Młoda mama stworzyła... regulamin odwiedzin dziecka. Aż 13 restrykcyjnych zakazów

Komentatorki twierdzą, że jest chorobliwie przewrażliwiona.
Młoda mama stworzyła... regulamin odwiedzin dziecka. Aż 13 restrykcyjnych zakazów
Fot. iStock
25.05.2018

Nie powinno dziwić, że każda matka chce dla swojego dziecka jak najlepiej i troszczy się o nie ze wszystkich sił. Zwłaszcza, jeśli maleństwo dopiero co przyszło na świat i wciąż uczymy się tego, jak należy o nie dbać. Czym innym jest jednak troska, a czym innym zwyczajna nadgorliwość. Z czym mamy do czynienia w tym przypadku? Pozostawiamy to Waszej ocenie.

Pokazała macierzyństwo bez cenzury. Musisz zobaczyć te zdjęcia, zanim urodzisz dziecko

Na łamach forum dyskusyjnego Mumsnet jedna ze świeżo upieczonych mam upubliczniła listę zakazów, którą ma zamiar przekazać członkom swojej rodziny oraz najbliższym przyjaciołom. Każdy, kto chce odwiedzić jej pociechę, powinien stosować się do wszystkich tych zaleceń. W przeciwnym razie do kolejnej wizyty już raczej nie dojdzie.

Młoda kobieta wypisała aż 13 bardzo restrykcyjnych zasad, które być może mają swoje uzasadnienie, ale zdaniem komentatorek sprawy zaszły zdecydowanie za daleko. W wielu punktach autorka wpisu ma przesadzać, a pozostałe wydają się tak oczywiste, że chyba nikomu nie trzeba o tym przypominać.

odwiedzanie małego dziecka

fot. Unsplash

Autorka kontrowersyjnego „regulaminu odwiedzin” twierdzi, że stworzyła tę listę wyłącznie z troski o dziecko, a nie po to, by kogokolwiek się czepiać. Jak przekonuje, gdyby członkowie jej rodziny i przyjaciele zachowywali się od początku poprawnie, to nie musiałaby ustalać tak restrykcyjnych zasad. Te dotyczą najróżniejszych kwestii. Ale czy na pewno mają uzasadnienie?

1. Umyj porządnie ręce przy pomocy wody i mydła, zanim dotkniesz moje dziecko.

2. Nie odwiedzaj nas, jeśli aktualnie chorujesz lub dopiero wyleczyłeś infekcję.

3Nie całuj dziecka w usta. Dozwolone są tylko pocałunki w czoło.

4. Nie zbliżaj palców w okolice jego ust, bo to sprzyja zakażeniu.

5. Jeśli przez chwilę zajmujesz się dzieckiem, zostaniesz później poproszony o pomoc w ogarnięciu mieszkania.

6. Nie masz prawa budzić dziecka ze snu!

Zobacz również: Pokazała, jak naprawdę wygląda ciało po ciąży. Fit matki będą wściekłe

odwiedzanie małego dziecka

fot. Unsplash

7. Jeśli chwilę wcześniej paliłeś papierosy - musisz się całkowicie przebrać i porządnie umyć dłonie, zanim dotkniesz dziecka.

8. Zakaz niezapowiedzianych wizyt. Przed każdym widzeniem musisz nas uprzedzić albo zaprosimy cię sami.

9. Przy wykonywaniu zdjęć nie używaj flesza, który może oślepić dziecko.

10. Szanuj życzenia i wykonuj polecenia mamy i taty, bo to w końcu my jesteśmy rodzicami tego maleństwa.

11Nie publikuj w mediach społecznościowych zdjęć oraz wpisów dotyczących naszego dziecka.

12. Jeśli dziecko zaśnie na twoich rękach - musisz odłożyć je bezpiecznie do kołyski.

13. Karmienie dziecka jest czasem prywatnym, więc musisz wtedy opuścić pomieszczenie.

 One już NIE SĄ w ciąży. Tak NAPRAWDĘ wygląda brzuch matki chwilę po urodzeniu dziecka

odwiedzanie małego dziecka

fot. Unsplash

Większość komentatorek uważa, że autorka tego regulaminu jest przewrażliwiona i zwyczajnie przesadza. „Absolutnie żenujące. Nikt się na to nie zgodzi”. „Jako matka wyśmiałabym autora tego typu wypocin”. „Gdybym spotkała kogoś takiego na swojej drodze kilka lat temu, to pewnie do dzisiaj bałabym się zajść w ciążę”. „Kobieto, ogarnij się” - twierdzą.

Tylko pojedyncze uczestniczki dyskusji wzięły ją w obronę. Ich zdaniem całość może brzmieć absurdalnie i być może młoda mama trochę przesadza, ale intencje ma dobre. Jednak nawet one zauważają, że taka lista może skutecznie zrujnować relacje rodzinne i przyjacielskie. Ich zdaniem gościom warto powiedzieć o swoich obawach, zamiast atakować ich tego typu dokumentami.

A Ty co o tym myślisz? Który punkt regulaminu wydaje ci się najbardziej absurdalny? A który chętnie sama wprowadziłabyś w życie?

Komentarze (16)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.06.2018 10:04
od kiedy Gość wykonuje polecenia rodziców - żenada
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.05.2018 00:15
Chwileczke, dlaczego gosc ma lazic po mieszkaniu, bo matka chce nakarmic dziecko? To matka powinna przejsc do innego pokoju. Tak nakazuje kultura. Matka ewidentnie traktuje goscia jak natreta. Swiadczy o tym chociazby rowniez to, ze gosc ma sprzatac moeszkanie po tym jak pokolysal chwile niemowlaka.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.05.2018 20:04
Popieram wszystkie punkty poza ogarnianiem mieszkania.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.05.2018 18:14
W pełni zgadzam się z tym co jest napisane. Aktualnie oczekuję pierwszego dziecka, mam trzeźwe podejście do spraw wychowania i uważam że wiele rzeczy związanych z moim dzieckiem jest na tyle prywatne i intymne że będe trzymać się przy tym swoich zasad. Np . dla kogoś może to być dziwne ale pora karmienia lub przebierania mojego dziecka nie jest widowiskiem na które może patrzeć połowa rodziny, tak samo jak nie życzę sobie aby ktoś robił mu zdjęcia, po co? Sporo moich koleżanek ma już dzieci, każdą odwiedziłam ale nie fotografowałam sie z ich dzieciakami bo ich zdjęcia nie są mi do niczego potrzebne. Tak samo odwiedziny , znajomych z dziećmi odwiedzam tylko na wyraźne ich zaproszenie, choć jak wiadomo ostatnio bardzo popularne jest że rodzicom odbija i nie widzą nic innego poza swoją pociechą, więc spotkanie na którym mam słuchać o kupkach ząbkach dla mnie odpada, nie jestem typem który robi ochy i achy nad każdym dzieckiem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.05.2018 17:37
Generalnie wszystkie zasady są oczywiste dla ludzi inteligentnych-bo debile mogą mieć problem z dostosowaniem się.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo