z własnej kieszeni płacić za przekąski dla dzieci. Oto niektóre z nich:

“Za 10 dolarów za godzinę mogę przyjść do ciebie do domu, oglądać telewizję i jeść twoje przekąski”.

“Zanim znajdzie kogoś, kto odpowie na to ogłoszenie, jej dzieci będą miały 87, 90 i 92 lata”.

“Dlaczego to opiekunka ma płacić za przekąski dla dzieci? Przy płacy 10 dolarów za godzinę to jak godzina pracy za darmo!”

Ta zołza szuka niewolnika”.

A wy co sądzicie o powyższych wymaganiach kobiety, która szuka opiekunki do dzieci? Przesadziła, czy jej oczekiwania są jak najbardziej zrozumiałe?

Zobacz również: LIST: „Mam dość bycia bezpłatną opiekunką dla wnuków. W Polsce babci nie daje się wyboru!”

Alena Omovych - ukraińska żywa lalka Barbie
Alena Omovych - ukraińska żywa lalka Barbie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (9)

Ocena: 4.22 / 5
(Ocena: 5) 05.12.2018 20:26
Masakra klepac bachory potrafila a teraz wymagania ma. Ja bym sie osoboscie jeszcze mogla tym 5 latkiem zajac,bo to juz w miare rozumne dziecko,ale 3 latek i niemowle to niech zabiera te male wyjce ze soba
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.12.2018 07:56
to chyba jakiś troll
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 05.12.2018 07:42
Podobnie WCALE nie jest WCALE łatwo pisać artykułów :D
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 05.12.2018 01:28
Jestem pod wielkim wrażeniem rodziców * mamy* ktora szuka opiekunki dla swoich pociech, oraz ogromnej odpowiedzialnosci ktore nakładają rodzice, Sa domy Rodziny które bardzo dobrze zdają sobie z tego sprawę, jaki obowiązek przejmują opiekunki nie tylko wychowania i karmienia lub spaceru, ale takze całego tych Państwa dobytku pilnujemy , powierzając nam w pełni zaufania ich cale mieszkania zasobności.. Jak Ich DZIECI to Skarby Najważniejsze ♡✩ my całym sobą odpowiadamy za WSZYSTKO i za to nas cenią o za to nam płacą ,,,, Niestety niektórzy nierozumieja postawę opiekunki i myślą ze jest ona faktycznie czarnym murzynem.. za darmo ,, jeszcze wysoko wykształcona co za tym id,ie nie zawsze ma podejście dobre do dziecka , bo życie pokazuje inaczej i weryfikuje ... Jestem od wielu lat opiekunką cieszę sie wspaniała opinia , na NIANIA pl. A różnie tez bywa z moimi pracodawcami , otwarcie mowie na wstępie i jeżeli nie pasuje od razu nie podejmuje pracy z taki ludźmi... . Szanuję sie ,,Jestem również szanowana przez moich pracodawców,, a swoją pracę opiekunki oddaję całym sercem ,Mam satysfakcję jest ona odwzajemniana obopólnie . Fantastycznie .. Utrzymuje kontakty z rodzinami moich wychowanków , Pani Tej Owej chciałabym powiedzieć aby pomyślała najpierw 100 razy zanim cos napisze Bzdury jak mało który ,,,, Ponizac moze lubi to NIECH Sobie poszuka w Swoim Środowisku , a nóż może ktoś się znajdzie .My opiekunki Jesteśmy Takie Same Godne ** Warte Zaufania Kobiety jak każda z nas w innej pracy , Kiedyś przed **2Wojna ** były nianie w bogatych domach ,,i były szanowane, a dzisiaj jest podobnie. Na koniec za pracę NIANI trzeba zapłacić , a za paliwo dodatkowo płacą państwo o ile maja wymogi aby opiekunka woziła dzieci swoim autem lub dojeżdżala do pracy autem z daleka ,,,, proszę pani,,,,tak to wygląda nie ma ze my mamy dokładać ze swoich zarobionych pieniążków.. Pani chyba coś sie pokreciło nie w tej bajce i w tym czasie ... ?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.12.2018 22:57
Poj3bana 1d1otka u której nikt nie będzie chciał pracować :D Ten artykuł to chyba jakiś żart bo nie wierzę w to, co właśnie przeczytałam.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie