Jakie imiona są najpopularniejsze w Twoim województwie? Ranking 2018 ♥

W każdym regionie ranking wygląda trochę inaczej.
Jakie imiona są najpopularniejsze w Twoim województwie? Ranking 2018 ♥
Fot. Unsplash
15.09.2018

Na co dzień raczej nie zauważamy różnic pomiędzy poszczególnymi rejonami naszego kraju. Jeśli już, to mają charakter kosmetyczny i dotyczą np. gwary, kuchni czy lokalnych zwyczajów. Polska jest pod wieloma względami krajem wyjątkowo jednolitym. Ale to nie oznacza, że wszyscy lubimy to samo.

Zobacz również: Tymczasem w jednej z polskich szkół: na liście uczniów „Giorgio, Armani, Valerii i Kevin”

Dowodem na to może być zestawienie opublikowane przez Ministerstwo Cyfryzacji. Na stronie resortu pojawił się ranking najczęściej nadawanych imion w pierwszej połowie 2018 roku z podziałem na województwa. Okazuje się, że położenie na mapie kraju może wpływać na nasz gust. Rodzice z województwa małopolskiego nazywają swoje dzieci inaczej, niż np. mieszkańcy Pomorza.

Wyniki nie są skrajnie odmienne, ale różnice w kolejności łatwo zauważyć. Sprawdź, jak wygląda to w Twojej najbliższej okolicy. Szczegóły w naszej galerii >>>

Zobacz również: O tych imionach wkrótce będzie głośno. Szykuje się ich wielki powrót

Kolejna najpiękniejsza dziewczynka na świecie? Poznajcie Mię Aflalo
Kolejna najpiękniejsza dziewczynka na świecie? Poznajcie Mię Aflalo - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
Jagna (Ocena: 5) 19.09.2018 02:34
Tomira lub Sambor, wyjatkowe imiona. Uwielbiam Tomisie i Borka od wielu lat i mam o tyle szczescia, ze od lat sa malo uzywane i nie wydaje mi sie, ze cos sie zmieni w najblizszych latach.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.09.2018 20:52
Eh, od lat mam upatrzone Marcelina dla córki i z przerażeniem patrzę, jak z roku na rok jest coraz bardziej popularne...
odpowiedz
CassandraElizabeth (Ocena: 5) 15.09.2018 22:09
Bardzo podoba mi się (choć w sumie też trochę martwi), że widać w tych statystykach imiona Gabriela i Laura, to chyba moje ulubione stąd. I jak autorce komentarza niżej, również podoba mi się Weronika (bardziej niż Wiktoria). Też w zasadzie dobrze, że niektórych pięknych imion w tych zestawieniach nie ma, przynajmniej nie będą tak męczone przez matki, np. Ewa, Helena albo Izabela. Więcej artykułów o imionach!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 15.09.2018 21:36
Dałam synowi na imię Mikołaj. Mimo, że w tych statystykach imię te występuje w każdym województwie, to w moim mieście/gminie jest ich niewiele.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.09.2018 19:38
Mnie bardzo się podoba imię Weronika, jeżeli będę miała córkę to tak właśnie ją nazwę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie