9 typów najbardziej wkurzających matek

Jesteś jednym z nich?
9 typów najbardziej wkurzających matek
Fot. Unsplash.com
19.05.2018

Matki są napiętnowane w polskim społeczeństwie. Kojarzą się z roszczeniową postawą, agresywnym zachowaniem i zaniedbaniem fizycznym. Przypisywanie tych charakterystycznych cech wszystkim matkom byłoby krzywdzące, ale rodzicielki, które wkurzają, są wśród nas w niemałej liczbie. Czasami można je rozpoznać już z daleka.

Rodzice szukają pomysłów na imię dla dziecka w... dziełach Szekspira. Brzmią naprawdę pięknie

Jest wiele typów denerwujących rodzicielek. Oprócz wymienionych wyżej cech, występują inne – nie mniej odrzucające. Trudno powiedzieć, co wywołuje konkretne postawy. W niektórych przypadkach na pewno chodzi o przemęczenie i rutynę, ale mimo wszystko nie tłumaczą one każdego zachowania. Zwłaszcza gdy trwa ono latami, a poprawy nie widać.

Oto lista najbardziej wkurzających typów matek. Sprawdź, czy na niej jesteś. Jeżeli posiadasz którąś z wymienionych cech, zrozumiesz, dlaczego inni ludzie cię unikają.

wkurzająca matka

Fot. unsplash.com

Matka frustratka

Ma wściekłość w oczach, a jej ruchy są agresywne. Wyżywa się na innych, zwłaszcza na kobietach. Zazwyczaj jej ofiarami padają młode, atrakcyjne, bezdzietne dziewczyny i kobiety, które robią karierę. Matka frustratka dostrzega na ich przykładzie, co ją ominęło. Albo to, czego w danej chwili jej brakuje. Zamiast pracować nad sobą i dążyć do poprawy życia, woli odreagowywać na niewinnych ludziach, a nawet niszczyć im życie. Jej zachowanie jest poza wszelkimi przyjętymi normami dobrego wychowania.

Matka idealna

Jeżeli oglądałaś „Desperate Housewives”, na pewno przyszło ci na myśl skojarzenie z Bree Van de Kamp. Zawsze elegancko ubrana, ładnie uczesana i umalowana. Najlepsza pani domu w okolicy. Właśnie o takim typie matki mowa. Inne kobiety jej nie znoszą, bo nie wiedzą, jak radzi sobie z macierzyństwem i wszystkimi obowiązkami. Wzbudza dużą niechęć zwłaszcza u zaniedbanych, nieogarniętych kobiet.

Matka zakochana w swoich dzieciach

Nieważne, co dziecko zrobiło, zawsze będzie cudowne, grzeczne i kochane. Z takiego założenia wychodzi matka zakochana w swoich dzieciach. Zachwyca się ich każdym gestem i czynem. Jej dzieci nawet pieluchy brudzą inaczej i ona głosno o tym opowiada. Kolekcjonuje ich mleczne zęby, pierwsze rysunki oraz inne rękodzieła. W trakcie wizyt gości zmusza ich do oglądania tych „cudów”. Raczy ich też opowieściami o wyczynach swoich pociech. Wraz z upływem lat jej dom staje się coraz bardziej pusty.

wkurzająca matka

Fot. unsplash.com

Matka roszczeniowa

To właśnie jeden z tych typów, które widać z daleka. W autobusie domaga się miejsca, a idąc chodnikiem, rozpycha się na wszystkie strony, bo uważa, że inni powinni jej ustąpić. Podczas pobytu w lokalach gastronomicznych domaga się zającia swoimi pociechami przez obsługę. Nie krępuje się z publicznym karmieniem – ma do tego prawo, a inni muszą się dostosować. W sklepie, kościele czy innym publicznym miejscu ludzie mają być wyrozumiali dla jej pociech i znosić ich humory. Podobnych przykładów jest o wiele więcej, ale te są najbardziej charakterystyczne. Roszczeniowe matki są jedną z najbardziej nielubianych grup w społeczeństwie.

Matka wolontariuszka

Wszędzie ją widać, a zwłaszcza w przedszkolu czy szkole. Zgłasza się jako ochotniczka do pilnowania dzieci podczas szkolnego balu, jedzie z nimi jako opiekunka na wycieczkę i aktywnie uczestniczy w działalności szkolnej społeczności. Z jednej strony jest wybawieniem, a z drugiej irytuje i wpędza w poczucie winy pozostałe matki.

Matka patologiczna

Puszcza dziecko samopas w sklepie, a sama robi zakupy. Zabiera mu pieniądze, które dostaje z różnych okazji. Przeklina na swoje potomstwo, wszczyna awantury i chodzi pijana. To jej dzieci opiekują się nią, a nie ona nimi.

wkurzająca matka

Fot. unsplash.com

Matka dowartościowująca się dzieckiem

To matka zakompleksiona, która ma poczucie, że przegrała życie i nic nie osiągnęła. Jej największym sukcesem jest urodzenie dziecka. Chetnie podkreśla każdy askept macierzyństwa i przedstawia je w samych superlatywach. Krytykuje inne matki, aby sama mogła poczuć się lepiej. Wpędza je w poczucie winy. To ten typ, który mówi, że cesarka to nie poród, a matka, która nie karmi piersią, jest wyrodna.

Zapłakana 15-latka żali się, że dostaje tylko 3500 zł kieszonkowego. „Czuję się jak wieśniaczka!”

Matka gwiazda

Pragnie uchodzić za luzaczkę i kumpelkę swoich dzieci. Robi z siebie gwiazdę i chce być popularna. Pozwala mówić do siebie innym dzieciom po imieniu, urządza przyjęcia dla znajomych swoich pociech i organizuje różnego rodzaju przedwzięwzięcia. Przyćmiewa nawet własne dzieci. Zawsze jest tam, gdzie coś się dzieje.

Matka kontroler

Nie pozwala swoim dzieciom zbyt często widywać się z innymi dziecmi, a jeżeli się to zdarza, kontroluje je. Zakłada sobie konto na Facebooku tylko po to, aby je szpiegować. Posuwa się nawet do przeszukiwania pokoju dziecka i czytania SMS-ów w jego telefonie. Nie obce jest jej też podsłuchiwanie pod drzwiami. Wszędzie wietrzy podstęp.

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.09.2018 14:59
doprawdy, skandal :). Elegancko ubrana - zle, zaniedbana - tez zle. Karmiaca publicznie - zle (szkoda, ze nie dopisali ze karmiaca butla, to tez zle). Urzadza przyjecia - zle, zglasza sie do pomocy - zle, cieszy sie z macierzynstwa - zle... no tragedia. przeczytala ten artykul - zle, stracila cenne 5 minut zycia
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.05.2018 18:21
Matka roszczeniowa ? kto to wymysla ? ale do rzeczy - sklep - kino - srodek komunikacji publicznej i tarzajacy sie po podlodze, dracy ryja jakby go ze skory obdzierali pir..ny bachor . DOZYWOCIE DLA MATKI I BACHORA ! STOJ DLA MATKI BEZ PRAWA WCZESNIEJSZEGO ZWOLNIENIA ! jak ktos tego nie rozumie to polecam 2-3 godzinna podroz w 1 przedziale w takich warunkach to zrozumie
odpowiedz
Stara baba (Ocena: 5) 19.05.2018 20:49
Znałam kiedyś matkę frustratkę. To było dawno temu, ale jak sobie przypominam jej zachowanie, to szlag mnie trafia.
odpowiedz
(Ocena: 5) 19.05.2018 16:55
Mnie wyszedł punkt 2,ale tylko ta czesc dotycząca wyglądu. Ja wiem,ze bezdzietne znajome sobie mnie wyobrazaly po urodzeniu dziecka jako otyła,w rozciagnietym swetrze i spodniach dresowych,z tłustymi włosami,bez makijażu-a tu LIPA. Zawsze wychodząc gdzieś ubieram sie elegancko,dopasowuje ubrania do figury,aby podkreslaly moje kształty,zawsze jestem lekko umalowana,włosy ładnie ułożone i z tad ten ich wsciek,bo jak byłam w ciazy to zacieraly łapy jak ja bede szpetne wygladac jak juz urodzę,a tu niespodzianka. Ja myśle,ze ogólnie w polskim społeczeństwie ludzie nie moga strawic,ze mozna byc matka i wygladac atrakcyjnie albo upsss seksownie-ludzie mysla,ze taki wygląd jest zarezerwowany tylko dla kobiet bezdzietnych,a ja wam napisze dziecko urodziłam 5 lat temu i ani razu nie wyszlam na ulice jak fleja,jak ktos przychodził do domu tez sie przebieralam w lepsze ubrania,dla meza zawsze wieczorem,gdy corka spi ubieram sie seksownie,jedynie jak sprzątam to ubieram stare ciuchy,a tak zawsze dbam o swoj wygląd i niewiem co to przeszkadza bezdzietnym,ze kobieta z dzieckiem jest "Zawsze elegancko ubrana, ładnie uczesana i umalowana"- to juz podbiega pod zazdrość i zawiść-ktos wyglada lepiej ode mnie,a wiec taka osoba działa mi na nerwy :/
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 19.05.2018 14:29
Moja nielubiana znajoma jest matką dowartościowującą się swoim bachorem. Niczego w życiu nie osiągnęła, poza zrobieniem dzieciaka i pobieraniem kasy na niego. Szuka ciągle ch*ja do dupy że się tak wyrażę, zazdrości ogarniętym kobietom, które mają w życiu wszystko, co trzeba. Z tej zawiści jad jej się wylewa zza kołnierza, ona jest tego typu człowiekiem, która by w łyżce wody utopiła kogoś, kto ma lepiej od niej, dlatego dawno zakończyłam z nią znajomość.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo